سخت افزار, معرفی محصول

کامپیوتر گیمینگ NZXT H510 بدون کارت گرافیک اختصاصی معرفی شد!

H510 گیمینگ بدون گرافیک

NZXT یک رایانه از پیش ساخته شده جالب را برای عصر بدون کارت گرافیک معرفی کرده است. کامپیوتر H510 جدید NZXT از پردازنده Ryzen 5600G پشتیبانی می کند، که یک پردازنده با گرافیک داخلی است و می تواند به طور معقولی برای کامپیوتر های گیمینگ بدون کارت گرافیک اختصاصی استفاده شود.

البته در حالت عادی، احتملاً کامپیوتر های رومیزی 800 دلاری NZXT اولین انتخاب برای گیمر ها و کسانی که می خواهند به تازگی وارد دنیای گیم شوند نیست، اما دسترسی محدود و نوسانات قیمت کارت گرافیک های اختصاصی (و دستگاه هایی که شامل آن ها می شود) این کامپیوتر گیمینگ را به گزینه ای جالب برای خریدارانی که بودجه کمی دارند تبدیل کرده است.

مشخصات فنی کامپیوتر گیمینگ H510

در ابتدا باید بگوییم ترکیب پردازنده و کارت گرافیک AMD در کامپیوتر H510 محور اصلی ساخت این کامپیوتر توسط NZXT است، اما سایر مشخصات آن نیز خوب هستند.

در مورد سایر مشخصات آن می توان گفت این سیستم دارای 500 گیگابایت حافظه NVMe SSD به همراه 16 گیگابایت رم است، که خوب به نظر می رسد. همچنین این سیستم دارای یک منبع تغذیه برنزی 650 واتی است که بازدهی تقریباً معمولی ای داشته و در آینده باید بتواند عملکردی شبیه به RTX 3060 را ارائه کند.

مزایای نبود کارت گرافیک اختصاصی در H510

هر چند داشتن یک GPU مجزا تقریباً برای هر سیستم گیمینگی ارجعیت دارد و به همین دلیل اکثر فروشندگان حداقل یک GPU مجزا دارند و حتی GTX 1650 همراه با پایین ترین نسخه HP Omen نیز نیاز به گرافیک دارد. با این حال اگر قصد خرید یکی از این کامپیوتر های از پیش ساخته شده همراه با کارت گرافیک وابسته به پردازنده را دارید، چالش بزرگی پیش روی شماست.

در حقیقت این مدل کامپیوتر ها برای معامله گران بسیار سود دارند. آن ها گاهی اوقات یک GPU ارزشمند را از یک کامپیوتر جدا کرده و کارت گرافیک را با قیمت بالا به طور جداگانه می فروشند. سپس کامپیوتر رومیزی یا گیمینگ را بدون GPU یا با یک کارت گرافیک ضعیف تر به طور جداگانه می فروشند.

اگر تنها مدت کمی به دنبال کامپیوتر های گیمینگ در فروشگاه های بزرگ اینترتی بگردید، خیلی سریع با لیستی از کامپیوتر های این چنینی با عنوان «NO GPU» یا «بدون کارت گرافیک» مواجه خواهید شد. اما از آنجایی که نمی توان کارت گرافیک Ryzen 5600G را جدا کرد و آن را جداگانه فروخت، H510 برای فروشندگان فریبنده نیست.

این قضیه آن قدر زیاد اتفاق می افتد که حتی برخی از تولید کنندگان با افزودن پردازنده های گرافیکی رده پایین به مدل های پایه خود که چندان هم مطلوب نیستند، نگرانی های مربوط به معامله گران را کاهش می دهند. اما این نوع تنظیمات حداقل 300 دلار بیشتر از H510 هزینه بر خواهد بود و اغلب CPU آن ها نیز کند تر خواهد بود و این راه حل تقریباً بی فایده خواهد بود.

این جذاب نبودن نسبی Ryzen 5600G برای معامله های پر سود به NZXT کمک کند تا H510 را در انبار نگه دارند و انتخاب خوبی برای کسانی باشد که نمی خواهند اکنون کامپیوتر خود را بسازند اما می خواهند در آینده به راحتی کارت گرافیک جدیدی در سیستم خود قرار دهند.

H510 همراه با پردازنده AMD Ryzen 5600G

H510 با Ryzen 5600G

پردازنده Ryzen 5600G موجود در کامپیوتر H510 دارای گرافیک داخلی قابل قبولی است، حتی گرافیک های یکپارچه موجود در CPU های مدرن اینتل نیز با قدرت Ryzen 5600G مطابقت ندارد. تا حدودی می توان گفت: قابلیت های این کامپیوتر به شما اجازه می دهند حداقل تا زمانی که بتوانید یک GPU مجزا بخرید به راحتی از کامپیوتر از پیش ساخته شده خود استفاده کنید.

حتی می توان چند کامپیوتر بدون کارت گرافیک مانند H510 را در محدوده 500 تا 600 دلار مثال زد که وقتی به GPU اختصاصی مجهز شده اند، عملکرد بسیار بهتری نسبت به حالت اولیه خود داشتند. اینکه آیا می خواهید از یک کامپیوتر شخصی یا گیمینگ بدون کارت گرافیک، مانند H510 استفاده کنید یا خیر، واقعاً به شما بستگی دارد.

البته اگر می خواهید این کار را انجام دهید، به خاطر داشته باشید که تنها CPU های دسکتاپ Ryzen اند که می توانند بدون کارت گرافیک اختصاصی به راحتی کار کنند، در واقع آن ها APU هایی هستند که در انتهای نام مدل خود یک G دارند.

منبع:

theverge.com

Gerelateerde berichten

دیدگاهتان را بنویسید