آموزش, آی او اس, سیستم عامل

6 ویژگی iOS 14 که اپل آن را در WWDC نشان نداده است

سخنرانی آغازین WWDC 2020 هیجانات زیادی را ایجاد کرده است. یکی از دلایل، نوآوری های گسترده نرم افزاری بود که شرکت اپل برای محصولات خود از آن استفاده می کند و همچنین طراحی دیجیتال نیز چشمگیر بود. اما اپل می توانست شور و شوق بیشتری را نیز فراهم آورد. در اینجا شش ویژگی iOS 14 وجود دارد که در طول نمایش به آن ها اشاره ای نشده است.

1. ضربه زدن به پشت گوشی برای فعال شدن نرم افزارها

به عنوان مثال، مارکز براون یک کلیپ کوتاه همراه با ویژگی خاصی تویتت کرده است که اپل در زمان عرضه iOS 14 به آن اشاره ای نکرده است.، موضوع مهمی است که اپل آن را نشان نداد، زیرا در کلیپ می بینیم که چگونه با دوبار ضربه زدن به پشت گوشی iPhone 11 Pro Max بر روی صفحه گوشی Google Assistant نمایش داده می شود.

ویژگی iOS 14 : دوبار ضربه به پشت گوشی برای فعال کردن نرم افزار ها

بن گسکین( Ben Geskin ) نشان می دهد که عملکرد به اصطلاح Back-Tab در تنظیمات آیفون می تواند بسیاری از اقدامات دیگر را انجام دهد. به عنوان مثال، خاموش کردن آیفون، گرفتن عکس از صفحه یا تنظیم میزان صدا که تبدیل به موضوع بسیار داغی می شود.

ویژگی iOS 14 : ویژگی دو بار ضربه به پشت برای فعال کردن نرم افزار

2. تشخیص صدا (Sound Recognition)

اکنون می توانیم در آیفون بسیاری از تنظیمات پرکاربرد مربوط به قابلیت دسترسی( accessibility ) را بیابیم. در iOS 14 ، این قابلیت با یک ویژگی جامع گسترش پیدا می کند. به عنوان مثال، به هنگام شنیدن صدایی در محیط آیفون شروع به زدن آلارم می کند. نمونه هایی از آن عبارتند از پارس کردن سگ، زنگ خطر آتش سوزی، درب زدن یا صدای گریه.

البته این ویژگی برای افراد ناشنوا که نیاز به این کمک دارند طراحی شده است. این ویژگی مطمئناً هنگام گذاشتن هدفون در دفتر یا محل کار نیز استفاده می شود.

ویژگی های iOS 14 : تشخیص صدا

3. تنظیم refresh rate

بن گسکین نه تنها از ویژگی iOS 14 پرده برداشته است بلکه شواهدی از ویژگی آیفون 12 نیز ارائه می دهد. از آنجا که در iOS 14 میزان refresf rate می تواند به 60 هرتز محدود شود، بنابراین می توانیم توافق کنیم که آیفون 12 با صفحه نمایش 120 هرتز عرضه می شود.

ویژگی iOS 14 : تنظیم refresh rate

4. تماس جدید UI

تعداد زیادی از کاربران توییتر تصاویری از نسخه بتا توسعه دهنده iOS 14 ارسال کرده اند که ظاهر جدیدی را برای تماس های دریافتی نشان می دهد. بر این اساس، یک پنجره کوچک در بالای صفحه نمایش داده می شود که تماس گیرنده را نشان می دهد و چند گزینه مانند قبول، رد، یادآوری یا ارسال پیام به نظر می رسد.

ویژگی iOS 14 : صفحه تماس جدید

5. برنامه های پیش فرض خود را انتخاب کنید

در iOS 14 سرانجام این اجازه به ما داده شده تا حالت های پیش فرض دلخواه را انتخاب کنیم، به عنوان مثال زمانیکه روی URL خاصی کلیک می کنیم می توانیم مشخص کنیم که با چه نرم افزاری اجرا شود.

به طور مثال، به جای حالت پیش فرض safari از firefox استفاده کنیم.

یژگی های iOS 14 : برنامه های پیش فرض خود را انتخاب کنید

6. HomePod باز شده است

همچنین توانستیم چندین توییت پیدا کنیم که نشان می دهد اپل HomePod به زودی پس از سالها انتظار، در نهایت از Spotify و سایر ارائه دهندگان پخش کننده موسیقی جدا از Apple Music بدون AirPlay پشتیبانی می کند. لازم نیست در این مرحله ذکر کنم که چقدر آزار دهنده است که HomePod تاکنون برای ارائه دهندگان شخص ثالث باز نبوده است. اقدام اپل می تواند باعث افزایش فروش اسپیکر شود.

ویژگی iOS 14 : HomePod باز شده است

منبع : The best 6 new iOS 14 features that Apple did not show at WWDC

Gerelateerde berichten

دیدگاهتان را بنویسید