10 برند برتر تلفن های هوشمند در سال 2020

برند برتر تلفن های هوشمند

10 برند برتر تلفن های هوشمند در سال 2020

در این مقاله به تحلیل بازار فروش برند ها و معرفی 10 برند برتر تلفن های هوشمند در سال 2020 می پردازیم.

داده های جدید شرکت تحقیقاتی Counterpoint نشان می دهد که بیماری همه گیر ویروس کرونا تأثیر قابل توجهی در فروش تلفن های هوشمند در سراسر جهان داشته است.

این شرکت اعلام کرده است که بازار جهانی تلفن های هوشمند در Q1 2020 با سریعترین سرعت تا به امروز کاهش یافته است (کاهش 13 درصدی در سال) و این اولین بار است که از سه ماهه اول 2014 بازار تلفن های هوشمند به زیر 300 میلیون دستگاه کاهش یافته است.

Counterpoint گفت: “كاهش سه ماهه اول عمدتا توسط كاهش 27٪ از حمل و نقل YoY در چين، مركز اوليه بيماري همه گيري انجام شد.”

برخی از افت ها با تغییر فروش به کانال های آنلاین جبران شد. به طور کلی، سهم بازار چین در بازار جهانی تلفن های هوشمند در Q1 2020 نسبت به 26 درصد در یک سال قبل به 22 درصد کاهش یافته است.

در حالی که کل صنعت گوشی های هوشمند تأثیر همه گیر را احساس کرده اند، تحقیقات Counterpoint نشان می دهد که مارک های معتبرتر در طی سال گذشته توانستند موقعیت های خود را تثبیت کنند.

داده های Counterpoint نشان می دهد که سهم ترکیبی از 10 مارک برتر در بازار از 83٪ در Q1 2019 به 83٪ رسیده است.

روند ادغام احتمالاً ادامه خواهد یافت، زیرا مارک های کوچکتر، با توزیع آفلاین بالاتر، احتمالاً بیشتر تحت تأثیر همه گیر قرار خواهند گرفت.

همانطور که انتظار می رفت، به دلیل همه گیری، همه تولید کنندگان اصلی تجهیزات اصلی (OEM) در طول سه ماه کاهش یافتند، به جز Xioami (7٪ سالانه) و Realme (157٪ سالانه).

Counterpoint گفت: این موضوع تا حدی به این دلیل است که هند، که بزرگترین بازار برای هر دو مارک تجاری است، در آخرین هفته مارس یک قفل شدید را اجرا کرد.

در زیر آن، 10 برند برتر تلفن های هوشمند در سال 2020 مشخص شده است.

10 برند برتر تلفن های هوشمند

Counterpoint گفت : تأثیر مداوم همه گیر در بازار گوشی های هوشمند احتمالاً در سه ماهه دوم بدتر خواهد بود.

تأثیر بر OEM ها به بازارها، کانال ها و باندهای قیمتی بستگی دارد که در آن ها با برخی از OEM ها بیش از سایرین تحت تأثیر قرار می گیرند.

برخی دیگر از اقدامات مهم در این گزارش شامل موارد زیر است:

سامسونگ در طول سه ماهه یک پنجم از حمل و نقل جهانی تلفن های هوشمند، بازار گوشی های هوشمند را رهبری کرد. OEM در طی سه ماهه 18٪ سالانه کاهش یافته و انتظار می رود در Q2 2020 با افت شدیدتری روبرو شود.

هواوی همچنان به فشار خود در چین ادامه داد و در این سه ماهه دوباره از اپل پیشی گرفت. OEM در طی سه ماهه 17٪ سالانه کاهش یافت. بیش از نیمی از تلفن های هوشمند Huawei اکنون در چین است.

اپل حتی در طول Covid-19 نیز انعطاف پذیر بود زیرا در این سه ماهه میزان آیفون فقط 5٪ کاهش داشت. درآمد آیفون برای مدت مشابه 7٪ سالیانه کاهش داشت. تأثیر بر برخی از کشورهای اروپایی و آسیایی خفیف بود.
شیائومی در طول سه ماهه 7 درصد رشد داشته است. OEM همچنان به هدایت بازار گوشی های هوشمند هند ادامه می دهد که به بالاترین سهم خود از بازار (30٪) از Q1 2018 رسیده است.

در مقایسه با سایر OEM های اصلی، Vivo در طی سه ماهه کمتر (10٪ سالی) کاهش یافته است. عملکرد قدرتمند در بازار گوشی های هوشمند هند تا حدودی افت بازارهای دیگر را جبران می کند.

منبع : businesstech