مجله تکنولوژی

بهترین ترند های واقعیت افزوده (AR) و استفاده های آن ها

واقعیت افزوده

فناوری واقعیت افزوده رشد چشمگیر خود را در سال 2019 آغاز کرد. پشتیبانی تجاری از AR بسیار قدرتمند است و برند های بزرگ فناوری مانند مایکروسافت، آمازون، اپل، فیس بوک و گوگل تعهدات جدی دارند. از ماه مه سال 2019، پایگاه کاربری نصب شده برای دستگاه های تلفن همراه پشتیبانی کننده AR به 1.5 میلیارد رسیده است. فعالان صنعت در دنیای واقعیت افزوده انتظار دارند که سال 2020 سالی باشد که با افزایش رشد صنعت روبرو است.

بخش عمده ای از آخرین پیشرفت ها در زمینه AR در تعدادی از رویدادهای فناوری به نمایش درآمد. در این رویداد های فناوری آن ها به ما الهام بخشیدند تا این 9 گرایش را که آینده واقعیت افزوده را طی دو سال آینده شکل می دهد و ممکن است شما نیز بخواهید از آن ها استفاده کنید یا در این زمینه شغلی داشته باشید.

واقعیت افزوده موبایل: اپل ARKit 3.0 و ARCore Google

معرفی 2017 ARKit اپل و کیت های توسعه نرم افزار ARCore گوگل (SDK)، ابزارهای توسعه را استاندارد سازی کرده و ایجاد برنامه AR تلفن همراه را دموکراتیک کرده است که بیش از دو برابر دستگاه های مجهز به AR برای موبایل را به ارمغان آورده و تعداد کاربران فعال را در طول 1.5 برابر کرده است.

اپل که یک بار AR را به مخاطبان انبوه کاربران تلفن همراه آورده بود، با رونمایی از ARKit 2.0 در WWDC 2018، و سپس ARKit 3.0 در WWDC 2019، رهبری AR خود را تضمین کرد. از نظر فناوری، پیشرفت های معرفی شده AR گوشی ها را در همان خط قرار داد با AR مبتنی بر هدست، اگر بالاتر از آن نباشد. ما هنوز هم می توانیم سلطه قابل توجه ARKit را بر ARCore ببینیم. با این حال ARCore تقریبا 10 برابر رشد کرده است. پایه نصب شده دستگاه های Android سازگار با ARCore از 250 میلیون دستگاه در دسامبر 2018 به 400 میلیون دستگاه در ماه مه 2019 افزایش یافت.

واقعیت افزوده به عنوان راهی بدیع برای خرید

بر اساس گزارشی از گارتنر، انتظار می رفت حداقل 100 میلیون کاربر از فناوری های خرید با قابلیت AR تا سال 2020 استفاده کنند که یکی از داغترین روند خرده فروشی های سال جاری است. رونق دستگاه های گوشی هایی که AR را به کار می گیرند، به این معنی است که این بخش اکنون توسط فناوری های قوی و بالغ اشغال شده است. توسعه دهندگان، خرده فروشان و مشتریان اکنون به راحتی به عنوان بخشی از تجربه روزانه از آن ها استفاده می کنند.

کاربرد واقعیت افزوده برای خرید

چندین شرکت در مقابل تقاضای مصرف کنندگان برای خرید AR قرار گرفته اند. فناوری های آینه هوشمند که برچسب های RFID را اسکن می کنند همچنین توانایی ارائه توصیه هایی به تجربه خرید را دارند. مشتریان IKEA به برنامه ای دسترسی دارند که به آن ها اجازه می دهد گوشی های خود را به سمت مکان ها هدایت کنند و ببینند محصولات مختلف در خانه های خود چگونه به نظر می رسند.

مارک های آرایشی، مد و سبک زندگی همه با استفاده از فناوری هایی که قابلیت تشخیص چهره، سازگاری با شرایط نوری محلی و ارائه مشاوره های شخصی را دارند، جذابیت قابل توجهی در مشتریان به دست می آورند. دستیاران مجازی نیز تجربه خرید را به میزان قابل توجهی تغییر خواهند داد.

AR برای جهت یابی

برنامه های مبتنی بر ARKit و ARCore برای جهت یابی داخلی می توانند در فرودگاه ها، مراکز خرید، بیمارستان ها و پردیس های اداری مسیرهایی را ارائه دهند. فرودگاه گاتویک در حال حاضر راه حل تلفن هوشمند خود را مستقر کرده است که مسیرها را به گیت ها و دروازه ها بر اساس شماره پرواز کاربر ارائه می دهد.

اضافه شدن ویژگی واقعیت افزوده در Google Map با استفاده از دوربین تلفن

در آگوست 2019، گوگل بتا از ویژگی های مسیرهای پیاده روی واقعیت افزوده خود را برای Google Maps راه اندازی کرد که برای همه دستگاه های تلفن همراه iOS و Android سازگار با AR در دسترس خواهد بود. کاربران می توانند اطلاعات مربوط به ویژگی های اطراف را در زمان واقعی ببینند. نرم افزار Google احتمالاً از فضای گوشی های هوشمند فراتر رفته و شامل یکپارچه سازی با عینک های هوشمند است.

واقعیت افزوده برای جهت یابی

AR برای شرکت

عینک های هوشمند در حال حاضر در مرحله ای قرار دارند که احتمالاً چند سال از ارائه راه حل های مصرفی می گذرد. با این حال، راه حل های نظامی، پزشکی و سازمانی در حال اثبات ارزش ترکیب AR با هدست و عینک هوشمند هستند.

بهترین عینک های هوشمند و واقعیت افزوده 2020

تولیدکنندگان آینده واقعیت افزوده را در بخش بنگاه های اقتصادی می بینند. نسخه 2G Glass Enterprise Edition که در ماه مه سال 2019 اعلام شد، انتظار می رود 999 دلار قیمت داشته باشد. این شرکت مورد توجه شرکت های مختلفی مانند DHL، بوئینگ، جنرال الکتریک و فولکس واگن است. شرکت ها همچنین قصد دارند فرآیندهایی مانند آموزش را ساده کرده و با پوشش های AR که اطلاعات را از کتابچه های راهنما ارائه می دهند، به کارگران در این زمینه کمک کنند.

والمارت و تایسون برنامه های آزمایشی هستند که روش های سنتی آموزش را به تنظیمات واقعیت ترکیبی منتقل می کنند. کارگران روش های جدیدی برای یادگیری در مورد رعایت و موارد ایمنی با جستجوی محیط های با واقعیت ترکیبی و شناسایی مشکلات به روشی عملی و جذاب خواهند داشت.

واقعیت افزوده تقویت شده توسط هوش مصنوعی

هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی بخش های سریعی در فناوری هستند. گردآوری آن ها با سیستم های واقعیت افزوده و مخلوط گسترش طبیعی بسیاری از مواردی است که برای AI و ML مناسب ترند، به ویژه بینایی ماشینی. به همین ترتیب، توانایی ایجاد فرایندهای ماشین آلات انسانی که از عهده مشکلاتی مانند تشخیص بیماری بر می آیند، پتانسیل بسیار زیادی برای بهبود نتایج دارد.

راه حل های خرده فروشی AR point-and-shoot همچنین محرک های اصلی نوآوری خواهند بود. یک خریدار در یک فروشگاه می تواند پشتیبانی مشتری مبتنی بر هوش مصنوعی را هنگام گردش انجام دهد. اگر آن ها در مورد قیمت، ویژگی ها یا پیشنهادات فعلی سؤال داشته باشند، پاسخ ها را می توان از طریق چت بات بر اساس فناوری های پردازش زبان طبیعی (NLP) ارائه داد. پاسخ ها حتی می توانند مطابق مشخصات منحصر به فرد مشتری باشند، و امکان شخصی سازی بیشتر را هم دارد.

Deloitte Research نتیجه گیری می کند که واقعیت افزوده و هوش مصنوعی، مدل تجارت سنتی مراقبت های بهداشتی را ارائه می دهد که با استفاده از آن می توانید راه حل های بدون دست و قابلیت AR / MR و ابزارهای تشخیصی مبتنی بر هوش مصنوعی ارائه دهید.

واقعیت افزوده وب (WebAR)

در فضای وب، Chrome AR محصولی بسیار مورد انتظار برای سال 2020 است. به جای اینکه نیاز به استفاده از برنامه های تخصصی داشته باشند، کاربران می توانند برای دستیابی به عملکرد یکسانی به وب سایت های دارای قابلیت AR وارد شوند. به منظور تقویت تصویب، نسخه غیر رسمی و پشتیبانی نشده کد WebAR نیز در GitHub در دسترس توسعه دهندگان قرار گرفته است.

موزیلا همچنین با WebAR درگیر است و سعی دارد فناوری AR را برای Firefox بیاورد. هدف این است که با استفاده از پایگاه های کاربری نصب شده مخاطبان وب، تصویب AR به طور قابل توجهی بدون اصطکاک کاهش یابد. پیشنهادات مرورگر وب اپل، سامسونگ و مایکروسافت نیز به سرعت استانداردهای WebAR را اتخاذ می کنند.

اگرچه این استانداردها هنوز تعیین نشده است، اما پیاده سازی AR در مرورگرها از طریق انتقال کتابخانه های موجود (به عنوان مثال AR.js) یا ایجاد کتابخانه های جدید (به عنوان مثال A-Frame ، React 360) تحت توسعه فعال است. 2020 سالی است که WebAR می تواند تقریباً در هر مرورگر وب به روز در جهان در دسترس باشد.

کمک از راه دور از طریق واقعیت افزوده مشترک

تلاش های مشترک، مانند تماس های کنفرانسی، اغلب به دلیل عدم حضور مستقیم شخصی تضعیف می شود. با این وجود AR می تواند تنظیمات واقعیت ترکیبی را ایجاد کند که هر کسی در یک کنفرانس تلفنی می تواند یکدیگر را در یک محیط مناسب تر ببیند. مایکروسافت با یک بتا از یک سیستم تماس ویدیویی که واقعیت افزوده را برای ایجاد بازنمایی های شرکت کنندگان به سبک هولوگرافیک به کار می برد، در حال حرکت به جلو است. Sisco همچنین در حال کار بر روی پروژه ای به نام Musion است که محصولات شبکه خود را با فناوری های AR گرد هم آورده است.

شایان ذکر است که در حال حاضر نه کالاهای مصرفی و نه کالاهای درجه یک در بازار موجود نیستند. به طور خاص، استفاده از هدست و هزینه های فعلی باعث شده است که عرضه تجاری برای تولیدکنندگان و مشتریان بالقوه جذابیتی نداشته باشد.

جلسات کمک از راه دور مبتنی بر AR یک مورد استفاده است که ممکن است نوآوری را ارتقا دهد. ترکیبی از WebRTC و AR امکان انجام کارهای نگهداری و عیب یابی در زمان واقعی را فراهم می کند. با استفاده از جریان همزمان داده ها، ارائه دهندگان کمک می توانند مستقیماً در فرآیندهای نگهداری، پیکربندی و تعمیر شرکت کنند.

کمک از راه دور از طریق واقعیت افزوده مشترک

AR در صنعت خودرو

در طول سال 2019، تعدادی از تولیدکنندگان خودرو نیز راه حل های AR در جاده را به نمایش گذاشتند. به عنوان مثال، Genesis G80 از تعدادی ویژگی برای اطمینان از دقت استفاده می کند، از جمله ردیابی دید راننده برای اطمینان از اینکه همپوشانی های هولوگرافی همیشه در محل مناسب هستند. به جای اینکه به پایین به صفحه پنل GPS در داشبورد نگاه کنید، راننده فلش هایی را بر روی صفحه نمایش هد به بالا مشاهده می کند که جهت های زنده را ارائه می دهد. پورشه همچنین در زمینه فناوری های مشابه سرمایه گذاری های عمده ای انجام داده است.

نمایشگرهای هدآپ برای دهه ها یکی از تجهیزات مهم در هوافضا نظامی بوده است، اما AR اکنون فقط توانایی ایجاد این پتانسیل را در دنیای خودرو دارد. نمایشگرهای نصب شده روی داشبورد می توانند پوشش های AR را در دید راننده روی شیشه جلو قرار دهند. رانندگان می توانند از خطرات، راهنمایی ها و هشدارهایی در مورد ترافیک مطلع شوند. با توجه به یک نکته عجیب تر، سیستم ها همچنین می توانند اطلاعاتی را در مورد مکان های دیدنی و مقصد اطراف به رانندگان و مسافران ارائه دهند.

کمپانی ها

WayRay، یک شرکت مستقر در سوئیس، بزرگترین شرکت فعلی در این بخش خارج از شرکت های بزرگ اتومبیل سازی است. مدل i-Cockpit 3D HUG را در یک پژو 208 کاملاً جدید به نمایش می گذارد. پورشه بودجه سری C را به سمت تنظیمات HUD سوق می دهد.

به ویژه هیوندای در تحقیقات AR پیشرو بوده است که فراتر از نوع تجربه کابین خلبان به تجربه راننده است. از سال 2015، این شرکت فن آوری های همکاری و کمک را با AR ادغام می کند تا به کتابچه های راهنمای نگهداری روح تازه ببخشد. هیوندای برنامه هایی دارد که به کاربران امکان می دهد تلفن های خود را به سمت ماشین خود بکشند تا اطلاعات کسب کنند. به عنوان مثال اگر می خواهید بفهمید که صفحه فیوز کجاست، برنامه آن را روی صفحه برجسته می کند. مرسدس برنامه مشابهی دارد، اما نسخه آن چت بات را برای ارائه کمک مجازی اضافه می کند.

یک مزیت عمده AR خودرو این است که بسیاری از مشکلاتی که در موارد دیگر استفاده وجود دارد به راحتی برطرف می شوند. اتومبیل ها در حال حاضر دینام هایی برای تولید برق برای استفاده دارند که نگرانی های مربوط به باتری را تا حد زیادی برطرف می کند. به همین ترتیب، جلوپنجره به عنوان ایستاده آماده برای هدست های دست و پا گیر عمل می کند. چندین نسل از رانندگان نیز با استفاده از بازی های ویدیویی با مضمون اتومبیل به داده ها و دستورالعمل های روی صفحه عادت کرده اند.

بازار تکامل می یابد و به راه حل های نوآورانه مبتنی بر تجارت باز می ماند

سال 2017 بشارت انفجار کامبرین در جهان AR، معرفی کیت های توسعه نرم افزار آسان برای استفاده از هر دو شرکت اپل ARKit و Google ARCore. برند های فناوری، شرکت های توسعه دهنده، آژانس ها و استارت آپ ها با بهره گیری از پتانسیل خود، به سرعت آن را دنبال کردند. ARKit 2 در WWDC 18 فرود آمد، اپل با ارائه قالب USDZ که اضافه کردن مدل ها، داده ها و انیمیشن ها به مناظر AR را ساده می کند. تشخیص شی object سه بعدی، بافت محیطی و ردیابی چهره نیز معرفی شد.

  • ردیابی چندین چهره
  • ضبط حرکت
  • تشخیص زمان انسداد افراد
  • استفاده همزمان از هر دو دوربین پشت و جلو در گوشی.

تحولات

2018 نیز سال ورود هدست Magic Leap بود. این هدست که در آگوست 2018 به بازار عرضه شد ، گام بزرگی به جلو در محصولات با درجه مصرف است. کاملاً پوشیدنی، با دوام و سازگار، قیمت Magic Leap در محدوده 2000 دلار توسط فناوری Nvidia تأمین می شود. نقاط فروش شامل 8 گیگابایت حافظه، 128 گیگابایت فضای ذخیره سازی و شارژ USB-C است. Magic Leap همچنین می گوید کاربران می توانند سه ساعت استفاده مداوم داشته باشند. با یک برنامه توسعه دهنده در حال رشد، Magic Leap به نقطه عطفی برای بسیاری از شرکت های غواص در فضای AR تبدیل خواهد شد تا ایده های جدید را آزمایش کنند و از موارد استفاده کنند.

به اصطلاح ARCloud نیز به عنوان چیزی برای تماشا برجسته می شود. ARCloud مفهومی است که پیرامون سازگاری، ماندگاری و اشتراک بین پلتفرم ساخته شده است. هدف این است که تجربه ای یکپارچه از دنیای واقعی را نیز ارائه دهد.

2020 سال تحولات انقلابی در فناوری واقعیت افزوده نبود. با این حال، پیشرفت های تکاملی نرم افزار و سخت افزار، مانند ARKit 3.5 و آیفون 12، به آینده بلوغ فناوری واقعیت افزوده در سال 2021 کمک می کند.

آینده واقعیت افزوده

کارشناسان پیش بینی می کنند صنعت AR / VR تا سال 2025 به بیش از 25 میلیارد دلار برسد – و رشد به طور مداوم ادامه خواهد داشت. این آینده درخشان واقعیت افزوده است و با سرمایه گذاری در حوزه های تجاری و حوزه های زیر تعریف می شود، که پتانسیل عملی آن را بسیار جذاب می داند.

در حالی که بازی از نظر درآمد غالب خواهد بود، انتظار می رود صنایع کاربردی بیشتری مانند مراقبت های بهداشتی و مهندسی کاربرد داشته باشد. هنگامی که نوبت به املاک و مستغلات و بهسازی منازل می رسد، مواردی از این قبیل مواردی مانند گشت و گذارهای تعاملی در محیط های مخلوط یا واقعیت مجازی یا تحویل فوری اطلاعات از طریق تلفن همراه AR وجود دارد. مورد دوم همچنین می تواند در سفر مورد استفاده قرار گیرد.

Gerelateerde berichten

دیدگاهتان را بنویسید