مجله تکنولوژی, معرفی محصول

راهنمای خرید ماوس

راهنمای خرید ماوس

این مقاله با نام “راهنمای خرید ماوس” به شما در خرید ماوس مد نظرتان کمک می کند. همچنین این مقاله با بیان ویژگی هایی از ماوس ها در نظر دارد تا شما بتوانید انتخاب خوبی داشته و از خرید خود لذت ببرید.

ماوس ها انواع متنوعی دارند که به چند دسته کلی تقسیم می شوند : سیمی، وایرلس، بلوتوثی، گیمینگ.

ماوس ها از زمان های گذشته تاکنون تغییرات بسیاری کرده اند. این تغییرات بسیار مفید بوده، به گونه ای که سرعت ما در انجام کارها را زیاد کرده است.

برای هرکار باید ماوس مخصوص همان کار را خریداری کنید به عنوان مثال برای بازی بهتر است از ماوس های گیمینگ استفاده کنید به این دلیل که امکانات بیشتری به شما برای بازی می دهد. این ماوس ها بازی را برای شما لذت بخش تر می کند.

این دکمه ها در انجام بازی های حرفه ای بسیار به شما کمک می کند زیرا دکمه های آن این قابلیت را به ما می دهند تا بازی را سریع تر و راحت تر انجام دهیم.

ما در این راهنمای خرید ماوس نمونه های مختلفی از ماوس ها را به شما معرفی می کنیم.

اکنون نمونه های مختلف ماوس را برای شما بیان می کنیم :

ماوس های گیمینگ

راهنمای خرید ماوس
ماوس های گیمینگ

اغلب ماوس‌های گیمینگ سوییچ‌های DPI دارند که امکان سوییچ کردن بین DPI بالاتر و پایین‌تر را ممکن می سازد. DPI درواقع حساسیت ماوس را به ما نشان می دهد یعنی ماوس در مدت زمان مشخص چه میزان از یک صفحه را می تواند بخواند.

این نکته که یک ماوس قابلیت حمل کردن داشته باشد یا به عبارتی طراحی آن به گونه ای باشد که بتوانیم آن را در جاهای کوچک و در درون ساک قرار دهیم، آن ماوس را برای مسافرت مناسب می کند.

ماوس های ارگونومیک

راهنمای خرید ماوس
ماوس ارگونومیک

یکی از ماوس های ویژه که می توان به آن ها اشاره کرد ماوس های ارگونومیک هستند که متناسب با دست فرد طراحی شده تا این فشار از روی انگشتان و مچ دست برداشته شود.

این ماوس ها نباید برای دست ما بزرگ باشد. بهتر است هنگام خرید ماوس های ارگونومیک چند ماوس را تست کنیم تا ماوسی را که برای دست ما مناسب است را پیدا کنیم.

ماوس های وایرلس و سیم دار

راهنمای خرید ماوس
ماوس های وایرلس

در واقع این دسته بندی ماوس ها را می توان به دو بخش کلی ماوس های وایرلس و سیم دار دسته بندی کرد که این روزها این ماوس های وایرلس برای کارمناسب ترهستند و استفاده از این ماوس ها راحت تر می باشد و بیشتر افراد این ماوس ها را ترجیح می دهند زیرا از پیچ خوردگی سیم ماوس، محدودیت حرکت دادن ماوس و سایر اشکالاتی که ماوس های سیم دار دارند، خبری نیست.

این ماوس ها اگر از نوع بلوتوث باشند دارای مزیت های بهتری از جمله اشغال نکردن پورت  USB اضافی می باشند. استفاده از این ماوس ها بسیار راحت تر است زیرا محدودیت جا برای حرکت ماوس ندارد.

از طرفی این ماوس به این دلیل که با بلوتوث کار می کند راحت تر بوده و با هر سیستمی می تواند ارتباط برقرار کند.

راهنمای خرید ماوس
ماوس های سیم دار

در این میان بهتر است به ماوس های سیمی هم اشاره کنیم که این ماوس ها مشکلات خاص خود را دارند اما از طرفی برای افرادی که هزینه ی زیادی برای ماوس نمی کنند گزینه ی مناسبی است. این ماوس های سیم دار که مدل های حرفه ای نیز دارند بیشتر برای افرادی است که کارهای ساده با ماوس انجام می دهند. اغلب این ماوس ها مشکل پیچ خوردگی و کوتاه بودن سیم را هم دارند.

ماوس های تاچ پد

راهنمای خرید ماوس
ماوس تاچ پد

ماوس بعدی که قصد داریم به شما معرفی کنیم ماوس های تاچ پد هستند که برروی لپ تاپ ها یا در صفحه ای جداگانه قرار دارند که برای گیمینگ و ویرایش تصویر مناسب هستند. اغلب کاربرانی که از لپ تاپ برای انجام کارهای خود استفاده می کنند از ماوس سیم دار یا بی سیم استفاده می کنند که این افراد اغلب احساس خوبی در استفاده از این تاچ پد ندارند.

تعداد دکمه های ماوس

راهنمای خرید ماوس
موس گیمینگ با دکمه های زیاد

تعداد دکمه های ماوس یکی از عواملی است که باعث تسریع کارها می شود به عبارتی شما می توانید با انتخاب ماوس های دکمه دار تسلط بهتر و بیشتری داشته باشید. تعداد دکمه ها به ما این قابلیت را می دهد که توسط هرکدام از آنها کارهای خاصی انجام دهیم.

این راهنمای خرید با معرفی و بررسی انواع ماوس ها به شما در انتخاب بهتر کمک می کند. در نهایت چیزی که مشخص می کند کدام ماوس را می توانید خریداری کنید این است که چه میزان بودجه برای این ماوس در نظر گرفته اید.

بیشتر بدانید

اگر قصد ندارید هزینه ی زیادی برای ماوس کنید بهتر است از ماوس های سیم دار استفاده کنید و اگر می خواهید ماوسی با عملکرد بالا بگیرید، می توانید از ” ماوس های با کیفیت ” ما در فروشگاه اینترنتی تک یک دیدن نمایید.

فروشگاه تک یک

فروشگاه آنلاین تجهیزات و لوازم جانبی کامپیوتر

Gerelateerde berichten