ترفند

چگونه بلاک شدن توسط سرور DNS را دور بزنم؟

بلاک شدن توسط سرور DNS

مهم نیست در کجای دنیا زندگی می کنید. مواقعی وجود دارد که با سایت های مسدود شده و اینترنت محدود روبرو می شوید. اگر هگام ورود به یک سایت بلاک شدید، نگران نباشید. بلاک شدن توسط سرور DNS برای IP کشور ما زیاد اتفاق می افتد و در مواقع بسیاری شما نیاز دارید برای دسترسی به برخی سایت های مفید و اطلاعاتی به نحوی محدودیت های اینترنتی اینچنینی را دور بزنید. برای آشنایی بیشتر با نحوه دور زدن محدودیت های اینترنتی تعدادی راه حل در این پست ارائه شده است.

چرا سایت های مسدود شده وجود دارند؟

دلایل احتمالی برای بلاک شدن توسط سرور DNS زیاد است. اولاً، بسیاری از سرویس‌ ها از ابزار های مسدود کننده جغرافیایی برای محدود کردن دسترسی به محتوای خود در برخی کشور ها استفاده می‌ کنند. گاهی، دولت ها برخی سایت‌ ها را در شبکه‌ های داخلی خود مسدود می‌ کنند تا کنترل بهتری بر فعالیت های آن ها داشته باشند.

چگونه بلاک شدن توسط سرور DNS را دور بزنیم؟

اگر به یک سایت که IP شما را بلاک کرده است برخورد کردید، چه کاری می توانید انجام دهید؟ در اینجا بهترین راه ها برای دور زدن بلاک شدن توسط سرور DNS، لیست شده است.

از سرویس های ضد تحریم یا شبکه های خصوصی مجازی استفاده کنید

محبوب ترین راه دسترسی به سایت هایی که شما را بلاک می کنند، استفاده از شبکه های خصوصی مجازی با کیفیت بالا است. شبکه های خصوصی مجازی مزایای زیادی دارند، اما مهم ترین آن، توانایی این فناوری در ارائه یک آدرس IP به شما است که متعلق به یک کشور دیگر است. آدرس IP خارجی باعث می شود به نظر برسد که شما در مکان دیگری مستقر هستید. بنابراین، می توانید محدودیت ها را دور بزنید.

برخی از سرویس ها از نظر تئوری دسترسی به سایت از آدرس های IP که متعلق به این شبکه ها هستند را مسدود می کنند اما ارائه دهندگان شبکه های مجازی نیز راه حل های دیگری برای حل کردن این مشکل پیدا کردند. همچنین اگر به دنبال یک آدرس IP ثابت هستید، بهتر است از VPS یا سرور اختصاصی مجازی استفاده کنید.

از یک DNS هوشمند استفاده کنید

ارائه دهندگان DNS هوشمند راهی برای دور زدن وب سایت هایی که IP شما را بلاک کرده اند، ارائه می دهند. سرویس‌ های DNS هوشمند در مقایسه با شبکه های خصوصی مجازی دارای مزایا و معایبی هستند.

یکی از مهم ترین مزایای استفاده از DNS هوشمند برای دور زدن بلاک شدن توسط DNS سرور، سرعت بهتر اینترنت است. برخلاف شبکه های خصوصی مجازی که تمام ترافیک وب شما را از طریق شبکه دیگری هدایت می کنند، ارائه دهندگان DNS هوشمند فقط باید اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی شما را تغییر مسیر دهند. این فرآیند منجر به تجربه مرور سریع تر نیز می‌ شود.

از معایب آن می توان به این اشاره کرد که خدمات DNS هیچ یک از مزایای حفظ حریم خصوصی مانند شبکه های خصوصی مجازی را ارائه نمی دهند. آن ها نه ترافیک شما را رمزگذاری می کنند و نه IP شما را تغییر می دهند.

از یک پروکسی رایگان استفاده کنید

اگر نیاز دارید که به سرعت به یک وب سایت مسدود شده دسترسی داشته باشید و زیاد هم به آن سر نمی زنید، یک پروکسی رایگان ممکن است راه حل خوبی باشد. یک پروکسی آدرس IP شما را مخفی می کند، بنابراین به پنهان کردن موقعیت مکان شما کمک می کند. با این حال، ترافیک شما را رمزگذاری نمی کند. استفاده از پراکسی راه حلی قابل اعتماد درازمدت نیست. همچنین اگر می خواهید به صورت ناشناس از آن استفاده کنید، گزینه مناسبی نیست.

از آدرس IP یک سایت استفاده کنید

بلاک شدن توسط سرور DNS - اتصال به پروکسی

وقتی به آدرس‌ های وب فکر می‌ کنید، احتمالاً به نام دامنه (به عنوان مثال www.makeuseof.com) که در نوار آدرس مرورگر خود تایپ می‌ کنید، فکر می‌ کنید. در عمل، نام دامنه مانند پوششی برای آدرس IP است. این آدرس IP است که به سرور اشاره می کند و ترافیک شما را هدایت می کند. سرور های DNS مسئول تبدیل نام دامنه به آدرس IP هستند.

با این حال، اگر آدرس IP یک سایت را می‌ دانید، می‌ توانید آن را مستقیماً در مرورگر خود وارد کنید و همچنان سایت را مشاهده خواهید کرد. از آنجایی که بسیاری از شبکه‌ ها فقط آدرس‌ های اینترنتی نام دامنه را مسدود می‌ کنند و نه آدرس‌ های IP زیربنایی آن‌ ها، این ترفند اغلب راهی عالی برای دور زدن محدودیت‌ های اینترنتی است.

همین اصل در مورد URL های کوتاه نیز صدق می کند. شما می توانید آدرس IP یک سایت را با باز کردن Command Prompt به عنوان administrator، سپس تایپ کردن tracert و سپس نام دامنه پیدا کنید. به عنوان مثال:

tracert google.com

از Tor استفاده کنید

Tor، مخفف The Onion Router، یک نرم افزار رایگان و منبع باز برای ارتباط به صورت ناشناس است. این نرم افزار، ترافیک اینترنت را از طریق یک شبکه همپوشانی رایگان، سراسری و داوطلبانه، متشکل از بیش از هفت هزار Node، هدایت می کند تا مکان و تاریخچه استفاده کاربر را از هر کسی که نظارت شبکه یا تجزیه و تحلیل ترافیک انجام می دهد، پنهان کند. استفاده از Tor ردیابی فعالیت اینترنت کاربر را دشوار تر می کند. هدف مورد نظر Tor حفاظت از حریم خصوصی کاربران خود و همچنین آزادی و توانایی آن ها برای برقراری ارتباط محرمانه از طریق ناشناس بودن آدرس IP با استفاده از node های خروج Tor است.

هنگامی که از شبکه Tor برای مرور وب استفاده می کنید، ترافیک شما در یک سفر طولانی از طریق هزاران node در سراسر جهان گرفته می شود. این فرآیند تقریباً برای یک وب سایت معمولی غیرممکن است که بداند درخواست از کجا شروع شده است، بنابراین بعید است که در فیلتر های مسدود کننده گرفتار شود.

امیدواریم این پست به شما کمک کرده باشد تا به آن سایت های آموزشی ای که نیاز دارید دسترسی لازم را پیدا کنید. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد DNS خصوصی می توانید به پست دیگر ما مراجعه کنید.

منبع: makeuseof

Gerelateerde berichten

دیدگاهتان را بنویسید