مجله تکنولوژی

بازی لیگ افسانه ها (League of Legends) چیست و چگونه کار می کند؟

League of Legends

League of Legends پربازدید ترین و مولتی یوزر ترین بازی رایانه ای در جهان است که گیمرها تقریباً 1.3 میلیارد ساعت وقت بازی دارند. League of Legends توسط Riot Games در 27 اکتبر 2009 منتشر شد. بازی به طور مداوم به روز می شود تا آن را تازه، سرگرم کننده و منصفانه نگه دارد. این بازی طرفداران بسیاری در سراسر دنیا دارد و همچنین دارای مسابقات جهانی بزرگی است.

League of Legends چیست؟

League of Legends یک بازی چند نفره به صورت آنلاین و رایگان عرصه نبرد است که با نام MOBA نیز شناخته می شود و در PC اجرا می شود. League of Legends از زمان انتشار به یکی از محبوب ترین بازی های ویدیویی جهان تبدیل شده است. Riot Games تخمین زده است که این بازی هر روز نزدیک به 8 میلیون کاربر همزمان را با بیش از 100 میلیون بازیکن فعال هر ماه به خود جذب می کند.

League of Legends صحنه رقابتی جهانی دارد و این بازی سهم بزرگی در توسعه ورزش ها به یک پدیده جهانی دارد. League of Legends پر بازدید ترین ورزش اسپرت در جهان است که مانند Dota 2 ،Fortnite و CS: GO را شکست می دهد.

ممکن است علاقه مند شوید:

محبوب ترین بازی معروف اخیر Among Us را ببینید.

نحوه کار League Of Legends

این بازی دو تیم پنج نفره را مقابل هم قرار می دهد که هر بازیکن نقش یک قهرمان را به عهده می گیرد. بیش از 140 قهرمان برای انتخاب وجود دارد که هر قهرمان دارای نقاط قوت، ضعف، توانایی و آمار مختلف است. هدف از این بازی پس از دور زدن یک سری ساختارهای دفاعی معروف به برج، Nexus حریف است – ساختمانی که در مرکز پایگاه آن ها قرار دارد. دو ساختمان Nexus در دو طرف نقشه، در گوشه های پایین چپ و بالا سمت راست قرار دارند.

هر Nexus به طور مداوم شخصیت های تحت کنترل رایانه، که به عنوان مینیون شناخته می شوند، تخم ریزی می کند که به طور خودکار به سمت پایگاه تیم دشمن پیش می روند و به قهرمانان دشمن حمله می کنند. همه قهرمانان هر مسابقه را در سطح 1 شروع می کنند و به تدریج در طول بازی به حداکثر سطح 18 می رسند. قهرمانان با کسب تجربه و کسب طلا برای خرید اقلام، در سطح بالا قرار می گیرند- تجربه و طلا با کشتن واحدها (دشمنان تحت کنترل کامپیوتر)، تخریب برج ها و کشتن قهرمانان دشمن بدست می آیند.

همانطور که بازیکنان از سطح بالا می روند، توانایی های مختلف قهرمانان خود را باز می کنند و می توانند این توانایی ها را به روش های مختلف تقویت کنند. هرچه سطح بالاتر باشد، قهرمان قوی تر می شود و آسیب بیشتری می تواند به دشمنان و ساختمان ها وارد کند. هنگامی که یک قهرمان می میرد، آن ها دیگر از بازی خارج نمی شوند- آن ها پس از گذشت زمان مشخصی در Nexus خود شرکت خواهند کرد. همانطور که هر دو تیم در طول مسابقه قدرت می گیرند، در نهایت یکی می تواند برتری را بدست آورد و آخرین فشار را برای پیروزی ایجاد کند.

نقش های مختلف این بازی

وقتی لیگ به صورت رقابتی بازی می شود، همیشه روی نقشه ای به نام Summoner’s Rift بازی می شود. Summoner’s Rift به چهار بخش مختلف تقسیم می شود: Main Top، Bottom Lane ، Middle Lane و Jungle. هر بازیکن حرفه ای در یک نقش خاص تخصص دارد و هر نقش مربوط به بخش خاصی از نقشه است.

پنج نقش در یک تیم حرفه ای عبارتند از: Top Laner, Mid Laner, Jungler, ADC (Attack Damage Carry) وSupport. در حالی که جنگل آزاد است، Top Laners فقط در Top Lane ،Mid Laners در Middle Lane ،ADC و Support در پایین خط کار خواهد کرد. هر نقش به مهارت های متفاوتی از بازیکنان احتیاج دارد- بعضی از آن ها شما را مجبور می کند به تنهایی کار کنید، در حالی که برخی دیگر شامل کار گروهی بیشتر است.

League of Legends esports چگونه کار می کند؟

رقابت Professional League of Legends توسط Riot Games، استودیویی که بازی را خلق کرده است، نظارت می شود. League of Legends یکی از بزرگ ترین بازی ها است که مسابقاتی در سراسر جهان برگزار می کند. چهار لیگ در سطح عالی مسابقات حرفه ای League of Legends وجود دارد که هر یک در یک منطقه خاص برگزار می شوند.

League of Legends Championship اصلی ترین رقابت در آمریکای شمالی و کانادا است، مسابقات قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا (LEC) در اروپا، لیگ قهرمانان کره جنوبی (LCK) در کره جنوبی فعالیت می کند و League of Legends Pro League در چین برگزار می شود.

کدام تیم بیشترین قهرمانی در مسابقات جهانی League of Legends را داشته است؟

تیم های رقیب در رابطه با عملکرد خود در مسابقاتی که در طول سال برگزار می شود، امتیاز کسب می کنند و هدف نهایی صعود به لیگ جهانی افسانه ها است. مسابقات قهرمانی جهان 2019 که در نقاط مختلف اروپا برگزار شد، مجموعاً جایزه 2.2 میلیون دلاری را در اختیار شما برنده داد. برندگان، FunPlus Phoenix از چین، با 835،000 دلار به خانه رفت. این مسابقات بالاترین میزان تماشای همزمان 3،985،787 را به خود اختصاص داد.

SK Telecom T1 از کره جنوبی با سه پیروزی در مسابقات جهانی رکورد دار فعلی است. آن ها در سال های 2013 ، 2015 و 2016 برنده شدند.

بهترین بازیکن

ستاره کره جنوبی 'Faker' به عنوان بهترین بازیکن League of Legends

ستاره کره جنوبی ‘Faker’ به عنوان بهترین بازیکن لیگ افسانه ها در تمام دوران شناخته می شود. مید لنر، که در SK Telecom T1 بازی می کند، به دلیل مهارت بالای مکانیکی و انتخاب های همه جانبه برای قهرمان شهرت دارد. فیکر اولین بازیکنی است که در لیگ قهرمانان کره قهرمانان به 1000 و 2000 کشته می رسد، و دومین بازیکن با 500 بازی انجام شده است. وی تنها یکی از دو بازیکنی است که موفق به کسب سه عنوان قهرمانی جهان شده است، یعنی شامل جایزه MVP در سال 2016.

وی همچنین هشت بار برنده All-Star Paris ،In-Season Invititation در 2016 و 2017، مسابقات جهانی IEM در 2016 و LCK شده است که شامل سه جایزه MVP است. وی در طول زندگی حرفه ای خود مجموعاً 1 میلیون و 254 هزار و 240 میلیون و 233 دلار جایزه دریافت کرده است.

Gerelateerde berichten

دیدگاهتان را بنویسید