مجله تکنولوژی

DPI در ماوس چیست و چه اهمیتی در عملکرد آن دارد؟

DPI ماوس

DPI در ماوس چیست؟

DPI به معنی Dot Per Inch است. از نظر تئوری، اگر ماوس 1600 DPI داشته باشد، و شما ماوس خود را یک اینچ (2.54 سانتی متر) حرکت دهید، نشانگر ماوس 1600 پیکسل حرکت می کند.

هرچه DPI بالاتر باشد، ماوس حساس تر است. یعنی اگر شما ماوس را به حدی ریز جابجا کنید، نشانگر مسافت زیادی را در صفحه نمایش حرکت می دهد.

تقریباً تمام ماوس هایی که امروز فروخته می شوند، 1600 DPI دارند. ماوس های بازی معمولاً دارای 4000 DPI یا بیشتر هستند و با فشار دادن یک دکمه روی ماوس می توان آن ها را افزایش یا کاهش داد.

DPI یک روش بازاریابی برای ماوس های گیمینگ است. اهمیت DPI یک افسانه انکار ناپذیر است. در حقیقت، بسیاری از بازیکنان بازی تیراندازی رقابتی، DPI ماوس خود را بر روی 1200 یا حتی 800 قرار می دهند.

فروشگاه تک یک

فروشگاه آنلاین تجهیزات و لوازم جانبی کامپیوتر

چگونه می توانم DPI خود را پیدا کنم؟

هیچ راه آسانی برای به دست آوردن شماره دقیق آن وجود ندارد، مگر اینکه تجهیزات علمی داشته باشید. تنها راه پیدا کردن این ویژگی، مشخصاتی است که سازنده ماوس ارائه می دهد.

DPI ماوس

چگونه DPI ماوس خود را تنظیم کنیم؟

می توانید از “تنظیم سرعت ماوس” ویندوز استفاده کنید. این همان تأثیر دی پی آی بالاتر برای اهدافی به غیر از بازی است.

بسیاری از بازی ها دارای تنظیمات دی پی آی هستند. بعضی از آن ها ثابت هستند، به عنوان مثال، برخی از ماوس های بازی این امکان را به شما می دهند تا از هر دی پی آی در یک محدوده، به عنوان مثال، از 400 تا 4000 را پیکربندی کنید. به طور معمول، به شما این امکان را می دهند که دکمه ها را برای افزایش یا کاهش دی پی آی یا فعال کردن یک دی پی آی خاص تنظیم کنید.

تصویر 2 DPI ماوس

نرخ نمونه گیری USB چیست؟

میزان نمونه گیری یا Polling Rate در USB به این معناست که به چه میزان سیستم شما، سیگنال را از ماوس بررسی می کند.

به طور پیش فرض، میزان نمونه گیری USB در مایکروسافت ویندوز و لینوکس 125 گیگاهرتز است، یعنی 125 بار در ثانیه یا هر 0.008 ثانیه.

حتی ماوس های ارزان قیمت امروز حداقل دارای، دی پی آی 1600 می باشند که کافی است. DPI بالاتر از نظر کنترل موقعیت مکان نما، دشوار است .

اگر صفحه نمایش با چگالی پیکسل بالا مانند نمایشگر شبکیه چشم مک با 300 پیکسل در هر اینچ دارید، احتمالاً DPI بالاتری را می خواهید.

تصویر 3 DPI ماوس

میزان DPI موس باید در چه میزانی تنظیم شود؟

توصیه می شود تنظیمات مختلف را امتحان کنید. ماوس های مختلف DPI های متفاوتی دارند و ما همچنین وضوح صفحه نمایش متفاوتی داریم و سیستم عامل ها و بازی های مختلف سیگنال های ماوس را متفاوت تفسیر می کنند. همچنین، همه ما عادت های مختلفی برای نگه داشتن ماوس و مهارت های حرکتی مختلف، داریم.

به طور معمول عدد بین 800 تا 1600 عدد مناسبی برای DPI محسوب می شود اما با این حال افرادی هستند که به سبب عادت و یا نوع کاری که انجام می دهند، ممکن است این عدد را افزایش یا کاهش دهند.

Gerelateerde berichten

دیدگاهتان را بنویسید