مجله تکنولوژی

بیکسبی (Bixby) در محصولات سامسونگ چیست و چه کاربردی دارد؟

Bixby

گوشی های پیشرفته اندرویدی سامسونگ علاوه بر پشتیبانی از دستیار گوگل، دستیار صوتی اختصاصی خود به نام Bixby را نیز ارائه می دهند. بیکسبی تلاش سامسونگ برای به دست آوردن دستیاری مانند Siri ،Google و Alexa است. گرچه توفیق هیچ یک از این سه دستیار را نداشته است، اما هنوز از قبل روی دستگاه های سامسونگ نصب شده است.

Samsung Bixby چیست؟

Bixby یک دستیار مجازی است. اولین بار در Samsung Galaxy S8 ساخته شد اما برای کار در طیف وسیعی از محصولات سامسونگ طراحی شده است و در بسیاری از دستگاه های دیگر مانند یخچال و تلویزیون، سامسونگ هاب و ساعت های هوشمند گلکسی گنجانده شده است.

می توانید از آن برای نوشتن پیامک، دریافت اطلاعات متناسب (در مورد آب و هوا، یادآوری جلسات، مقالات خبری و غیره) استفاده کنید. Bixby می تواند صداهای فردی را بیاموزد، بنابراین بسته به اینکه چه کسی می پرسد، پاسخ ها را شخصی می کند. سامسونگ می گوید: “شما را یاد می گیرد، رشد می کند و سازگار می شود”.

بیکسبی در برخی از برنامه های شخص ثالث نیز موجود است. سامسونگ همچنین دارای یک بلندگوی Galaxy Home Bixby است که البته هنوز 18 ماه پس از اعلامیه اصلی آن راه اندازی نشده است.

بیکسبی چگونه کار می کند؟

Bixby به جای راه اندازی یک برنامه برای مثال یا انجام یک کار واحد، به شما اجازه می دهد طیف گسترده ای از تعاملات را انجام دهید. بیکسبی از نظر متنی آگاه است، به این معنی که می تواند وضعیت موجود در برنامه را تشخیص دهد و براساس در خواست های شما اقدامات صحیحی را انجام دهد، همچنین به شما امکان می دهد صدا یا لمس را با هم مخلوط کنید.

Bixby همچنین باید زبان طبیعی را نیز درک کند: این بدان معناست که شما نیازی به استفاده از عبارات تنظیم شده ندارید، اما می توانید اطلاعات ناقص بدهید و Bixby تفسیر و اقدام می کند. به عنوان مثال، تشخیص زبان طبیعی کلید ظهور الکسا بوده است و اکنون یکی از عناصر اصلی هوش مصنوعی مدرن است.

این سرویس اساساً به همان روشی است که سایر راه حل های هوش مصنوعی مانند Google Assistant یا Amazon Alexa به این دلیل که به صدای شما گوش می دهد، اطلاعات را تفسیر می کند و عملکرد حاصل را برمی گرداند.

آگاهی متنی به این معنی است که شما می توانید بدون انجام جزئیات دقیق اینکه دقیقاً چه کاری را باید انجام دهد، اقداماتی را انجام دهید- دستیار می فهمد که در کجا هستید بنابراین می توانید گام بعدی منطقی را بردارید.

واژه بیدار

برای کسانی که از واژه بیدار “Hi Bixby” استفاده می کنند، می توانید همانطور که با «دستیار صوتی گوگل» صحبت می کنید با زبان طبیعی با دستگاه خود صحبت کنید. با این حال، به نظر می رسد بیکسبی مستعد شروع به کار تصادفی است، بنابراین استفاده از روش فشار دادن دکمه از تشخیص نادرست جلوگیری می کند. این فقط در قسمت کنترل صدا بیکسبی اعمال می شود. در غیر این صورت، مواردی مانند Bixby Vision را در دوربین یکپارچه و آماده استفاده خواهید یافت.

بیکسبی چه کاری می تواند انجام دهد؟

صدای Bixby

یکی از اهداف اصلی Bixby مقابله با وسایل پیچیده و فزاینده است. در اینجا چند نمونه از اقدامات بیکسبی آورده شده است:

  • بگویید “show this on my TV” تا صفحه گوشی خود را در تلویزیون سامسونگ منعکس کنید.
  • برای ذخیره تصویر روی صفحه به عنوان تصویر زمینه گوشی خود، بگویید “use this as my wallpaper”.
  • بگویید “take a selfie and share it with Facebook” تا دستگاه را مجبور به انجام دقیق همان کار کند.
  • بگویید “remind me to take medicine at 3:00 pm” تا Bixby یادآوری را ذخیره کند.
  • برای باز کردن برنامه پیامک ها “open Messages” بگویید.
  • برای روشن کردن فلان ویژگی در برنامه دوربین، بگویید “(turn on (HDR”.

برای استفاده از این دستورات باید دکمه Bixby را بزنید یا کلمه بیداری را بزنید، همه منطقی است، متناسب با اهداف مشخص شده ای که سامسونگ در ابتدا برای Bixby تعیین کرده است. آسان است که از آن بخواهید کار هایی مانند تغییر میزان صدا یا افزایش روشنایی گوشی را انجام دهد. به طور کلی، وقتی صحبت از کنترل دستگاه می شود، Bixby مانند نوشتن پیام برای شما یا خواندن پیام های ورودی بسیار خوب است.

Bixby Vision

Bixby Vision طیف وسیعی از عملکرد ها را ارائه می دهد که از دوربین روی تلفن بهره می برد. با روشی مشابه Google Lens یا برنامه خرید آمازون کار می کنید یا می توانید از بیکسبی بپرسید که چه چیزی است یا اینکه برنامه دوربین را باز کرده و دکمه Bixby Vision را بزنید.

این یک ویژگی عالی است، اما قبلاً بار ها در برنامه های دیگر از آن استفاده کرده ایم. Bixby Vision اساساً هر آنچه را که دوربین به آن اشاره شده شناسایی می کند، بسته به آنچه که می بیند گزینه هایی ارائه می شود که برای شناسایی تصویر، مکان، متن یا رفتن به گزینه های خرید ارائه می شود. وقتی Bixby Vision فکر می کند نوشیدنی را می بیند، عملکرد جستجوی نوشیدنی را ارائه می دهد. این موارد پس از شناسایی دستگاه، منجر به کسب اطلاعات بیشتر می شوند.

می توانید در موارد زیر از این ویژگی استفاده کنید.

  • یک خیابان را در یک شهر شناسایی کنید و رستوران های محلی را پیشنهاد بگیرید.
  • یک جعبه شیرینی را شناسایی کنید و گزینه های خرید را پیشنهاد بگیرید.
  • یک نوشیدنی را تشخیص دهید و جزئیات را ببینید.
  • متن را شناسایی کنید و کپی کردن متن از پوستر را آسان کنید.

بهترین نکته در مورد Bixby Vision این است که به دسترسی کامل Bixby Voice، با دسترسی مستقیم از طریق دوربین، وابسته نیست، بنابراین حتی کسانی که هنوز از پشتیبانی کامل خدمات صوتی Bixby Voice پشتیبانی نمی کنند، Bixby Vision را دریافت می کنند.

صفحه اصلی Bixby

صفحه اصلی Bixby

برای کسانی که از خدمات صوتی استفاده نمی کنند- یا کسانی که نمی توانند آن را دریافت کنند زیرا در کشورشان پشتیبانی نمی شود- Bixby Home وجود دارد. این بخشی از صفحه اصلی تلفن شما است که در سمت چپ صفحه اصلی گوشی شما قرار دارد.

بسیاری از برنامه ها و سرویس ها می توانند در Bixby Home مانند Spotify، Facebook و گالری شما ادغام شوند، بنابراین در آنجا می توانید به موارد برجسته همه موارد دسترسی پیدا کنید. این بدان معنی است که عکس هایی که اخیراً گرفته اید و… به صورت یک کارت به شما نشان داده می شوند. در واقع، کار کمی که Bixby Home انجام می دهد بسیار کم و منحصر به فرد است.

یادآوری های Bixby

Bixby می تواند یک یادآوری یا Reminder برای شما ایجاد کند- اما با کار های خاص در قالب متن یا چک لیست. می توانید از آن بخواهید تماس ها و پیام های متنی را که می خواهید بعداً برقرار کنید و محتوای رسانه ای را که می خواهید بعداً دوباره مرور کنید مانند عکس ها (حداکثر هشت عکس در یک یادآوری)، ویدیو و محتوای وب را به شما یادآوری کند. می توانید یک یادآوری را به صورت صوتی یا از Bixby Home تنظیم کنید.

توصیه های رستوران

توصیه رستوران توسط بیکسبی براساس مکان هایی که در گذشته بازدید کرده اید ارائه می شود. همچنین برخی از مراحل رزرو، مانند زمان رزرو، شماره تلفن شما، تعداد مهمانان و غیره، انجام می شود که همه می توانند با توجه به عادت های قبلی شما به طور خودکار پر شوند.

Gerelateerde berichten

دیدگاهتان را بنویسید