ترفند, ترفند گوشی

13علت گرما بیش از حد تلفن همراه

گرما بیش از حد تلفن همراه

یک از مواردی که عمر گوشی موبایل را کاهش می دهد گرما بیش از حد تلفن همراه است. ما در این مقاله با نام ” گرما بیش از حد تلفن همراه ” برای شما علت های مختلف این گرم شدن را بیان می کنیم. شما می توانید با مطالعه این موارد عمر گوشی موبایل خود را افزایش دهید.

گرما بیش از حد تلفن همراه چه گونه رخ می دهد

همانطور که در بالا تر بیان کردیم یکی از راه های افزایش عمر گوشی موبایل جلوگیری از گرم شدن بیش از حد گوشی تلفن همراه است. این گرم شدن که علت های مختلفی دارد و یک امر طبیعی است، از فعالیت های CPU ناشی می شود.

درواقع هنگامی که شما چندین کار را با هم انجام می دهید، فرآیند کاری CPU نیز بیشتر می شود. این گرم شدن، بیشتر مواقع برای سیستم های الکترونیکی، مخصوصا لپ تاپ و کامپیوتر رخ می دهد.

علل داغ شدن تلفن های همراه

۱. شارژ کردن باتری تا 80 درصد

باتری گوشی را تا ۱۰۰ درصد شارژ نکنید زیرا چنین کاری عمر باتری را کاهش را می دهد و احتمال گرم شدن آن را نیز بیشتر می کند. در کل وقتی که شارژ باتری حدود ۳۰ درصد بود آن را به شارژر وصل کنید و وقتی که شارژ به ۸۰ درصد نزدیک شد، آن را از برق دربیاورید.

۲. نورآفتاب

گرمای بیش از حد تلفن همراه

برای خنک نگه‌ داشتن گوشی، آن را در یک روز گرم تابستانی، در معرض نور مستقیم خورشید به حال خود رها نکنید چون باعث کوتاه شدن عمر صفحه لمسی گوشی شما می شود.

۳. بازبودن برنامه های اضافی موبایل

وقتی که به‌ طور همزمان برنامه های زیادی باز باشند گوشی باید پردازش‌های بیشتری انجام دهد همین منجر به گرم شدن آن می‌شود. به همین خاطر اگر از برنامه های خاصی استفاده نمی‌کنید، آن‌ها را به‌ طور کامل ببندید.

۴. زیاد بودن نور صفحه نمایش

بخش زیادی از شارژ باتری صرف تأمین انرژی برای روشنایی صفحه‌ نمایش می‌شود. به همین خاطر در مواقعی که در محیط‌های بیرون هستید برای خنک کردن گوشی سعی کنید تا حد ممکن روشنایی صفحه‌ نمایش گوشی را کم کنید.

۵. قدیمی بودن برنامه های موبایل

سیستم‌عامل و برنامه ها را به‌ روز نگه دارید. زیرا شاید در نسخه‌ قدیمی آن‌ها مشکلی وجود داشته باشد که همین مشکل منجر به مصرف انرژی بیشتر و افزایش گرما شود.

۶. برنامه های اضافی

برنامه های بلا استفاده را حذف کنید. همچنین توصیه می‌شود تنظیمات نوتیفیکیشن‌ مربوط به برنامه های نه‌ چندان ضروری را هم غیرفعال کنید.

۷. خروج از حالت هواپیما

در مواقعی که در بیرون از خانه هستید و به موبایل خود نیازی ندارید میتوانید برای خنک کردن گوشی حالت هواپیما را فعال کنید. با این کار شارژ کمتری مصرف می‌شود و در عین حال گرمای کمتری تولید می‌کند.

۸. روشن بودن بلوتوث

سعی کنید که برای مدت طولانی از بلوتوث استفاده نکنید و بعد از استفاده از این مشخصه، تنظیمات مربوط به آن را غیرفعال کنید. اگر گوشی شما به‌ صورت خودکار به بلوتوث اتومبیل وصل می‌شود، بهتر است این اتصال خودکار را غیرفعال کنید.

۹. عدم نصب آنتی ویروس

اگر همواره گوشی شما داغ می‌شود، این مشکل می‌تواند مربوط به وجود ویروس در موبایل شما باشد. به همین خاطر با نصب یک اپلیکیشن قدرتمند آنتی‌ ویروس می‌ توانید در خنک کردن گوشی خود قدم بردارید.

۱۰. بازی کردن 

گرما بیش از حد تلفن همراه

اگر احساس کردید گوشی شما در حال داغ شدن است در چنین حالتی بهتر است از انجام بازی دست بکشید و در ضمن از بستن آن مطمئن شوید.

۱۱. گارد های گوشی

اگر گوشی شما تا حد زیادی داغ شده، برای خنک کردن آن بهتر است کاور آن را بردارید.

۱۲. کابل شارژ نا مناسب

گرما بیش از حد تلفن همراه

یکی از مواردی که می‌ تواند منجر به داغ شدن بیش‌ از حد گوشی در حین فرآیند شارژ شود، مشکل کابل شارژ است. به همین خاطر از کابل اصلی موبایل استفاده کنید.

۱۳. دوربین

اگر مدت طولانی مشغول فیلمبرداری با گوشی خود هستید ممکن است گوشی شما داغ شود. به همین خاطر برای خنک کردن موبایل، گوشی فیلمبرداری را متوقف و برای مدتی اپلیکیشن دوربین را به‌ طور کامل ببندید.

Gerelateerde berichten