مجله تکنولوژی

کیس کامپیوتر چیست و چرا به آن نیاز داریم؟

کیس کامپیوتر چیست

این مقاله با عنوان “کیس کامپیوتر چیست” به بررسی ویژگی های یک کیس خوب می پردازد.

قبل از خرید هر چیز باید آن محصول را بررسی کنید واطلاعاتتان از آن محصول را بالا ببرید. اکنون اول از این سوال شروع می کنیم که کیس کامپیوتر چیست ویک کیس خوب باید چه ویژگی هایی را دارا باشد.

اگر شما نخواهید از یک کیس کامپیوتر استفاده کنید می توانید تمام قطعات داخل آن را روی یک میز کنار بقیه قطعات بچینید و شروع به استفاده از کامپیوتر کنید.

کیس وسیله ای است که این قطعات کامپیوتری را برای شما جمع آوری و منظم می کند. وجود کیس علاوه بر اینکه به شما در منظم کردن سیستم تان کمک می کند می تواند قطعات داخل سیستم شما را نیز از گرما در امان نگه دارد.

شما با خرید کیس می توانید سیستم خود را به خنک کننده مجهز کنید تا از آسیب هایی که گرما به سیستم شما وارد می کند جلوگیری کنید.

فروشگاه تک یک

فروشگاه آنلاین تجهیزات و لوازم جانبی کامپیوتر

کیس کامپیوتر تنها جعبه ای فلزی یا پلاستیکی نیست. کیس ها علاوه بر اینکه باعث زیبایی سیستم ما می شود از قطعات ما هم در برابر ضربه ها و شوک ها محافظت می کند.  

کیس های کامپیوتر براساس جنس بدنه، قابلیت های برند و…قیمت گذاری می شوند که قیمت آن ها بین چند ده هزار تومان تا چند میلیون تومان متغیر است.

کیس کامپیوتر چیست

این نکته نیز وجو دارد که اغلب افرادی که برای خریداری سیتم می روند وقت زیادی برای خرید کیس نمی گذارند شاید علت آن این است که کیس فقط به عنوان در بردارنده قطعات سخت افزاری می باشد.

درابتدا باید کیس را از لحاظ استاندار بودن بررسی کنیم. این استاندارد بودن به این معنی است که قطعات هرکدام جای مناسبی در کیس داشته باشند و بتوان سیستم های خنک کننده را روی آن به راحتی نصب کرد.

از طرفی جنس آن کیس باید به گونه ای باشد تا از هدف اصلی خرید کیس ما را دور نکند. این نکته نیز قابل توجه است که کیس های بی کیفیت زیادی در بازار وجود دارند که با فشار دست به داخل فرو می روند و دچار تورفتگی می شوند متاسفانه هنوزهم این کیس ها تولید و به بازار ارائه می شوند.

اگر هم قیمت این کیس ها برای شما ملاک نمی باشد می توانید از کیس هایی که دارای خنک کننده هستند استفاده کنید.

در اکثر کیس های ارزان قیمت هوای تازه از سمت جلوی کیس وارد می شود و بعد از عبور از مادربرد از قسمت پشت کیس خارج می شود.

وجود دریچه ها و فضاهایی برای سیستم های خنک کننده به شما کمک می کند تا از آسیب رسیدن به قطعات داخل کیس جلوگیری کند.

داخل کیس ها از فن ها وسیستم های خنک کننده ای استفاده می شود که امکان دارد دارای نویز وسر وصدای بالایی باشد استفاده از کیسی که این نویز ها را کاهش دهد به شما کمک می کند تا از این سر وصداها جلوگیری کنید.

این عمل به وسیله ی چهار روش امکان پذیراست حذف یا تعویض فن ها، درزبندی کیس، استفاده از عایق های صدا، کاهش سرعت فن ها.

مدل های مختلف کیس کامپیوتر

کیس ها هم دارای دسته بندی می باشند که در زیر آن ها را بیان می کنیم :

1) مینی ITX که حداکثر اندازه مادربورد 170×170 میلیمتر را پشتیبانی می کند.

2) میکرو ATX که حداکثر اندازه مادربورد 244×244 میلیمتر را پشتیبانی می کند.

ATX (3 که حداکثر اندازه مادربورد 244×305 میلیمتر را پشتیبانی می کند. البته بعضی شرکت ها ابعاد 254×305 میلیمتر را به کار می برند.

جنس کیس کامپیوتر

ورقه های فولادی گالوانیزه که به روش نورد سرد تولید شده و به SECC مشهور شده اند، بسیار ارزان قیمت بوده و انتقال حرارت خوبی دارند. البته این ورقه ها دارای وزن نسبتاً بالا می باشند و همچنین دوام و استحکام پایین از معایب این ورق هاست.

در کیس های حرفه ای شاهد آلومینیوم آندایز شده، فولاد ضد زنگ، فلزات برس خورده، کاربید تیتانیوم و مواردی از این دست خواهیم بود.

برند کیس کامپیوتر

یکی از نکات مهم این است که کیفیت را فدای قیمت نکنید به این دلیل که شما با خرید یک کیس معمولی از یک برند ناشناخته باید منتظرعواقب وآثار این خرید باشید.

این در حالی است که خرید از برندها و کمپانی های معروف و شناخته شده که سال ها برای رسیدن به این موقعیت، کیفیت محصول خود را بارها آزمایش کرده اند، بسیار سود آورتر می باشد.

بنابراین خرید یک کیس که از یک کمپانی شناخته شده است می تواند به شما این ضمانت را بدهد، که از محصول تان مطمئن باشید و از آن بدون هیچ مشکلی استفاده کنید.

برای مثال می توان به چند نمونه از این برندها اشاره کرد : گرین، دیپ کول، سادیتا و…

ما با این مقاله با نام “کیس کامپیوتر چیست” تلاش کردیم به شما در خرید کیس کمک می کنیم تا بتوانید بهترین کیس را متناسب با نیازتان خریداری کنید.

Gerelateerde berichten