ترفند, ترفند کامپیوتر

چگونه اطلاعات رم هایی که توسط مادربرد پشتیبانی می شوند را بیابیم؟

رم مادربرد

در گذشته دربارۀ حافظه های رم (RAM) مطالبی در اختیار افراد گذاشته شد. در واقع دنیای حافظه ها بسیار بزرگ تر از آن است که در چند خط بشود گنجاند. یک سؤال عمده که در این جا پیش می آید این است که مادربرد شما چه رم هایی را پشتیبانی (ساپورت) می کند؟ یکی از دلایلی که فروش pc به حداقل رسیده است، به نظر من، این واقعیت است که بسیاری از کاربران نیازی به ارتقاء سیستم خود را اغلب مانند قبل نمی بینند.

برای این که بدانید مادربرد شما چه حافظه هایی را ساپورت می کند ابتدا باید از مدل مادربرد خود اطلاع یابید، سپس می توانید از آن برای جستجوی اطلاعات استفاده کنید. آنچه که باید بدانید مشخصات مربوط به حافظه است. این که دقیقا چه مقدار و چه نوع RAM را پشتیبانی می کند؟ در اینجا دو گزینه پیش رویتان است.

چگونگی تشخیص رم مادربرد
شماره ی مدل مادربرد را جستجو کنید: پس از این که شماره مدل مادربرد را در مرور گر، جستجو کردید باید بتوانید صفحه ی پشتیبانی مدل مادربردتان را در وب سایت ببینید که در آن تمام اطلاعات مربوط به آن (مادربرد) نمایش داده می شود. به عنوان مثال مدل Gigabyte را در مرور گر جستجو و سپس بر روی specification کلیک کردیم تا اطلاعات مربوط به مشخصات حافظه مادربرد مورد نظر را بیابیم. برای مشاهده ی نتایج این جستجو به فهرست زیر دقت کنید.

   • سوکت های 1.5×4 DDR3 DIMM با پشتیبانی از 16 گیگا بایت حافظه سیستم.
   • معماری حافظه دو کاناله
   • پشتیبانی از ماژول های حافظه DDR3
   • پشتیبانی از ماژول های حافظه غیر (ECC (non-ECC
   • پشتیبانی از ماژول های حافظه افکن های (XMP)

حافظه های رم در مادربرد

کار دیگری که می توانید برای به دست آوردن اطلاعات مادربرد انجام دهید این است که ترم افزار Speccy را نصب کنید. پس از نصب ترم افزار شما می توانید در قسمت RAM ظرفیت رم، تعداد کانال، تایمینگ، نوع رم و میزان فرکانس را مشاهده کنید.

Gerelateerde berichten