آموزش

آموزش نحوه ساخت وبلاگ با Google Blogger

ساخت وبلاگ با Google Blogger.

اگر می خواهید پست برای وبلاگ بنویسید، برای نگه داشتن آن پست ها به یک وبلاگ نیاز دارید. Google’s Blogger یک پلت فرم وبلاگ نویسی آسان و رایگان است که با ابزارهای مفیدی همراه است. اگر تا به حال به وب سایتی رفته اید که در URL، دارای عبارت “blogspot” است، به وبلاگی رفته اید که از Google Blogger استفاده می کند. این یک پلت فرم وبلاگ نویسی بسیار محبوب است، زیرا رایگان است. در اینجا نحوه ساخت وبلاگ با Google Blogger آورده شده است. با ماهمراه باشید.

برای ساخت وبلاگ با Google Blogger به چه چیزی نیاز است؟

برای ساخت وبلاگ با Google Blogger شما فقط به یک حساب Google نیاز دارید که اگر آدرس Gmail دارید قبلاً آن را دریافت کرده اید. بنابراین، برای راه اندازی یا انتشار وبلاگ خود به دانستن هیچ گونه جادوگری فنی دیگر نیاز ندارید.

نکته: Google Blogger به هیچ وجه تنها بستر وبلاگ نویسی نیست و تنها گزینه رایگان نیست. اما، راهی بسیار آسان برای شروع بلاگ نویسی است.

وبلاگ خود را ایجاد کنید

زمان مورد نیاز: 2 دقیقه.

برای ساخت وبلاگ با Google Blogger مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. برای شروع، باید به حساب Google خود وارد شوید.

  برای اکثر افراد، این به معنای ورود به Gmail است. بنابراین، اگر حساب Gmail ندارید، می توانید در اینجا یک حساب Gmail ایجاد کنید.

 2. پس از ورود به سیستم، روی شبکه 9 نقطه ای در بالا سمت راست است، کلیک کنید تا لیست برنامه های Google باز شود.

  سپس بر روی نماد “Blogger” کلیک کنید.روی نماد "Blogger" کلیک کنید.

 3. انتخاب گزینه “Create Your Blog”

  در صفحه باز شده، بر روی گزینه “Create Your Blog” کلیک کنید.
  بر روی گزینه "Create Your Blog" کلیک کنید.

 4. در این مرحله، نام وبلاگ خود را انتخاب کنید. پس از وارد کردن نام، بر روی گزینه “Continue to Blogger” کلیک کنید.

  نام نمایشی را انتخاب کنید که افراد هنگام خواندن وبلاگ شما آن را ببینند. این لازم نیست که نام واقعی شما یا دسته ایمیل شما باشد. بعداً می توانید آن را تغییر دهید.
  پس از وارد کردن نام، روی "Continue to Blogger" کلیک کنید.

 5. اکنون آماده ایجاد وبلاگ خود هستید.

  سپس، بر روی دکمه “Create a New Blog” کلیک کنید.
  بر روی دکمه "Create a New Blog" کلیک کنید.

 6. پانل “Create a New Blog” باز می شود. جایی که شما باید 1- عنوان 2- آدرس و 3- موضوع را برای وبلاگ خود انتخاب کنید.

  نکته: عنوان: نامی است که در وبلاگ نمایش داده می شود. آدرس: URL است که افراد برای دسترسی به وبلاگ شما از آن استفاده می کنند و طرح زمینه: طرح رنگ وبلاگ شما است. بعداً همه این ها را می توان تغییر داد. بنابراین، فوراً به دست آوردن این ایده آل ها ضروری نیست.
  عنوان، آدرس و موضوع را انتخاب کنید.

 7. نام وبلاگ را به طور کامل ثبت کنید.

  آدرس وبلاگ شما باید مانند: blogspot.com باشد. وقتی شروع به تایپ آدرس می کنید، یک لیست کشویی مفید به شما نشان می دهد که آدرس نهایی چیست. برای پر کردن خودکار بخش “blogspot.com” می توانید روی گزینه پیشنهادی کلیک کنید.
  بر روی گزینه "Create Blog" کلیک کنید.

 8. اگر کسی قبلاً از آدرس مورد نظر شما استفاده کرده باشد، پیامی نمایش داده می شود که به شما اطلاع می دهد که باید چیز دیگری را انتخاب کنید.

  بنابراین در صورتی که در این قسمت به مشکل برخورد کردید، اصلا نگران نباشید.
  گزینه دیگری را انتخاب کنید.

 9. پس از انتخاب عنوان، آدرس موجود و تم بر روی گزینه “Create Blog” کلیک کنید.

  اکنون می توانید وبلاگ خود را بسازید.
  بر روی گزینه "Create Blog" کلیک کنید.

 10. آیا می خواهید یک نام دامنه شخصی را برای وبلاگ خود جستجو کنید؟

  Google از شما سوال می کند که آیا می خواهید یک نام دامنه شخصی را برای وبلاگ خود جستجو کنید. اما، نیازی به این کار نیست. برای ادامه بر روی گزینه “No Thanks” کلیک کنید. (اگر از قبلا دامنه ای دارید که می خواهید وبلاگ خود را به آن متصل کنید، می توانید در هر مرحله در آینده این کار را انجام دهید، اما لازم نیست.بر روی گزینه "No Thanks" را کلیک کنید.

 11. پس از ایجاد وبلاگ، بر روی گزینه “New Post” کلیک کنید.

  تبریک می گویم، شما وبلاگ خود را ایجاد کرده اید!روی گزینه "New Post" کلیک کنید.

 12. اکنون آماده نوشتن اولین پست وبلاگ خود هستید.

  پس از انتخاب گزینه “New Post”، صفحه ویرایش باز می شود و کارهای زیادی می توانید در اینجا انجام دهید. اما، اصول اصلی این است که عنوان و پست جدید را وارد کنید.عنوان و پست جدید را وارد کنید.

 13. اولین پست خود را منتشر کنید

  پس از پایان نوشتن پست خود، بر روی گزینه “Publish” کلیک کنید تا پست شما منتشر شود. با این کار همه افراد در اینترنت می توانند آن را پیدا کنند.بر روی گزینه "Publish" کلیک کنید.

 14. نحوه دیدن اولین پست.

  به بخش “Posts” وبلاگ خود بازگردانده می شوید. برای دیدن وبلاگ و اولین پست بر روی گزینه “View Blog” کلیک کنید. بر روی گزینه "View Blog" کلیک کنید.

 15. اولین پست وبلاگ شما وجود دارد که آماده مشاهده جهانیان است.

  اکنون اولین پستی که منتشر کرده اید قابل نمایش خواهد بود.
  اولین پست آماده مشاهده جهانیان است.

ممکن است مشاهده وبلاگ و پست های جدید شما در موتور های جستجو 24 ساعت طول بکشد. بنابراین، اگر نام وبلاگ خود را در گوگل قرار دادید و به سرعت در نتایج جستجو گوگل ظاهر نشد، نا امید نباشید. به زودی نمایش داده خواهد شد! در ضمن، می توانید وبلاگ خود را در توییتر، فیس بوک و هر کانال رسانه های اجتماعی دیگر تبلیغ کنید.

چگونه عنوان، آدرس یا موضوع وبلاگ را تغییر دهیم؟

در برخی موارد ممکن است در حین ایجاد وبلاگ دچار سردرگمی شوید و نتوانید به درستی عنوان، آدرس و نام وبلاگ خود را تعیین کنید. به همین جهت ممکن است پس از مدتی بخواهید موارد ذکر شده را تغییر دهید. برای این کار نگران نباشید. زیرا، پس از ایجاد، همه این ها قابل تغییر هستند.

جهت تغییر عنوان، آدرس و تم وبلاگ مراحل زیر را دنبال کنید.

 • ابتدا در وبلاگ خود به بخش تنظیمات “Settings” بروید.
به بخش تنظیمات "Settings" بروید.
 • پس از باز شدن صفحه مورد نظر، بر روی گزینه های تغییر عنوان “Title Edit” و تغییر آدرس وبلاگ “Blog Address Edit” کلیک کنید.
بر روی گزینه های تغییر عنوان "Title Edit" و تغییر آدرس وبلاگ "Blog Address Edit" کلیک کنید.

هشدار!!! در مورد تغییر آدرس توجه داشته باشید: در صورت تغییر آدرس، پیوندهایی که قبلاً به اشتراک گذاشته اید دیگر کار نمی کنند. زیرا، URL تغییر کرده است. اما، اگر هنوز مطلب (یا چیز دیگری) منتشر نکرده اید، تغییر آدرس مشکلی ایجاد نمی کند.

 • همچنین، برای تغییر تم (طرح زمینه وبلاگ) خود (طرح، رنگ و …)، بر روی گزینه “Theme” در نوار کناری سمت چپ کلیک کنید.
بر روی گزینه "Theme" در نوار کناری سمت چپ کلیک کنید.
 • در این مرحله، تم های زیادی برای انتخاب دارید و پس از انتخاب یکی از آن ها که طرح کلی و طرح رنگی را ارائه می دهد. بر روی گزینه سفارشی سازی “Customize” کلیک کنید تا محتوای شما تغییر کند.
بر روی گزینه "Customize" کلیک کنید.

Blogger بیش از این موارد اساسی دارد. بنابراین، اگر می خواهید در همه گزینه ها جستجو کنید. اما اگر تمام آنچه شما می خواهید یک بستر ساده برای نوشتن و انتشار افکار شما است، اصول اولیه تقریباً تمام مواردی است که شما نیاز دارید. وبلاگ نویسی مبارک!

منبع: www.howtogeek.com

دیدگاهتان را بنویسید