مجله تکنولوژی, معرفی محصول

راهنمای خرید مانیتور و مشخصاتی که برای خریداری مانیتور لازم است بدانید

راهنمای خرید مانیتور

این مقاله راهنمای خرید مانیتور برای شما عزیزان می باشد و بعد از مطالعه این مقاله می توانید به راحتی و با اطلاعات کامل مانیتور خود را خریداری کنید.

مانیتور ها پنجره ای برای روح کامپیوتر ها هستند. بدون داشتن تصویری واضح و با کیفیت، همه چیز مانند متن ها، عکس ها، ویدئو ها و … برای شما کمرنگ خواهد شد.

رهنمای خرید مانیتور


اولین سوالی که برای خرید مانیتور باید از خودتان بپرسید این است که آیا مانیتور به سیستم شما وصل می شود یا خیر؟

پس شما باید خروجی را در رایانه خود چک کنید و ببینید چه نوع پورت هایی در دسترس هستند و مانیتور شما باید چه خروجی هایی داشته باشد!


بستگی به نوع نیاز شما، مانیتور های مختلفی برای ارائه داریم. به طور کلی کیفیت کار خروجی از سیستم شما باید با خروجی تصویری که دارید کاملا هماهنگ باشد.

مثلا شما یک کار گرافیکی قدرتمند تولید کرده اید، اگر با مانیتور های معمولی کارتان را به نمایش بگذارید کلی از کیفیت کار شما پایین خواهد آمد و زحماتتان کامل نمایش داده نمی شود.

اما اگر همان کار را با مانیتور های قدرتمند و یا 4k نمایش بدهید، متوجه خواهید شد که چقدر تفاوت دارند و مانیتورها چه نقش مهمی در کارتان خواهند داشت.

راهنمای خرید مانیتور
مانیتور های ASUS

گرچه هنوزم از مانیتور های معمولی برای کامپیوتر ها استفاده می شود، اما پیشنهاد ما به شما مانیتور های 4K است.

این نسل از مانیتور فضای بسیار زیبا و جذابی را برای شما فراهم می آورد و گرافیست ها و افرادی که معمولا با کامپیوتر خود، کار های گرافیکی انجام می دهند معمولا از این مدل مانیتور به طور ویژه استقبال می کنند، زیرا مانیتور های 4k توجه ویژه ای به جزئیات دارند و کار های گرافیکی را برای شما جذاب و دلنشین می کنند.

هدف خود را از خرید مانیتور مشخص کنید!

ما در این بخش برای شما اطلاعات لازم برای خرید مانیتور را شرح می دهیم:

اولین قدم انتخاب هدف است، هدف خود را از خرید مانیتور مشخص کنید. مثلا: بازی، کارهای گرافیکی، نمایش فیلم و عکس، مصارف عادی خونگی و.. .

به طور کلی، گیمرها باید سرعت تازه سازی و زمان پاسخ را اولویت بندی کنند، حرفه ای ها و کسانی که کار های گرافیکی انجام می دهند باید دقت رنگ را اولویت خود قرار دهند، در حالی که کاربرانی که به طورمعمولی مصرف می کنند، دارای نیازهای خاص نیستند.

اما اغلب مانیتور را با پنل کنتراست و با وضوح بالا انتخاب می کنند زیرا حتی دیدن معمولی چند تا عکس در مانیتوری با کیفیت مطلوب بسیار لذت بخش تر خواهد بود.

زمان پاسخ طولانی!

هرچه وضوح تصویر بالاتر باشد نمایش عکس نیز بهتر خواهد بود. هرچه مانیتور زمان پاسخ کوتاه تری داشته باشد برای شما بهتر است. (اگر گیمر هستید) زمان پاسخ مانیتور به شما می گوید که چه مدت زمان طول می کشد تا مانیتور خود را برای تغییر پیکسل های فردی از سیاه به سفید آماده می کند.

مانیتور های LG

زمان پاسخ طولانی تر، می تواند تاری دید در هنگام پخش یا تماشای فیلم های سریع گام منجر شود. اگر به تلویزیون هم احتیاج دارید می توانید مانیتوری تهیه کنید که تلویزیون هم می باشد.

بزرگ یا کوچک؟

اگر از گیمر های مبتدی تا حرفه ای از هر کدام بپرسید کدام مانیتور بهتر است قطعا به شما مانیتوری که بزرگتر است و کیفیت بهتری دارد را معرفی می کنند!

راهنمای خرید مانیتور
اگر فضای کافی برای مانیتور در نظر گرفته اید ما به شما پیشنهاد می کنیم مانیتور های بزرگتر را استفاده کنید.

.اگر فضای کافی برای مانیتور در نظر گرفته اید ما به شما پیشنهاد می کنیم مانیتور های بزرگتر را استفاده کنید زیرا دیدن فیلم و بازی کردن در مانیتوری بزرگ قطعا لذت بخش تر خواهد بود!

دقت مانیتور

تصاویر روی پنل LCD شامل میلیون ها نقاط کوچک اند. هر پیکسل از سه عدد زیر پیکسل تشکیل شده است. یکی برای رنگ اولیه، رزولوشن مانیتور طول صفحه نمایش را فراهم می کند (x)، پیکسل های بیشتری که می توانید در هر مربع اینچ از یک مانیتور قرار دهید.

به جدول زیر توجه کنید:

5K resolution5120×2880
4K resolution3840×2160 (typical monitor resolution)
4096×2160 (official cinema resolution)
Ultra HD (UHD) resolution3840×2160
Quad HD (QHD) aka Wide Quad HD (WQHD) resolution2560×1440
2K resolution2560×1440 (typical monitor resolution)
2048×1080 (official cinema resolution)
WUXGA resolution  1920×1200
Full HD (FHD) aka 1080p aka HD resolution1920×1080
HD aka 720p resolution1280×720

NT یا IPS?

NT مخفف Twisted Nematic است و IPS نیز مخفف In-Plane Switching هردو پانل های کامپیوتر هستند و کار های مختلفی انجام می دهند.

راهنمای خرید مانیتور
راهنمای خرید مانیتور

NT

قدیمی تربن و رایج ترین نوع پانل ها پانل های NT هستند. مزیت اصلی اش آن است که زمان پاسخ IPS بیش از زمان پاسخ NT می باشد. که این یک فایده فوق العاده برای گیمر ها می باشد.

انرژی کمتری نسبت به استاندارد های قدیمی (مانند CRT) مصرف می کند و معمولا برای تولید بسیار ارزانتر است. تولید رنگ و زاویه دید، یکی از ایراد های NT به شمار می آید. پانل های TN کیفیت تولید رنگی که پانل های IPS دارند را ندارد.

آنها تمایل دارند رنگ و تصویر را خارج از زاویه دید نسبتا باریک تحریف کنند، همانطور که می توانید در تصویر زیر مشاهده کنید:

مانیتور های X.Vision

IPS

پنل های IPS دارای زاویه دید متفاوتی نسبت به NT هستند. زاویه دید این پانل داستانی دیگر دارد. این برای نمایشگرهای بزرگتر به اندازه تلویزیونها عالی است و همچنین برای هنرمندان و سینمایی ها که از کیفیت تصویر بالا لذت می برند.

علاوه بر این آنها زمان پاسخ بیشتر در مقایسه با NT دارند که منجر به افزایش زمان ورودی برای علاقه مندان به بازی می شود و این برای آن ها خوش آیند نمی باشد.

رهنمای خرید مانیتور
راهنمای خرید مانیتور

موارد قابل ذکر راهنمای خرید مانیتور

این مورد را در نظر بگیرید که حالت های نمایش مانیتور ها متفاوت اند و شما می توانید تنظیمات آن ها را تغییر بدهید تا به تنظیمات دلخواهتان برسد، در فضای تاریک بهتر است اندکی نور مانیتور خود را کم کنید تا تصویر بهتری داشته باشید.

همچنین در فضایی که نور زیاد است باید نور مانیتور خود را به حد اکثر برسانید تا بتوانید از تصویری که مورد نیازتان است استفاده کنید.

فروشگاه تک یک

فروشگاه آنلاین تجهیزات و لوازم جانبی کامپیوتر

Gerelateerde berichten