مجله تکنولوژی, معرفی محصول

راهنمای خرید بهترین مادربورد

با مقاله راهنمای خرید بهترین مادربورد در خدمت شما عزیزان هستیم تا بتوانیم در خرید بهترین مادربوردی که مورد نیازتان است، به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی کنیم. مادربورد ها با توجه به نیاز شما متفاوت اند و انوع و مدل های مختلفی دارند. کارخانه های متفاوتی هستند که مادربورد تولید می کنند و شما می توانید با توجه به نیاز فنی ای که دارید آن ها را خریداری کنید.

مادربورد
راهنمای خرید بهترین مادربورد

تعریف مادربورد

مادربورددر ابتدا به صورت مختصر برایتان مادربورد را تعریف می کنیم تا کسانی که آشنایی ندارند با آن آشنا شوند.

مادربورد یا مین بورد تخته ی مدار الکترونیکی است که پردازنده، رم، چیپست ها و بسیاری دیگر از قطعات کامپیوتر به آن متصل می شوند.

در واقع می توان گفت مادربورد قسمت اصلی کامپیوتر شما محسوب می شود و تمامی قطعات به آن متصل می شوند. کار اصلی مادربورد ها کنترل کردن پردازنده و ارتباط دادن آن با قسمت های دیگر است.

تعیین برند برای خرید بهترین مادربورد

کارخانه های مختلفی مادربورد ها را تولید می کنند و در اختیار شما عزیزان قرار می دهند. کافی است شما با توجه به نیازتان مادربورد مورد نظر را خریداری و استفاده کنید.

مادربورد
کارخانه های مختلفی مادربورد ها را تولید می کنند

چند مورد از تولید کنندگان مادربورد را برای شما عزیزان شرح می دهیم:

تعیین سوکت پردازنده و چیپست مادربورد

باید نیاز خود را در نظر بگیرید و سپس با توجه به نیازتان، سوکت سی پی یو مورد نظرتان را در نظر بگیرید و در مشخصات مادربوردی که می خواهید تهیه کنید چک کنید که آیا سوکت پردازنده مورد نظر شما را دارد یا خیر.

مادربورد
کارخانه های مختلفی مادربورد ها را تولید می کنند

مادربورد های کوچک تر، اسلات و ویژگی های کمتری دارند.

تعداد و نوع اسلات رم

مادربورد


رم ها در واقع حافظه های اصلی کامپیوتر ها محسوب می شوند. و در موقع خرید مادربورد خیلی باید به آن دقت کرد. استفاده از رم بیشتر همراه با فرکانس بیشتر، به شما سرعت بیشتری می بخشد و به راحتی می توانید از آن استفاده کنید.

اکثر مادربورد ها این روز ها تا 64 گیگابایت رم را ساپورت می کنند و شما می توانید به راحتی از توان مادربورد تان استفاده کنید.

همچنین ما در مقاله ی انواع رم ها برای شما به طور کامل توضیحاتی که برای شناخت رم لازم دارید را شرح داده ایم تا به راحتی بتوانید رم مورد نظر را انتخاب، سپس مادربورد متناسب با آن را انتخاب کنید.

اورکلاک

اورکلاک کردن به معنای سرعت بخشیدن به اجزای سخت افزاری کامپیوتر می باشد. این قابلیت ویژه باعث می شود مادربورد برای کاربران جذاب تر باشد.

مادربورد
اورکلاک

اورکلاک را معمولا برای پردازنده مرکزی و پردازنده گرافیک مورد استفاده قرار می دهند. در واقع اورکلاک کردن سخت افزاری کار کرد و عملکرد سیستم را بهبور می بخشد و شما می توانید با سرعت بالاتری کار هایتان را انجام دهید.

این نکته را هم در نظر داشته باشید که با اورکلاک کردن، فرکانس قطعات و تعداد انجام عملیات در هر ثانیه بالا می رود، پس قطعات کامپیوتر شما برق بیشتری مصرف می کنند.

مادربورد
اورکلاک را معمولا برای پردازنده مرکزی و پردازنده گرافیک مورد استفاده قرار می دهند.

ما به شما توصیه می کنیم اگر می خواهید سیستم گیم، یا سیستم برای کار های گرافیکی با حجم بالا ببندید، از مادربورد هایی استفاده کنید که این قابلیت را داشته باشند تا به راحتی بتوانید سرعت سیستم خودتان را افزایش دهید.

امکانات جانبی

سوکت شبکه

امکانات جانبی می تواند شامل قطعاتی مانند سوکت شبکه و قطعاتی باشد که به طور معمول در سیستم ها قرار دارند و شما می توانید از آن ها استفاده کنید.

مادربورد

هر چند که این روز ها استفاده از دانگل وای فای بیشتر توصیه می شود تا اتصال از طریق کابل.

نورپردازی

معمولا مادربورد های گیم دارای ظاهر بسیار زیبایی هستند و روی برد آن ها نور پردازی هایی انجام شده که باعث افزایش زیبایی آن ها شده است.

مادربورد
معمولا مادربورد های گیم دارای ظاهر بسیار زیبایی هستند

اگر کیس شما شیشه ای است، توصیه می شود حتما از این نوع مادربورد ها استفاده کنید زیرا زیبایی کیس شما را دو چندان می کند مخصوصا در اتاقی که نور نباشد زیبایی کیس شما کاملا به چشم می آید.

امیدواریم توانسته باشیم شما را در خرید بهترین مادربورد راهنمایی کرده باشیم.

فروشگاه تک یک

فروشگاه آنلاین تجهیزات و لوازم جانبی کامپیوتر

Gerelateerde berichten