نرم افزار

نرم افزار دیسکورد (Discord) چیست؟

دیسکورد

دیسکورد یک پلتفرم گپ گروهی است که در ابتدا برای گیمرها ساخته شده است، اما از آن زمان به یک پلتفرم استفاده عمومی برای همه جوامع تبدیل شده است. Discord به سرورهایی تقسیم می شود که هر یک از آن ها اعضا، موضوعات، قوانین و کانال های خاص خود را دارند. دیسکورد همچنین به کاربران امکان گفتگوی صوتی و تصویری و همچنین بازی های جریان مستقیم و سایر برنامه ها را از رایانه خود می دهد.

هنگام انجام بازی های ویدئویی بر روی PC، گیمر ها معمولاً باید دو مشکل را حل کنند:

  • نحوه گفتگو با یکدیگر
  • چگونگی سازماندهی افراد به اندازه کافی برای انجام یک بازی

دیسکورد آخرین مجموعه از برنامه های طولانی است که برای حل این مشکل طراحی شده است. این پلتفرم رایگان که رابط کاربری گپ قابل دسترسی موجود در برنامه هایی مانند Slack را با چت تصویری و صوتی، یک Skype ترکیبی می کند، به سرعت تبدیل به یکی از محبوب ترین ها شده است و گزارش می دهد 250 میلیون کاربر، هر روز 14 میلیون نفر به سیستم وارد می شوند. Discord بسیار مناسب برای گفتگو با دوستان خود هنگام بازی است، اما همچنین برای ایجاد مکان هایی که افراد می توانند در آن جمع شوند، برای دیدار با دیگران برای یافتن بازیکنان دیگر و معاشرت با یکدیگر مفید باشند نیز مفید است.

تهیه دیسکورد

در اینجا همه مواردی که باید درباره Discord بدانید، از جمله اینکه کجا تهیه کنید و چرا ممکن است بخواهید آن را بررسی کنید، مخصوصاً قبل از شروع بازی بعدی چند نفره.

همانطور که گفتیم دیسکورد یک برنامه محبوب گپ گروهی است که در ابتدا به منظور ایجاد مکانی برای ایجاد جوامع و گفتگو گیمرها ساخته شده است. اما از زمان راه اندازی آن در سال 2015، شاخه های مختلفی را شامل می شود و شامل جوامعی از سراسر اینترنت است، از نویسندگان گرفته تا هنرمندان گرفته تا فندوم های K-Pop. با ما همراه باشید برای شناخت بیشتر دیسکورد، یکی از محبوب ترین برنامه های چت در سراسر دنیا که امروزه برای دستگاه های Mac ،PC ،iPhone و Android در دسترس است.

نسخه های وب و کامپیوتر Discord را می توانید در وب سایت برنامه، discordapp.com پیدا کنید. برای گوشی ها و تبلت های Android و iOS، می توانید Discord را از طریق فروشگاه Google Play و iTunes App Store نصب کنید.

توضیحات درباره دیسکورد

اولین صفحه بعد از نصب دیسکورد

دیسکورد یک برنامه چت است، مشابه برنامه هایی مانند Skype یا TeamSpeak یا سیستم عامل های ارتباطی حرفه ای مانند Slack. این ویژگی به طور خاص به پخش کننده های بازی ویدیویی اختصاص دارد و به آن ها روش هایی برای یافتن یکدیگر، هماهنگی بازی و صحبت هنگام بازی می دهد. این برنامه از تماس های ویدئویی، گفتگوی صوتی و نوشتاری پشتیبانی می کند و به کاربران امکان می دهد هر طور که دوست دارند با یکدیگر تماس بگیرند.

Discord به ویژه در صورت تلاش برای انجام بازی های PC بسیار مفید است. این برنامه چت را بسیار آسان می کند و توابع جستجو را ارائه می دهد که می تواند به شما کمک کند افراد دیگر را پیدا کرده و آن ها را برای برقراری ارتباط سریع به لیست دوستان اضافه کنید. افراد زیادی از آن نه تنها برای گفتگو با یکدیگر در حین انجام بازی، بلکه به عنوان یک شبکه اجتماعی استفاده می کنند.

به لطف این گستردگی عملکرد، کاربران همچنین از Discord به عنوان یک بستر اجتماعی به سبک انجمن و به سبک فروم استقبال کرده اند: گروه هایی از بازیکنان با علایق مشترک، مانند طرفداران یک بازی یا استودیوی خاص، می توانند “سرورهای” خصوصی یا عمومی ایجاد کنند یا به آن ها بپیوندند. خصوصی، جایی که افراد زیادی می توانند با یکدیگر ملاقات و پاتوق داشته باشند، از طریق متن، فیلم یا صدا چت کنند.

در حالی که بیشتر سرورها به بازی مربوط می شوند، شما می توانید سرورهای دیسکورد عمومی را نیز پیدا کنید که روی موضوعات مختلفی تمرکز دارند، از جمله مواردی مانند انیمه، ارز الکترونیکی شده، خودسازی، و فقط دوست یابی و پاتوق. همچنین هیچ چیز دیگری نیازی به ایجاد سرور برای بازی ندارد، بنابراین اگر می خواهید مکانی در Discord برای بحث در مورد یک موضوع داشته باشید، همیشه می توانید یک موضوع را ایجاد کنید.

مکان های مفید برای یافتن و جستجوی سرورهای عمومی شامل Discord.me ،Disboard.org و Discordservers.com است. درضمن یکی از مزایای دیسکورد این است که کاملا رایگان است.

چه چیزی در مورد آن خاص است؟

نمایی از دیسکورد

اگرچه بسیاری از برنامه های ارتباطی رایگان بصورت آنلاین وجود دارد، Discord به لطف مجموعه گسترده گزینه های چت برجسته است. این برنامه تمام ویژگی های بهترین برنامه های معمول استفاده شده مانند Skype و Slack را با رابط کاربری آسان ترکیب می کند. برنامه گفتگوی صوتی اگر سرعت بازی های شما را کند کند، در حالی که از آن استفاده می کنید، زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرد، بنابراین تیم سازنده دیسکورد به کارآمد ساختن آن تا حد امکان اختصاص داده شده است.

این تطبیق پذیری باعث شده است که گروه های زیادی از کاربران Discord را به عنوان مکانی برای ملاقات و گپ زدن با افرادی که علاقه مشابه دارند، و نه فقط دوستان، انتخاب کنند. این بخشی از برنامه ارتباطات و پورتال رسانه های اجتماعی است. گرچه سمت اتاق گفتگوی برنامه، که در آن کاربران می توانند به “سرورهای” عمومی یا خصوصی بپیوندند، محبوب ترین آن است، اما همچنین یک انجمن اجتماعی ارائه می دهد که برای سازماندهی افراد برای انجام بازی نیز عالی است.

برای مطالعه بیشتر

برای اطلاعات بیشتر، می توانید “نحوه کار با Discord” را مالعه کنید.

اساساً، برای مفید بودن دیسکورد به بازی های ویدیویی نیازی ندارید: برای عضویت در گروه دوستان خود در یک سرور خصوصی یا ملاقات با افراد همفکر در آن دسته از افراد، بسیار مفید است.

هنگام ایجاد سرور Discord، می توانید با تنظیم نقش های مختلف برای اعضا، مانند ایجاد نقش برای سایر مدیران و ناظران یا ایجاد نقش ویژه برای فعال ترین اعضای خود، آن را به روش های مختلف پیکربندی کنید. تنظیم نقش های مختلف عضو مزایای زیادی برای سرور شما دارد از جمله تسهیل در مدیریت سرور، پاداش اعضا برای فعال بودن و همچنین ارائه مجوزهای دسترسی متفاوت.

اختلاف از طریق چندین وسیله قابل دسترسی است، استفاده از آن حتی اگر در مقابل رایانه شخصی نشسته باشید استفاده از آن را آسان می کند. این برنامه دارای یک برنامه رایانه ای قابل دانلود است که می توانید آن را روی رایانه خود اجرا کنید – که بهترین نسخه سبک و مناسب برای اجرای در پس زمینه هنگام بازی است – همچنین نسخه تحت وب و نسخه تلفن همراه است. این بدان معناست که شما می توانید اساساً از هرجایی با افراد موجود در سرورهای گفتگوی Discord خود ارتباط برقرار کنید و قابلیت های اجتماعی برنامه را گسترش دهید.

Gerelateerde berichten

دیدگاهتان را بنویسید