بهترین تکنولوژی هایی که در سال 2021 ترند می شوند

تکنولوژی 2021

بهترین تکنولوژی هایی که در سال 2021 ترند می شوند

امروزه فناوری و تکنولوژی با سرعت زیادی در حال تکامل است. فناوری تغییر و پیشرفت سریعتر را امکان پذیر می کند و باعث تسریع سرعت تغییر می شود، تا اینکه در نهایت نمایی می شود. با این حال، فقط روندهای فناوری و تکنولوژی های برتر نیستند که در حال پیشرفت هستند، به دلیل شیوع COVID-19، بسیاری از چیزهای دیگر در سال جاری تغییر کرده است و باعث می شود متخصصان فناوری اطلاعات بدانند که فردا نقش آن ها در دنیای ارتباطات ثابت نماند. یک متخصص IT در سال های 2020 و 2021 به طور مداوم در حال یادگیری، یادگیری و یادگیری مجدد تکنولوژی هایی که ترند می شوند خواهد بود.

این برای شما چه معنی ای دارد؟ این به معنای در جریان ماندن با روند جدید بودن فناوری است. و این به معنی نگاه شما به آینده است تا بدانید که برای تأمین شغلی ایمن در فردا و حتی یادگیری نحوه رسیدن به آن، باید مهارت هایی را داشته باشید.

همه در برابر همه گیری در سراسر جهان تعظیم می کنند، بیشتر جمعیت IT جهانی در پشت کار هستند و از خانه کار می کنند. و اگر می خواهید از وقت خود در خانه بیشترین استفاده را ببرید، در اینجا چند روند برتر فناوری جدید وجود دارد که باید در سال 2021 آن ها را ببینید و امتحان کنید، و احتمالاً یکی از مشاغل ایجاد شده توسط این روند جدید فن آوری را اخذ کنید. بیایید نگاهی به تکنولوژی هایی که قرار است در سال 2021 ترند شوند بیندازیم.

تکنولوژی هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشین 2021

AI یا هوش مصنوعی

هوش مصنوعی یا AI در دهه گذشته سر و صدای زیادی داشته است، اما به دلیل تأثیرات قابل توجه آن در نحوه زندگی، کار و بازی، فقط در مراحل اولیه است و همچنان یکی از روندهای جدید فناوری است. هوش مصنوعی در حال حاضر به دلیل برتری در تشخیص تصویر وگفتار، برنامه های ارتباطی، دستیارهای شخصی گوشب های هوشمند، برنامه های اشتراک گذاری و موارد دیگر شناخته شده است.

به غیر از این هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل تعاملات برای تعیین ارتباطات و بینش های اساسی، برای کمک به پیش بینی تقاضا برای خدماتی مانند بیمارستان ها که به مقامات امکان تصمیم گیری بهتر در مورد استفاده از منابع را می دهد، و برای شناسایی الگوهای تغییر رفتار مشتری با تجزیه و تحلیل داده ها در بهترین زمان ممکن، درآمد رانندگی و افزایش تجارب شخصی استفاده می شود که همان فناوری تشخیص احساسات توسط هوش مصنوعی است.

یادگیری ماشینی

بازار هوش مصنوعی با هزینه جهانی در سیستم های شناختی استفاده می شود. بودجه تکنولوژی هوش مصنوعی در سال 2021 به بیش از 57 میلیارد دلار خواهد رسید و به یک صنعت 190 میلیارد دلاری تبدیل خواهد شد. اگر بخواهیم چند مورد را نام ببریم، از سوی دیگر هوش مصنوعی همچنین بالاترین حقوق را در حال حاضر با بیش از 1،25،000 دلار در سال (مهندس یادگیری ماشینی) تا 145000 $ در سال (معمار هوش مصنوعی) ارائه می دهد و آن را به عنوان بهترین روند فن آوری جدید معرفی می کند که باید مراقب آن باشید!

یادگیری ماشینی زیرمجموعه هوش مصنوعی نیز در انواع صنایع مستقر شده و تقاضای زیادی برای متخصصان ماهر ایجاد می کند. فارستر پیش بینی می کند هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی و اتوماسیون 9 درصد مشاغل جدید ایالات متحده را تا سال 2025 ایجاد می کند، مشاغلی از جمله متخصصان ربات، دانشمندان داده، متخصصان اتوماسیون و متصدیان محتوا. این امر باعث می شود این یکی دیگر از روندهای جدید فن آوری باشد که باید به خاطر داشته باشید.

اتوماسیون فرآیند رباتیک (RPA)

مانند هوش مصنوعی و یادگیری ماشین، اتوماتیک پردازش روباتیک یا همان RPA، فناوری دیگری است که راهی برای خودکار سازی مشاغل است. RPA استفاده از نرم افزار برای خودکار سازی فرآیندهای تجاری مانند تفسیر برنامه ها، پردازش معاملات، سر و کار داشتن با داده ها و حتی پاسخ به ایمیل ها است. RPA کارهای تکراری را که مردم قبلاً انجام می دادند خودکار می کند.

اگرچه تحقیقات فارستر تخمین می زند که این اتوماسیون با مشارکت در امور زندگی معیشت 230 میلیون کارگر دانش و یا بیشتر، یا تقریباً برای 9 درصد از نیروی کار جهانی اشتغال زایی می کند، اما جمهوری اسلامی ایران همچنین در حالی که مشاغل موجود را تغییر می دهد مشاغل جدیدی ایجاد می کند که ربط زیادی به این فناوری ها ندارند. مک کینزی باور دارد که کمتر از 5 درصد مشاغل را می توان کاملاً خودکار ساخت، اما حدود 60 درصد آن ها را می توان تا حدی خودکار کرد.

برای شما به عنوان یک متخصص IT که به آینده نگاه می کنید و سعی در درک روند جدید فن آوری دارید، RPA فرصت های شغلی زیادی از جمله توسعه دهنده، مدیر پروژه، تحلیلگر بازرگانی، معمار راه حل و مشاور را ارائه می دهد. و این مشاغل حقوق خوبی دریافت می کنند. یک توسعه دهنده RPA می تواند سالانه بیش از 534 هزار پوند درآمد کسب کند و این روند جدید فناوری است که باید مراقب آن باشید!

Edge Computing

رایانه های ابری که قبلاً یک روند جدید برای استفاده از فناوری آنلاین رایج بود، با بازیگران اصلی AWS (خدمات وب آمازون)، Microsoft Azure و Google Cloud Platform بر بازار غالب شده اند. استفاده از رایانش ابری هنوز در حال رشد است، زیرا تعداد بیشتری از مشاغل به سمت آن مهاجرت می کنند. اما دیگر این فناوری در حال ظهور نیست. لبه است.

همانطور که تعداد سازمان های داده همچنان رو به افزایش است، آن ها در برخی شرایط به کمبود های رایانش ابری پی برده اند. Edge computing برای کمک به حل برخی از مشکلات به عنوان راهی برای دور زدن تأخیر ناشی از رایانش ابری و انتقال داده ها به یک مرکز داده برای پردازش طراحی شده است. اگر بخواهید، می توانید “در لبه” وجود داشته باشید، نزدیک تر به مکانی که نیاز به محاسبات است. به همین دلیل، می توان از محاسبات لبه ای برای پردازش داده های حساس به زمان در مکان ها، از راه دور با اتصال محدود یا بدون اتصال به یک مکان متمرکز استفاده کرد. در چنین شرایطی، محاسبات لبه ای می توانند مانند مراکز داده کوچک عمل کنند.

پیش بینی می شود تا سال 2022 بازار جهانی محاسبات لبه به 6.72 میلیارد دلار برسد. و این روند فناوری جدید فقط به معنای رشد است و نه چیزی کمتر، ایجاد مشاغل مختلف، در درجه اول برای مهندسان نرم افزار.

محاسبات کوانتومی

روند قابل توجه بعدی فناوری، محاسبات کوانتومی است که نوعی محاسبات است که از پدیده های کوانتومی مانند برهم نهی و درهم تنیدگی کوانتوم بهره می برد. این روند شگفت انگیز فناوری همچنین در جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و ایجاد واکسن ها، به لطف توانایی آن در پرس و جو، نظارت، تجزیه و تحلیل و عمل بر روی داده ها، صرف نظر از منبع، نقش دارد. زمینه دیگری که رایانه کوانتومی در آن فعالیت می کند یافتن برنامه هاست. بانکداری و امور مالی برای مدیریت ریسک اعتباری، برای تجارت با فرکانس بالا و کشف تقلب نیز می تواند از این فناوری استفاده کند.

رایانه های کوانتومی اکنون چندین برابر سریعتر از رایانه های معمولی هستند و برند هایی مانندSplunk ، Honeywell ،Microsoft ،AWS ،Google و بسیاری دیگر اکنون در حال ایجاد نوآوری در زمینه رایانه کوانتومی هستند. پیش بینی می شود درآمد حاصل از بازار جهانی محاسبات کوانتومی تا سال 2029 بیش از 2.5 میلیارد دلار باشد. و برای ایفای نقش در این فناوری جدید، شما باید با مکانیک کوانتوم، جبر خطی، احتمال، نظریه اطلاعات و یادگیری ماشینی تجربه داشته باشید.

تکنولوژی واقعیت مجازی VR و واقعیت افزوده AR 2021

روند این تکنولوژی، VR کاربر را در محیط غوطه ور می کند در حالی که AR محیط وی را افزایش می دهد. اگرچه این روند فناوری تاکنون در درجه اول برای بازی ها مورد استفاده قرار گرفته است، اما برای آموزش نیز استفاده شده است، مانند VirtualShip، یک نرم افزار شبیه سازی که برای آموزش ناخدای کشتی های نیروی دریایی ایالات متحده، ارتش و گارد ساحلی استفاده می شود.

در سال 2021، می توان انتظار داشت که اشکال این فناوری ها بیشتر در زندگی ما ادغام شوند. معمولاً همزمان با برخی دیگر از فنآوری های جدیدی که در این لیست ذکر کردیم، AR و VR پتانسیل بسیار زیادی در آموزش، سرگرمی، تحصیل، بازاریابی و حتی توان بخشی پس از آسیب دارند. می توان از این موارد برای آموزش پزشکان برای انجام جراحی، ارائه تجربه عمیق تر به بازدیدکنندگان موزه، ارتقا پارک های موضوعی یا حتی افزایش بازاریابی استفاده کرد.

آمار

14 میلیون دستگاه AR و VR در سال 2019 فروخته شده است. انتظار می رود بازار جهانی AR و VR تا سال 2022 به 209.2 میلیارد دلار رشد کن. این روند فرصت های بیشتری را در این فن آوری ایجاد می کند و از افراد حرفه ای آماده دراین زمینه استقبال می کند.

در حالی که برخی از کارفرمایان ممکن است به دنبال اپتیک به عنوان یک مجموعه مهارت باشند، توجه داشته باشید که شروع کار با VR به دانش تخصصی زیادی احتیاج ندارد. با مهارت های اساسی برنامه نویسی و یک ذهنیت آینده نگر می توانید یک کار را به دست آورید.

تکنولوژی بلاکچین در 2021

اگرچه بیشتر افراد به فناوری بلاکچین در رابطه با ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین فکر می کنند، بلاکچین امنیتی را ارائه می دهد که از بسیاری جهات دیگر مفید است. در ساده ترین اصطلاحات، بلاکچین را می توان به عنوان داده هایی توصیف کرد که می توانید به آن ها اضافه کنید، نه اینکه آن ها را بگیرید یا تغییر دهید. از این رو اصطلاح “زنجیره” برای این فناوری است زیرا شما یک زنجیره داده ایجاد می کنید. عدم امکان تغییر بلوک های قبلی باعث امنیت آن می شود. علاوه بر این، بلاکچین ها اجماع محور هستند، بنابراین هیچ شخصیتی نمی تواند داده ها را کنترل کند. با استفاده از بلاکچین، به شخص ثالث معتبری برای نظارت یا تأیید معاملات نیاز ندارید.

صنعت های مختلفی بلاکچین را درگیر و اجرا می کنند و با افزایش استفاده از فناوری بلاکچین، تقاضا برای متخصصان ماهر نیز افزایش می یابد. از نظر کارفرمایان، یک توسعه دهنده بلاکچین در توسعه و پیاده سازی معماری و راه حل های با استفاده از فناوری بلاکچین تخصص دارد.

اگر شما شیفته بلاکچین و برنامه های آن هستید و می خواهید در این فناوری پرطرفدار حرفه خود را دنبال کنید، پس الان زمان مناسب شروع است. برای ورود به بلاکچین، شما باید تجربه عملی زبانهای برنامه نویسی، اصول OOPS، پایگاه داده های تخت و رابطه ای، ساختار داده ها، توسعه برنامه های وب و شبکه را داشته باشید.

اینترنت اشیا (IoT) به عنوان تکنولوژی 2021

یکی دیگر از نویدهای جدید فناوری جدید، اینترنت اشیا است. اکنون بسیاری از “اشیا” با قابلیت اتصال به WiFi ساخته می شوند، به این معنی که می توانند به اینترنت و به یکدیگر متصل شوند. اینترنت اشیا آینده است و در حال حاضر دستگاه ها، لوازم خانگی و دستیار های خانگی، اتومبیل ها و موارد دیگر را قادر به اتصال و تبادل داده از طریق اینترنت کرده است.

ما به عنوان مصرف کننده از اینترنت اشیا استفاده می کنیم و از آن بهره مند می شویم. می توانیم درهای خود را از راه دور قفل کنیم و خانه را قبل رسیدن گرم کنیم. با این حال، در حال حاضر و در آینده ای نزدیک کسب و کارها چیزهای زیادی برای کسب دارند. اینترنت اشیا می تواند با جمع آوری و تحلیل داده ها، ایمنی، کارایی و تصمیم گیری بهتر را برای مشاغل فعال سازد. این می تواند تعمیر و نگهداری پیش بینی، سرعت بخشیدن به مراقبت های پزشکی، بهبود خدمات به مشتری و مزایایی را که ما حتی تصور نکرده ایم، فراهم کند.

آمار

ما فقط در مراحل ابتدایی این روند جدید فناوری هستیم. پیش بینی ها نشان می دهد تا سال 2030 حدود 50 میلیارد از این دستگاه های اینترنت اشیا در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد و یک شبکه عظیم از دستگاه های به هم پیوسته ایجاد می کند که شامل همه چیز از تلفن های هوشمند گرفته تا لوازم آشپزخانه است. پیش بینی می شود هزینه های جهانی اینترنت اشیا (IoT) در سال 2022 به 1.1 تریلیون دلار آمریکا برسد.

اگر می خواهید به این فناوری روز قدم بگذارید، باید در مورد امنیت اطلاعات، اصول هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، شبکه، رابط سخت افزاری، تجزیه و تحلیل داده ها، اتوماسیون، درک سیستم های جاسازی شده اطلاعات کسب کنید و باید دانش و دانش دستگاه داشته باشید.

5G

روند دیگر فناوری که از IoT پیروی می کند، 5G است. در مواردی که فناوری های 3G و 4G به ما امکان مرور اینترنت، استفاده از سرویس های داده محور، افزایش پهنای باند برای پخش آنلاین در Spotify یا YouTube و موارد دیگر را داده اند، انتظار می رود خدمات 5G انقلابی در زندگی ما ایجاد کنند. با فعال کردن سرویس هایی که به فناوری های پیشرفته مانند AR و VR متکی هستند، در کنار سرویس های بازی مبتنی بر ابر مانند Google Stadia ،NVidia GeForce Now و موارد دیگر. انتظار می رود که در کارخانه ها، دوربین های HD که به بهبود مدیریت ایمنی و ترافیک، کنترل شبکه هوشمند و خرده فروشی هوشمند نیز کمک می کنند، استفاده شود.

تقریباً هر شرکت مخابراتی مانند Verizon ،Tmobile ،Apple ،Nokia Corp ،QualComm، اکنون در حال ایجاد برنامه های 5G هستند. انتظار می رود خدمات 5G در سال 2021 در سراسر جهان با بیش از 50 اپراتور ارائه خدمات در حدود 30 کشور تا پایان سال 2021 راه اندازی شود، و این باعث می شود این یک فناوری جدید باشد که باید مراقب آن باشید.

ممکن است علاقه مند شوید:

تکنولوژی امنیت سایبری در 2021

امنیت سایبری با توجه به اینکه مدتی است وجود دارد، ممکن است یک فناوری در حال ظهور به نظر نرسد، اما مانند سایر فناوری ها در حال پیشرفت است. تهدیدها دائما در حال جدید شدن هستند. هکرهای بدخواهی که سعی دارند به طور غیرقانونی به داده ها دسترسی پیدا کنند به این زودی ها تسلیم نمی شوند و آن ها همچنان به یافتن راه هایی برای گذراندن حتی سخت ترین اقدامات امنیتی می پردازند. این امر به این دلیل است که فناوری جدید برای افزایش امنیت نیز در حال پیشرفت هستند. تا زمانی که ما هکر داشته باشیم، امنیت سایبری به عنوان یک فناوری پرطرفدار باقی خواهد ماند زیرا برای دفاع در برابر آن هکرها دائماً تکامل می یابد.

به عنوان اثبات نیاز شدید به متخصصان امنیت سایبری، تعداد مشاغل امنیتی سایبری سه برابر سریعتر از سایر مشاغل فناوری در حال رشد است. همچنین، نیاز به امنیت سایبری مناسب آنقدر زیاد است که این تکنولوژی تا سال 2021، 6 تریلیون دلار در سراسر جهان برای امنیت سایبری هزینه می شود.

باید توجه داشته باشید که هرچند این زمینه چالش برانگیز است، درآمد شش رقمی سود آوری نیز دارد و نقش ها می توانند از هکر اخلاقی گرفته تا مهندس امنیت تا افسر ارشد امنیتی باشند، و یک مسیر حرفه ای امیدوار کننده را برای کسی که می خواهد وارد این راه همیشه سبز شود، فراهم می کند.

روند های تکنولوژی 2021 و راه حل موفقیت در آن ها

اگرچه تکنولوژی ها در اطراف ما در حال ظهور و تکامل هستند، این چند گرایش برتر تکنولوژی در 2021 توانایی بالقوه شغلی فعلی و برای آینده قابل پیش بینی را ارائه می دهند. و اکثر این فن آوری های مد روز از متخصصین ماهر استقبال می کنند. این به این معنی است که زمان مناسب شما برای انتخاب یکی، آموزش دیدن و سوار شدن در مراحل اولیه این فن آوری های پرطرفدار مناسب است و شما را برای موفقیت در حال و آینده قرار می دهد.