آموزش, اندروید, ترفند, ترفند گوشی

تنظیم محدوده شارژ باتری در دستگاه های اندروید

تنظیم محدیدت شارژ باتری

اطلاعات زیادی درمورد عادت های خوب شارژ کردن باتری وجود دارد، اما بیایید بعضی از آن ها را با هم بررسی کنیم. باتری های لیتیوم یونی در گذر سال ها توانایی نگهداری شارژ را از دست می دهند و دو عاملی که باعث این اتفاق می شود گرمای زیاد و شارژ اضافه است. عمل شارژ کردن باتری گوشی باعث گرم شدن و رسیدن شارژ گوشی به 100 درصد باعث می شود تا عمر باتری گوشی کوتاه شود. تحقیقات نشان داده اند که شارژ باتری تا 85% باعث می شود تا افزایش عمر باتری نسبت به شارژ 100 درصد بیشتر شود.
شارژ کامل گوشی راهی مناسب برای حفظ سلامت طول عمر باتری نیست، توسعه دهندگان یک برنامه Root ساخته اند که به شما اجازه می دهد تا برای گوشی خود تنظیم محدودیت شارژ باتری تعیین کنید. البته برای همه گوشی ها قابل اجرا نیست اما اگر بر روی گوشی شما اجرا شود می توانید با تعیین حد مجاز برای شارژ شدن از شارژ اضافه گوشی خود جلوگیری کنید.

مواد لازم

 • گوشی اندروید با قابلیت root
 • اندروید 4.4 یا بالاتر
 • فعال کردن گزینه “Unknown sources” یا منابع ناشناس

زمان مورد نیاز: 2 دقیقه.

نحوه تنظیم محدوده شارژ گوشی

 1. بررسی کنید گوشی تان روت Root می شود یا نه!

  اول از همه باید ببینید که این برنامه در گوشی شما کار می کند یا نه. برای شروع گوشی خود را به شارژر وصل کنید.
  فایل های خود را باز کنید و به فولدر /sys/class/power_supply/battery بروید و فایل charging_enabled را با ویرایشگر متن (text editor) باز کنید. شماره 1, را پاک کنید و به جای آن 0 بگذارید. وقتی که این کار را انجام دادید فایل را سیو کنید.
  در این نقطه گوشی شما باید از شارژ شدن متوقف شود. بنابراین برای تایید به منوی باتری خود بروید اگر باتری هنور در حال شارژ شدن است این برنامه با گوشی شما سازگار نیست.
  برنامه فایل های گوشی
  زمانی که این تست را انجام دادید و مطمئن شدید که با گوشی شما سازگار است گوشی خود را restart کنید، این کار باعث می شود تا شماره در فایل charging_enabled دوباره به 1. تغییر کند.

 2. تنظیم محدودیت شارژ باتری را نصب کنید

  اکنون که گوشی شما سازگار است، باید نرم افزار را نصب کنید. فایل APK را از لینک زیر بردارید و آن را دانلود و نصب کنید.
  دانلود نرم افزار تنظیم محدودیت شارژ
  علامت نصب نرم افزار

 3. به دلخواه یک محدودیت شارژ تنظیم کنید

  گزینه بعدی ورود به نرم افزار، گزینه “Change” را بزنید و از این جا به بعد یک عدد بین 50 تا 95 وارد کنید (زمانی که گوشی شما به این نقطه برسد شارژ متوقف می شود) سپس گزینه “Apply” را بزنید.
  تنظیم محدودیت شارژ

 4. پایان تنظیمات

  در بالای صفحه Enable  را فعال کنید، سپس محدوده شارژ باتری در مورد دسترسی فوق العاده سوال می پرسد، گزینه “Grant” را که بر روی صفحه ظاهر شده بزنید. زمانی که این کار را کردید تنظیمات تمام شده است.

 5. از داشتن یک باتری سالم لذت ببرید

  از این زمان هر وقت که گوشی خود را به شارژ وصل می کنید پیامی حاوی محدوده شارژ در قسمت اعلان های خود دریافت می کنید.
  این تنها زمانی است که برنامه در پس زمینه اجرا می شود و تاثیری بر ماندگاری باتری ندارد. بنابراین زمانی که باتری به محدوده تعیین شده رسید شارژ شدن متوقف می شود.
  زمانی که شارژ باتری به 3% برسد دوباره پیام می دهد که گوشی را شارژ کنید و این چرخه را تکرار می کند. در طول زمان این کار به سلامت باتری شما کمک می کند.
  علامت شارژ در قسمت اعلان ها

Gerelateerde berichten

دیدگاهتان را بنویسید