مجله تکنولوژی

بررسی عملکرد بازی Call of Duty Vanguard در کامپیوتر

بررسی Call of Duty Vanguard

بازی Call of Duty Vanguard مدتی پیش برای کامپیوتر های شخصی، پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان و ایکس باکس سری X/S، با قابلیت های زیاد برای حالت های چند نفره و رقابتی منتشر شد. نسخه کامپیوتر بازی Call of Duty Vanguard در حال حاضر به طور انحصاری در Battle.net در دسترس است. برخلاف Call of Duty: Black Ops Cold War سال گذشته، ورژن Vanguard بخش زیادی از فضای ذخیره سازی شما را مصرف نمی کند. در این پست به بررسی عملکرد بازی Call of Duty Vanguard در کامپیوتر می پردازیم.

ورژن Cold War به حدود 82 گیگابایت فضای HDD یا SSD برای همه حالت های بازی نیاز دارد. Vanguard به شما این امکان را می دهد که فقط حالت چند نفره و زامبی را نصب کنید. این فایل ها در هنگام راه اندازی حدود 36 گیگابایت هستند. این پکت 14 گیگابایت دارایی اضافه می کند که کل فایل را به 50 گیگابایت دانلودی در کامپیوتر می رساند.

بررسی سیستم مورد نیاز برای بازی Call of Duty Vanguard

بازی Call of Duty Vanguard چهار نوع نیاز مختلف را در اختیار شما قرار می دهد، از حداقل، GeForce GTX 960 یا Radeon RX 470 با 2GB VRAM تا تنظیمات 4K Ultra که نیاز به داشتن RTX 3080 یا RX 6800 XT با 10GB VRAM دارند. برای داشتن قابلیت های بهتر از این، می‌ توانید Vanguard را بر روی کامپیوتری که دارای AMD FX-6300 یا Intel i3-4340 است نیز اجرا کنید.

حداقل سیستم مورد نیاز برای بازی Call of Duty Vanguard در کامپیوتر شخصی

حداقل مشخصات مورد نیاز برای بازی Call of Duty Vanguard عبارتند از:

 • سیستم عامل: ویندوز 10 – 64 بیتی (آخرین به روز رسانی)
 • پردازنده: AMD FX-6300 یا Intel Core i3-4340
 • رم: 8 گیگابایت
 • حافظه ویدیویی: 2 گیگابایت
 • کارت گرافیک: Nvidia GeForce GTX 960 یا AMD Radeon RX 470
 • DirectX: 12
 • فضای ذخیره سازی: 36 گیگابایت در زمان راه اندازی (فقط حالت چند نفره و زامبی)

سیستم مورد نیاز توصیه شده برای بازی Call of Duty Vanguard در کامپیوتر شخصی

این ها مشخصات توصیه شده برای اجرای Vanguard با سرعت 60 فریم در ثانیه و در اکثر موقعیت ها با همه گزینه های عملکردی در سطح بالا هستند.

 • سیستم عامل: ویندوز 10 – 64 بیتی (آخرین به روز رسانی) یا ویندوز 11 64 بیتی (آخرین به روز رسانی)
 • پردازنده: Intel Core i5-2500K یا AMD Ryzen 5 1600X
 • رم: 12 گیگابایت
 • حافظه ویدیویی: 4 گیگابایت
 • کارت گرافیک: Nvidia GeForce GTX 1060 یا AMD Radeon RX 580
 • DirectX: 12
 • فضای ذخیره سازی: 61 گیگابایت در زمان راه اندازی

سیستم مورد نیاز برای بازی Call of Duty: Vanguard در کامپیوتر شخصی رقابتی

این ها مشخصات رقابتی برای اجرای بازی جدید Call of Duty با FPS برای استفاده با مانیتور با نرخ تازه سازی بالا هستند.

 • سیستم عامل: ویندوز 10 64 بیتی (آخرین به روز رسانی) یا ویندوز 11 – 64 بیتی (آخرین به روز رسانی)
 • پردازنده: Intel Core i7-8700K یا AMD Ryzen 7 1800X
 • رم: 16 گیگابایت
 • حافظه ویدیویی: 8 گیگابایت
 • کارت گرافیک: Nvidia GeForce RTX 2070 / Nvidia GeForce RTX 3060 Ti یا AMD Radeon RX 5700 XT
 • DirectX: 12
 • فضای ذخیره سازی: 61 گیگابایت در زمان راه اندازی

سیستم مورد نیاز برای بازی Call of Duty Vanguard در حالت Ultra 4K

مشخصات فوق العاده برای اجرای بازی با FPS در رزولوشن 4K به شرح زیر است:

 • سیستم عامل: ویندوز 10 – 64 بیتی (آخرین به روز رسانی) یا ویندوز 11 – 64 بیتی (آخرین به روز رسانی)
 • پردازنده: Intel Core i9-9900K یا AMD Ryzen 9 3900X
 • رم: 16 گیگابایت
 • حافظه ویدیویی: 10 گیگابایت
 • کارت گرافیک: Nvidia GeForce RTX 3080 یا AMD Radeon RX 6800 XT
 • DirectX: 12
 • فضای ذخیره سازی: 61 گیگابایت در زمان راه اندازی

بررسی تنظیمات گرافیکی Call of Duty Vanguard

بازی Call of Duty Vanguard مجموعه‌ ای از گزینه‌ های سفارشی را در اختیار شما قرار می‌ دهد که می‌ توانید آن‌ ها را تغییر دهید تا مناسب ترین تنظیمات گرافیکی مناسب سیستم خود را پیدا کنید. اگر یک مانیتور با نرخ تازه سازی بالا دارید، بازی به شما اجازه می دهد تا نرخ تازه سازی را در تنظیمات نمایش، به صورت دلخواه انتخاب کنید. علاوه بر این، یک محدود کننده نرخ فریم را نیز ارائه می دهد که می توانید بسته به سیستم خود به صورت دستی آن را تنظیم کنید.

این تنظیمات سفارشی همچنین به شما این امکان را می‌ دهد تا با نسبت تصویر را با مواردی مانند 16:10، 16:9، 21:9 یا 32:9 تنظیم کنید. همچنین به شما امکانی برای تغییر تنظیمات میدان دید (FOV) می دهد که اساساً ارتفاع و عرض کادر را افزایش می دهد. مقدار پیش‌ فرض این ویژگی روی 80 تنظیم شده است و می‌ توان آن را تا 120 افزایش داد. شایان ذکر است که افزایش FOV ممکن است بر نرخ فریم تأثیر بگذارد و همچنین می‌ تواند باعث کند شدن حرکت برای برخی بازیکنان شود.

بازی Vanguard، پنج پیش تنظیم با کیفیت های مختلف را برای گرافیک ارائه می دهد که شامل Low (کیفیت پایین)، Lowest، Medium، High و در نهایت Ultra است. همچنین گزینه ای برای تغییر وضوح رندر نیز وجود دارد. این ویژگی اساساً سطح نمایش صحنه سه بعدی در اطراف نقشه و سایر عناصر را نشان می دهد. کاهش این مقدار می تواند عملکرد را افزایش دهد و افزایش مقدار این ویژگی می تواند کیفیت تصویر را بهبود بخشد. کمترین مقداری که می‌ توانید برای آن تنظیم کنید 66 است در حالی که بالاترین آن 200 است. این تغییر تأثیر زیادی روی VRAM دارد، بنابراین، بهنر است مطابق با VRAM خود آن تنظیم کنید.

بررسی تنظیمات گرافیکی Call of Duty بازی Vanguard

گزینه های گرافیکی زیادی مانند وضوح بافت، فیلتر بافت ناهمسانگرد، سطح کیفیت ذرات، وضوح ذرات، ضربه و اسپری گلوله، کیفیت سایه، Tessellation و بسیاری از گزینه های دیگر نیز برای تنظیم وجود دارند. برای lightning، می‌ توانید Screen Space Shadows را تغییر دهید که اساساً سطح جزئیات سایه‌ ها را افزایش یا کاهش می‌دهد. همچنین به شما امکان می دهد وضوح سایه را تغییر دهید که به شما امکان می دهد سطح جزئیات را در سایه ها تنظیم کنید. بازی همچنین توضیح کوتاهی از تمامی تنظیمات را در اختیار شما قرار می دهد تا این اصطلاحات به راحتی توسط همه قابل تجزیه و تحلیل باشد.

بازی Call of Duty Vanguard همچنین از FidelityFX Super Resolution 1.0 پشتیبانی می‌ کند که فناوری ارتقاء فضایی AMD است که نرخ فریم را با تأثیری جزئی بر کیفیت تصویر افزایش می‌ دهد. چهار پیش تنظیم مختلف از Performance، Balanced، Quality و Ultra Quality را ارائه می دهد. این نیز تاثیر زیادی بر روی VRAM دارد. همراه با FidelityFX، گزینه ای از FidelityFX CAS را نیز ارائه می دهد که وضوح صحنه را افزایش می دهد. برای اینکه این ویژگی به درستی کار کند، Vanguard اصرار دارد که روش‌ های شارپ‌ سازی را که قبلاً در تنظیمات کارت گرافیک شما فعال شده‌ اند، خاموش کنید.

علاوه بر این، Vanguard همچنین از Nvidia Reflex Low Latency پشتیبانی می کند. می توانید آن را به طور کامل خاموش یا فعال کنید. شما همچنین گزینه سومی دریافت می کنید که On + Boost است. روشن کردن حالت Low Latency تأخیر سیستم را کمتر می‌ کند، در حالی که گزینه On + Boost فرکانس‌ های ساعت GPU را در موارد محدود به CPU افزایش می‌ دهد. همچنین میزان توان مصرفی از GPU را افزایش می دهد.

بازی Vanguard همچنین از چند هماهنگ کننده وضوح پشتیبانی می کند تا حتی اگر مانیتور 4K ندارید از بازی با کیفیت 4K لذت ببرید. این وبژگی اساسا بازی را با وضوح 3840×2160 رندر می کند و سپس آن را به 1920×1080 کاهش می دهد. این کار همچنین می تواند تأثیر زیادی بر روی VRAM شما داشته باشد و بازی به شما پیشنهاد می دهد که وضوح صفحه نمایش خود را حفظ کنید.

بررسی عملکرد بازی Call of Duty Vanguard در حالت تیمی در کامپیوتر

برای این بازی، ریگ آزمایشی ما شامل یک پردازنده AMD Ryzen 5 3600 با فرکانس 3.6 گیگاهرتز، پردازنده گرافیکی Nvidia GeForce GTX 1660 Super GPU با 6 گیگابایت VRAM، یک مانیتور فول اچ دی 1080p با نرخ تازه سازی 144 هرتز، رم 16 گیگابایتی و 512 گیگابایت حافظه SSD1 در ویندوز 10 است. ما از جدید ترین درایور های کارت گرافیک انویدیا و ویندوز آپدیت شده استفاده کردیم. بازی با FidelityFX Super Resolution 1.0 تست شد و FidelityFX CAS خاموش شد.

همانطور که قبلا ذکر شد، بازی به شما اجازه می دهد تا پنج پیش تنظیم گرافیکی مختلف را امتحان کنید. با تنظیم گزینه های گرافیکی روی “Lowest”، ما موفق شدیم بازی را به طور متوسط در 115 فریم در ثانیه با حداکثر نرخ فریم که به علامت 190 فریم در ثانیه رسیده است، اجرا کنیم. در لحظاتی که انفجار های بزرگی رخ می‌ داد، شاهد کاهش‌ هایی در نرخ فریم بودیم، اما در کمتر از 135 فریم بر ثانیه نشد. جای تعجب نیست، زیرا دستگاه آزمایشی ما از حداقل الزامات تعیین شده توسط Activision فراتر می رود.

بررسی عملکرد بازی Call of Duty Vanguard در حالت تیمی در کامپیوتر

ما همچنین از پیش تنظیم گرافیکی “Low” استفاده کردیم که توانست به طور متوسط ​​96 فریم در ثانیه را با حداکثر نرخ فریم به اندازه 118 فریم در ثانیه را اجرا کند. ما همچنین متوجه کاهش سرعت 79 فریم در ثانیه در هنگام نزدیکی انفجار و همچنین هنگامی که گلوله های زیادی پشت سر هم به سمت شما شلیک می شود، شدیم. عملکرد بازی در بیشتر مواقع توانست بین 95-110 فریم بر ثانیه باقی بماند. در مرحله بعد، پیش تنظیم “Medium” را امتحان کردیم. این الگو به طور متوسط ​​60 فریم در ثانیه با حداکثر نرخ فریم به اندازه 108 فریم در ثانیه می رسد. کمترین نرخ فریم اندازه گیری شده در این پیش تنظیم حدود 58 فریم بر ثانیه بود.

تنظیمات گرافیکی بعدی، “High” به درستی با سیستم ما همخوانی داشت. عملکرد به طور متوسط ​​54 فریم در ثانیه با حداکثر نرخ فریم به حدود 86 فریم در ثانیه بود، در حالی که کمترین امتیاز به دست آمده در طول مبارزات نزدیک و درگیری های مسلحانه 43 فریم در ثانیه بود. پیش‌ تنظیم گرافیکی «Ultra» به طور متوسط ​​حدود 50 فریم در ثانیه را با افت ثابت به اندازه 41-43 فریم در ثانیه در طول مبارزه مدیریت کرد. حداکثر نرخ فریم به دست آمده در این پیش تنظیم 68 فریم در ثانیه بود.

بررسی بازی Call of Duty Vanguard در حالت چند نفره

با بازی Call of Duty Vanguard دو حالت اضافی را نیز تجربه خواهید کرد. ما هر دو حالت Multiplayer و Zombies را در تنظیمات “High” در 1080p بازی کردیم. به طور متوسط ​​حدود 64 فریم در ثانیه در حالت زامبی مدیریت شد که حداکثر نرخ فریم به 88 فریم در ثانیه رسید، در حالی که کمترین آن زمانی که انبوهی از زامبی ها به سمت شما می آیند و در این حالت به حدود 53 فریم در ثانیه می رسد.

بررسی بازی Call of Duty Vanguard در حالت چند نفره

در مورد حالت چند نفره، باید بگویم تجربه لذت بخشی بود. متوسط ​​نرخ فریمی که سیستم آزمایشی ما با پیش‌ تنظیم «High» به دست آورد حدود 71 بود که حداکثر آن به 80 فریم در ثانیه و کمترین آن به 57 فریم در ثانیه در هنگام نبرد نزدیک و انفجار نارنجک رسید.

آیا بازی Call of Duty Vanguard را برای کامپیوتر بگیریم؟

بازی Call of Duty Vanguard دو نسخه را روی کامپیوتر ارائه می دهد: نسخه استاندارد و نسخه نهایی. نسخه استاندارد بازی 59.99 دلار قیمت دارد در حالی که نسخه نهایی 99.99 دلار قیمت دارد.

نسخه نهایی به شما یک پک Task Force One (3 پوسته اپراتور و 3 طرح اولیه سلاح با گلوله های ردیاب)، Battle Pass Bundle (1 Season Battle Pass + 20 Tier Skips)، 5 ساعت 2XP ارائه می دهد. قیمت آن بسیار زیاد است، به خصوص برای نسخه نهایی، اما حالت های تیمی و چند نفره برای بازی سرگرم کننده است، اگر کامپیوتر شخصی ای دارید که می تواند بازی را در تنظیمات متوسط ​​به بالا اجرا کند، گرافیک آن واقعاً خوب است.

برخلاف برخی دیگر از عناوین Call of Duty، یعنی Warzone و Black Ops Cold War، Vanguard، فضای ذخیره‌ سازی زیادی نیاز ندارد؛ همانطور که قبلاً گفتم حدود 50 گیگابایت با احتساب حالت تیمی. و اگر از طرفداران بازی چند نفره هستید، ناامید نخواهید شد زیرا از کراس پلی نیز پشتیبانی می کند. اگر دوستانی در کنسول های ایکس باکس یا پلی استیشن دارید، می توانید وارد بازی شوید و یکی از «پیشگامان» باشید. اگر به بررسی سایر بازی ها مانند Call of Duty Vanguard علاقه دارید، توصیه می کنیم بررسی دیگر ما از نسخه بتا بازی Battlefield 2042 را بررسی کنید.

منبع: gadgets

Gerelateerde berichten

دیدگاهتان را بنویسید