مجله تکنولوژی

نقد و بررسی بازی Alan Wake Remastered

بازی Alan Wake Remastered

بازی Alan Wake Remastered یکی از محبوب‌ ترین بازی‌ های Xbox 360 است که هم‌ اکنون برای اولین بار کاربران پلی‌ استیشن نیز می توانند این بازی را در کنسول بازی خود نصب کنند. در این مقاله به نقد و بررسی بازی Alan Wake Remastered می پردازیم.

بازی Alan Wake Remastered

بازی Alan Wake Remastered که در سال 2010 به طور انحصاری برای Xbox 360 منتشر شد، مدتی بعد برای سیستم های کامپیوتری نیز تولید شد. به نظر می رسد علاقه مندان به بازی های داستانی در استودیوی فنلاندی (رمدی) Remedy این بازی را ساخته اند. اخیراً شرکت Control، توسعه‌ دهنده شرکت رمدی تمایل دارد تمرکز خود را بر ایجاد طرحی جذاب متمرکز کند که در نهایت مکانیزم‌ های بازی را بهتر می‌ کند.

داستان بازی Alan Wake، در مورد تاریکی و روشنایی است، درحالی که با تلاش های یک نویسنده موفق در هم تنیده شده است. این داستان ساده و دردناک است که پایه و اساس همه چیز را در بازی فراهم می‌ کند و پس از گذشت بیش از یک دهه هنوز هم به طرز قابل توجهی جالب به نظر می‌ رسد.

تاریخ انتشار بازی5 اکتبر 2021
قیمت 29.99 دلار
دستگاه های مناسب PS4، PS5، Xbox One، Xbox Series X/S، PC

داستان بازی Alan Wake Remastered

نقش آلن در بازی Alan Wake Remastered

شما در نقش آلن بازی می کنید، نویسنده ای معروف که تلاش می کند بر دو سال خشکی قلم نویسندگی غلبه کند. او در تلاش برای از میان بردن یکنواختی زندگی اش، تصمیم می گیرد با همسر خود آلیس، به یک تعطیلات ضروری بروند و مدتی را در یک شهر آرام در شمال غربی اقیانوس آرام سپری کنند.

با این حال معلوم می شود که شهرت آلن جلو تر از او به شهر رسیده است. بسیاری از ساکنان شهر برایت فالز که رمان‌ های او را خوانده‌ اند فوراً او را می‌ شناسند، با این شرایط، آلن تلاش می کند در این مکان ساکن نشود ولی آلیس یک خانه در خارج از شهر در کنار دریاچه کالدورن اجاره می کند، که حریم خصوصی داشته باشند.

به محض ورود به خانه، آلن متوجه می شود که یک ماشین تحریر در اتاق کار وجود دارد. اگرچه قرار بود این سفر به آلن اجازه دهد از فشار های نوشتن و دیگر حواس‌ پرتی‌ های روزمره فرار کند، اما معلوم شد که آلیس هدف دیگری داشته است، که امیدوار تغییری بود که به ترغیب آلن کمک کند تا از شر مشکلات نویسندگی اش برای همیشه راحت شود.

جای تعجب نیست که علیرغم نیت خوب آلیس، آلن از او ناراحت می شود. آلن که از اقدامات آلیس خشمگین شده است، از خانه بیرون می رود و در تاریکی شب قدم می زند. او می داند که آلیس به دلیل ترس از تاریکی دنبالش نخواهد رفت.

در میانه تلاش برای آرام شدن، آلن ناگهان صدای مشکوکی از سمت خانه (آلیس) می شنود. آلن که نگران امنیت آلیس است، با چراغ قوه، با عجله به خانه‌ که اکنون تاریک است، بر می‌ گردد. اما چشمش به کشیده شدن همسرش به داخل آب‌ های تاریک دریاچه کالدرون توسط شخصیتی مرموز می افتد.

آلن به طور غریزی در اعماق دریاچه شیرجه می‌ زند اما پس از مدت کوتاهی هوشیاری خود را از دست می‌ دهد. او یک هفته بعد پشت فرمان یک ماشین خراب مبهوت، گیج و نا امید از یافتن آلیس، از خواب بیدار می شود.

نور

در ادامه بازی Alan Wake Remastered، آلن به سرعت متوجه می شود که جستجوی او به دنبال آلیس شامل گزارش دادن به پلیس و جست و جوی دریاچه برای یافتن نشانه ای از وجود او نیست. متأسفانه، محیط ایده آل و آرام برایت فالز ناگهان پر از خطر می شود زیرا تاریکی شهر، دامنه بکر کوهستان را مانند ابری از دود فرا گرفته است. بدتر از همه، آلن اکنون توسط یک تهدید وحشتناک به نام “گرفته شده” (the taken) تعقیب می شود که یک نیروی شیطانی است که می تواند خود را به شکل انسان، دسته ای از پرندگان یا حتی اشیاء بی جان درآورد.

این دشمنان در سایه، با سپری از تاریکی محافظت می شوند که آن ها را در برابر اسلحه آسیب ناپذیر می کند. اما، به لطف کمک یک غریبه ناشناس، آلن خیلی زود متوجه می‌ شود که با استفاده از منابع مختلف نور، اعم از چراغ قوه، آتش یا نارنجک نوری می‌ تواند این شیاطین را از شر پوشش محافظشان خلاص کرده و آن ها را در برابر حملات، آسیب‌ پذیر کند.

در نتیجه مبارزه آلن دیداری است. استراتژی این گونه است که باید نور را بر روی دشمن بتابانید و زمانی که دفاع آن ها از کار افتاد، حمله کنید. اما تنش و استراتژی با نیاز به مدیریت دقیق باتری و مهمات در ارتباط است. به نحوی که اغلب در یک لحظه در کمین قرار می گیرید که به طور قابل توجهی سطح آنت (Ante) را بالا می برد و باعث ایجاد ترس همراه با پرش در این فرآیند می شود.

هنگامی که چراغ قوه شما با قدرت کامل کار می کند، به تدریج باتری آن تمام می شود، چیزی که برای برداشتن سپر ها قبل از نزدیک شدن به آن ها ضروری است. باتری ها برای بقای شما بسیار مهم هستند، زیرا باید مراقب باشید که چه مقدار برق در چراغ قوه شما در هنگام مبارزه باقی می ماند. اگر تمام باتری را تمام کنید، به سرعت خود را با یک دشمن آسیب ناپذیر همیشه متجاوز روبرو خواهید کرد.

هنگامی که از چراغ قوه استفاده نمی شود، خود به خود شارژ می شود، اما اگر می خواهید سیستم دفاعی خود را حفظ کنید، نحوه استفاده از باتری ها بسیار مهم و قابل توجه می شوند. همچنین می‌توانید به‌ عنوان آخرین خط دفاعی، شعله‌ای روشن کنید، که با یک لحظه زیبا همراه می‌ شود، زیرا دود قرمز صفحه را پر می‌ کند و صحنه جذابی را ایجاد می کند.

سرعت پر کردن اسلحه

بازی Alan Wake Remastered و تأثیر نور

بازی Alan Wake Remastered تلاش می کند با ترغیب شما به پر کردن مجدد سریع تر اسلحه، ترس‌ را افزایش دهد. وقتی هر گلوله را شلیک کردید، آلن به طور خودکار شروع به پر کردن مجدد اسلحه می کند. با این حال، با ضربه زدن سریع روی دکمه بارگذاری مجدد، آلن دیوانه وار با سرعت بیشتر دوباره اسلحه را پر می کند و چند ثانیه مفید را قبل از اینکه افراد دشمن فرصتی برای ظاهر شدن داشته باشند، صرفه جویی می کند. این یک مکانیسم ساده اما مؤثر است.

هنگامی که شرایط مناسب می شود، آلن توانایی انجام جاخالی دادن را دارد. با فشار دادن دکمه run و دکمه های جهتی هنگام حمله، آلن از حمله دشمن جاخالی می دهد، البته اگر زمان آن را درست تنظیم کنید. مسلماً عادت کردن به فرار کمی به زمان نیاز دارد، اما این توانایی ای است که به زودی با افزایش سختی بازی، به آن تکیه خواهید کرد. سعی نکنید همیشه فرار را امتحان کنید، زیرا آلن آمادگی قلبی کمی دارد.

اگر وسایل مانند چراغ قوه و هفت تیر زیاد باشند، اغلب می توان در اطراف کمی کمک پیدا کرد. چراغ های قابل حمل و قدرتمند را می توان به طور موقت روشن کرد و ژنراتور ها را برای کمک به مبارزه با نیرو های تاریکی راه اندازی کرد. به یاد داشته باشید: همیشه از نور به نفع خود استفاده کنید.

اوپن ورلد

بازی بازی Alan Wake Remastered جهان باز است؟

اگرچه Alan Wake Remastered را نمی‌ توان به‌عنوان یک بازی اوپن ورلد توصیف کرد (اگرچه در ابتدا به این شکل شروع شد)، اما بازی شما را تشویق می‌ کند تا هر زمان که ممکن است از مسیر های فرعی استفاده کنید. این بازی مملو از داستان‌ های اضافی، کلکسیون‌ ها و صفحات دست‌ نویسی است که می‌ توانید از این طریق رمان جدید آلن به نام «Departure» را پیدا کنید، که او نوشتن آن را به خاطر نمی‌ آورد. از آنجایی که بازیکن صفحات گمشده را که بسیاری از آن ها به ترتیب زمانی درستی نیستند را کشف می کند، اغلب می تواند به طور کلی به نحوه شکل گیری داستان پی ببرد.

مونولوگ های داخلی آلن نیز بازیکن را همراهی می کند، که شبیه به نحوه بازگو کردن افکار او است. مکس پین معتقد است غرغر های آلن به عنوان یک مکانیسم مؤثر برای ایجاد پیوند با شخصیتی عمل می کند که به طور نابخشودنی همزمان هودی و کت می پوشد.

یک ریمستر مناسب

بازی Alan Wake Remastered و موتور نورپردازی جدید

اساسا، Alan Wake Remastered همان بازی سال 2010 است، اما دستکاری شده است، بنابراین بهتر از همیشه به نظر می رسد. موتور نور پردازی جدید و زیبای بازی بیشترین تاثیر را دارد، همراه با مدل های شخصیتی جدید که باعث می شود بازیگران پیر کمی جذاب تر به نظر برسند. رزولوشن 4K و ارائه 60 فریم در ثانیه همچنین تضمین می‌ کند که بازی شفاف به نظر می‌ رسد و نسبت به نسخه اصلی که 30 فریم بر ثانیه و ساب اچ‌ دی را ارائه می داد، بسیار بهتر است.

یکی از موارد ناامید کننده در مورد این بازی، عدم پشتیبانی از HDR است. بازی در روشنایی و تاریکی برای درخشش محدوده دینامیکی بالا مناسب به نظر می رسید، اما افسوس که Remedy آن را لحاظ نکرد.

البته، به عنوان بخشی از بازی Alan Wake Remastered، هر دو قطعه محتوای قابل دانلود پس از انتشار، The Writer و The Signal را به همراه برخی توضیحات ویدیویی از توسعه دهنده دریافت می کنید.

نتیجه

بازی Alan Wake Remastered را امتحان کنید

اگر تا به حال چراغ قوه را در مقابل تفنگی گرفته اید یا به آسمان شب شلیک کرده‌ اید، باید بازی Alan Wake Remastered را امتحان کنید. عملکرد منحصر به‌ فرد Remedy در ژانر وحشت و بقا شما را حیرت زده نمی کند، اما با داستان جذاب و غرق شدن در ژانر اکشن و ترسناک و بقا، شما را تا انتها درگیر خواهد کرد.

منبع: techradar.com

Gerelateerde berichten

دیدگاهتان را بنویسید