مجله تکنولوژی

همه چیز در مورد بازی پرطرفدار ویچر و بازی کردن آن

بازی ویچر

این روز ها با ساخته شدن مجموعه ای با عنوان “The Witcher” در نتفلیکس، بازی های ویچر باری دیگر در بین گیمر ها، مخصوصاً گیمرهای جوان و حتی برخی گیمر های حرفه ای محبوب شدند. برای گیمرهایی که به تازگی به The Witcher علاقه مند شده اند قطعاً سؤالاتی پیش می آید که امروز می خواهیم به جواب آن ها بپردازیم.

ابتدا می خواهم کمی در مورد بازی های منتشر شده تحت این عنوان صحبت کنم. همانطور که می دانید در حال حاظر نتفلیکس تنها یک فصل از سریال محبوب ویچر را منتشر کرده است و به زودی فصل دوم را نیز منتشر می کند، اما در یک فصل شما تنها مقدار کمی از داستان را می بینید و به اطلاعات بیشتری در مورد این بازی نیاز دارید تا آن را بازی کنید. این بازی 3 سری دارد که هر کدام به مقداری از داستان کتاب ویچر می پردازند.

از آنجایی که دو سری اول بازی از نظر گرافیکی و کیفیت چنگی به دل نمی زنند، به شما توصیه می کنم از محبوب ترین و هیجان انگیز ترین سری بازی های ویچر، ویچر 3 شروع کنید. حال بیایید مقداری از داستان بازی را با هم بررسی کنیم.

ویچر در این بازی چیست؟

ویچرها شکارچیانی برای شکار هیولا هستند که در دوران کودکی جهش یافته و آموزش دیده اند تا به طور قابل توجهی از سرعت و مقاومت بیشتری نسبت به یک انسان متوسط برخوردار باشند. آن ها همچنین توانایی استفاده از Signs را دارند که جادوهای اساسی هستند. آن ها بسیار بیشتر از زمان ممکن زندگی می کنند، اما به عنوان بخشی از جهش عقیم می شوند.

وجود ویچرها پس از واقعه ای معروف به “پیوند حوزه ها” هیولا ها را به جهان معرفی کرد ضروری شد. هیولا ها جنایت می کردند و ویچر ها به عنوان دفاعی در برابر جانوران شیطانی توسط جادوگران به وجود آمدند. از آنجا که ویچرها جهش یافته و غیرانسانی تلقی می شوند، افکار عمومی درباره آن ها متفاوت است. تعدادی کار آن ها را فداکاری می دانند، در حالی که بسیاری آن ها را به عنوان یک شر ضروری تحمل می کنند. برخی دیگر نیز کاملاً از آن ها متنفرند.

داستان چگونگی به وجود آمدن اولین ویچر خیلی مشخص نیست؛ اما مدارس ویچر مانند مدرسه گرگ که قهرمان داستان گرلت در آن آموزش می دید، برای تسهیل روند جهش و آموزش ویچرهای جدید ساخته شد. درکتاب به سه مدرسه گرگ، گربه و گریفون اشاره شده است. مدرسه افعی در بازی ها نیز معرفی شده است.

قانون غافلگیری

قانون غافلگیری یک عرف مهم در جهان Witcher است. هنگامی که جان یک شخص نجات می یابد، ناجی او ممکن است بخواهد بدهی توسط قانون غافلگیری پرداخت شود. در این قانون آمده است که منجی ممکن است “آنچه قبلاً داشته اید اما از آن خبر ندارید” را درخواست کند. این می تواند معانی مختلفی داشته باشد، اما مهمتر از همه می تواند به این معنی باشد که یک کودک غیر منتظره به شخصی که قانون را استناد می کند مقید می شود.

از آنجا که ویچرها عقیم هستند، برای رشد درجات خود به یتیمان رها شده و قانون غافلگیری اعتماد می كنند. از طریق قانون غافلگیری سیری، یک شخصیت اصلی در The Witcher 3 به گرلت ملزم می شود، گرچه این یک معامله خیلی ساده نبود.

جادو و جادوگران

در دنیای جادو، جادوگران و ساحران نقش زیادی دارند. آن ها بسیار قدرتمند هستند و به دلیل قدرت خود، به عنوان مشاور در سیاست بسیار مورد توجه هستند.

هم مردان و هم زنان می توانند در دنیای فانتزی جادو کنند، اما بسیاری از کاربران جادوی مشهور در بازی های The Witcher زنان هستند. درست مثل ویچرها، بیشتر کاربران جادویی با استفاده از جادو عقیم می شوند.

کتاب و بازی ویچر

رمان های Witcher نوشته آندره ساپکوفسکی پایه و اساس جهان و شخصیت های برجسته این بازی ها هستند، اما از نظر زمانی که داستان گفته شده در کتاب ها قبل از وقایع بازی اول اتفاق می افتد. اولین بازی با گرالت که از فراموشی رنج می برد آغاز می شود، بنابراین او هیچ یک از وقایع رخ داده در طول رمان ها را به یاد نمی آورد.

کاراکتر های بازی ویچر

GERALT OF RIVIA

قهرمان بازی ویچر -  گًرِلت از ریویا

گًرِلت از قهرمان های بازی ویچر است. مادرش در کودکی او را در Kaer Morhen، قلعه مدرسه گرگ رها کرد. او متعاقباً جهش یافته و به عنوان ویچر آموزش دید. مو های سفید او نتیجه یک مرحله فوق العاده خشن از جهش بود و برای همه ویچر ها اتفاق نمی افتد. سن واقعی گرلت در بازی ها مشخص نیست، اما براساس اطلاعات موجود در رمان ها احتمالاً او حدود 100 سال دارد.

گرالت در واقع اهل ریویا نیست و خانه دیگری به غیر از كائر مورهن ندارد، اما مشاور وی وسمیر به او پیشنهاد می كند كه برای تأمین قرارداد های ویچر وطن و لهجه انتخاب كند.

TRISS MERGIGOLD

کاراکتر بازی ویچر: تریس مریگلد

تریس یک جادوگر قدرتمند و یک شخصیت تکرار شونده در رمان ها و همچنین بازی ها است. او برای گرالت دوست است. او در دو بازی اول به عنوان یک شخصیت اصلی و همراه است.

YENNEFER OF VENGERBERG

ینفر از ونگربرگ - شخصیت بازی ویچر

ینفر یکی دیگر از جادوگران قدرتمند وشخصیت زن مورد علاقه اصلی گرلت در رمان هاست. او اولین حضور خود را در اولین کتاب ویچر انجام می دهد، اما The Witcher 3 اولین باری است که او را در یک بازی می بینیم. با این حال، او در بازی های قبلی ذکر شده است، و با بهبودی گرلت از فراموشی، او شروع به یادآوری ینفر می کند.

ینفر به عنوان یک چهره مادر برای سیری در رمان ها فعالیت می کند و یک شخصیت کلیدی در آموزش سیری برای استفاده از توانایی های جادویی اش است.

CIRI

سیری - شخصیت بازی ویچر

سیریلا فیونا الن ریانون، به اختصار سیری، چیز های زیادی است، اما ساده ترین راه برای توصیف او، دختر خوانده گرلت است. او به عنوان ویچر در Kaer Morhen آموزش دید، اما هرگز تحت هیچ یک از جهش های تغییر دهنده فیزیولوژی قرار نگرفت.

فکر می کنم اگر بیش تر از این بگویم، بدجور داستان را اسپویل می کنم! بگذارید فقط بگویم که سیری یک جنگنده فوق العاده و با استعداد است که حتی می تواند از جادو استفاده کند و از یک جادوگر قدرتمند تر باشد. سیری یک شخصیت به شدت مهم در جهان بازی ویچر است.

کاراکتر های دیگری نیز در سری بازی های ویچر وجود دارند اما حضورشان زیاد پررنگ نیست یا از نظر من چندان اهمیتی برای تازه کاران ندارد.

مقداری از داستان بازی ویچر

طرح بازی اول عموماً در محدوده داستان گسترده تری از رمان ها و بازی ها وجود دارد. در طول بازی، گرلت از ریویا از فراموشی شدید رنج می برد. گرچه amnesia trope قطعاً کلیشه ای به عنوان وسیله ای برای بازی ها است، اما به CD Projekt Red کمک کرد تا داستان خود را بدون حمل بار زیاد آغاز کند.

وقایع بازی اول بیشتر با یک سازمان جنایتکار به نام Salamandra روبرو می شود و بازی با این گروه آغاز می شود که جهش زاهایی را که برای درست کردن ویچر ها استفاده می شود، می دزدند.

بازی اول

انگیزه بازی شکار Salamandra است، اما مقیاس به یک تلاش حماسی گسترش می یابد که با کشته شدن ژرکت ژاک دو آلدسبرگ توسط گرلت، (دیوانه ای که قصد دارد با استفاده از جهش های سرقت شده Witcher نژادی از جنگجویان ابرانسان را به قتل برساند) این تفکر گسترش می یابد. هیچ تفاوتی بین بازی اول و بقیه سری ها وجود ندارد، اما گرالت با یک شاه شکار وحشی روبرو می شود (و گزینه جنگیدن را دارد).

با پایان یافتن بازی، گرلت پاداش ذخیره روز خود را در قصر سلطان فولتست از کاخ تمریا دریافت می کند، هنگامی که یک قاتل اقدام به جان شاه می کند. گرالت با موفقیت از شاه دفاع می کند و نشان داده می شود که قاتل احتمالی چشمان گربه مانند یک ویچر دارد.

بازی دوم ویچر: قاتلان پادشاهان

Witcher 2 از نظر نحوه ارتباط آن با دنیای وسیع، به مراتب پیچیده تر از بازی اول است. به طور خلاصه، تعدادی از پادشاهان شمال در یک توطئه نیلفگاردی برای بی ثبات کردن منطقه و تضعیف آن برای حمله، ترور می شوند. تعدادی از جادوگران همچنین به دنبال بی ثبات کردن قدرت سیاسی برای ایجاد سازمانی هستند که بالاتر از قانون پادشاهان و قوانین کار کند.

بازی دوم با زندانی شدن گرلت و بازجویی توسط ورنون روشه، ( رئیس The Blue Stripes، سرویس مخفی Temeria) آغاز می شود. پیش گفتار به عنوان داستانی فریم ادامه می یابد که گرلت وقایع محاصره توسط فولتست را بازگو می کند. در یک دعوای عاشقانه، پادشاه در تلاش است قلعه معشوقه خود، بارونس ماری لوئیزا لا والت را که دارای دو فرزند به نام های بوسسی و آناوس است، بگیرد.

فضای بازی ویچر

بخشی از دمو بازی ویچر

بازی های ویدئویی CD Projekt Red وظیفه محبوب سازی این داستان در خارج از لهستان را بر عهده دارد و حتی اگر سریال Netflix بر اساس آن ساخته نشده باشد، ارزش دیدن را دارد. با این حال، پیشرفت های گسترده ای با هر بازی جدید ایجاد شده است و از آن دسته بازی هایی نیست که شما باید با بازی اول شروع کنید. بازی اول ویچر بسیار ناخوشایند بود، و اگرچه یک کارگردان ترجمه بد را بهبود بخشید و حالت هایی وجود دارد که می تواند مبارزات ناگوار آن را اصلاح کند، اما هنوز به اندازه کافی جذاب نیست.

Witcher 2 یک پیشرفت قطعی است و نحوه انشعاب طرح آن در اواسط راه در آن زمان چشمگیر بود، اما هنوز هم به خوبی 3 نیست. این بازی بسیاری از حالت های مختلف را دارد که به راحتی می توانید امتحان کنید.

اگر می خواهید هیجان واقعی را تجربه کنید، The Witcher 3 مکان مناسبی است. با شروع بازی The Witcher 3 نگران آنچه از دست داده اید نباشید – اگرچه اوایل صحنه ای وجود دارد که یک شخصیت از شما درباره وقایع بازی قبلی می پرسد، اما داستان بیشتر از رمان ها الهام گرفته و در واقع یک رشته اصلی را رها می کند موضوعی که در Witcher 2 تنظیم شده است. پس از دو بازی نادیده گرفتن و کنار گذاشتن شخصیت های اصلی کتاب مانند سیری و ینفر،The Witcher 3 آن ها را به مرحله اصلی می آورد.

هنگامی که گرلت وارد یک NPC می شود، او هنوز مانند کسی که آن ها را می داند پاسخ می دهد، بنابراین صرف حضور 70 ساعته در RPG های قبلی به شما کمکی نمی کند. وقتی Dijkstra ظاهر می شود و گرلت مانند آن ها همدیگر را میشناسند. فقط بازی کنید، چیزی را از دست نمی دهید.

Gerelateerde berichten

دیدگاهتان را بنویسید