ترفند, ترفند گوشی

12 ترفند کاربردی برای افزایش امنیت توییتر همراه با تصویر

امنیت توئیتر

توییتر یک پلتفرم اجتماعی است که به کاربران اجازه می دهد با افراد سراسر جهان ارتباط برقرار کنند. اما، امروزه این پلتفرم مورد انتقاد قرار گرفته است. زیرا، هیچ اقدام سریعی برای حذف مزاحمان از پلتفرم خود نکرده است و در بسیاری از موارد باعث شده است که سوء استفاده هایی شکوفا شود. در نتیجه، این پلتفرم به مکانی خطرناک و مملو از آزار و اذیت تبدیل شده است. این آزار و اذیت ها می توانند شامل هر چیزی از تهدید و ارسال هرزنامه تا هک حساب و حتی بدتر از آن شوند. اگر قصد دارید در توییتر بمانید، در اینجا “12 ترفند کاربردی برای افزایش امنیت توییتر همراه با تصویر” آورده شده است.

تنها راه تضمین شده برای محافظت از خود این است که زمان کمتری را در شبکه های اجتماعی صرف کنید یا حساب خود را حذف کنید. همچنین ممکن است به دنبال جایگزینی مانند Mastodon باشید.

12 ترفند کاربردی برای افزایش امنیت توییتر

در ماه های اخیر، توییتر بسیاری از ویژگی های جدید را برای تغییر نحوه تعامل افراد در این پلت فرم به صورت آزمایشی آغاز کرده است.

1. افزایش امنیت توییتر با احراز هویت دو مرحله ای

این روز ها یک رمز عبور قوی برای ایمن نگه داشتن حساب شما کافی نیست. برای امنیت بیشتر، توییتر احراز هویت دو مرحله ای و تأیید اضافه شده در مورد بازنشانی گذرواژه را ارائه می دهد. از مسیر زیر به این تنظیمات دسترسی پیدا کنید.

.More Settings and Privacy Account Security

سپس می توانید نحوه دریافت فرم تأیید دوم خود را با پیام متنی، برنامه احراز هویت یا کلید امنیتی تنظیم کنید:

 • پس از فعال شدن تأیید ورود، از شما خواسته می شود رمز عبور خود را وارد کنید.
 • سپس کد ورود را که از طریق فرم تأیید دوم ارائه شده است، وارد کنید.
 • وقتی آفلاین هستید، می توانید از کد های پشتیبان که توییتر هنگام فعال کردن این ویژگی ارائه می دهد، استفاده کنید.
 • فقط مطمئن شوید که آن ها را در یک مکان امن ذخیره کنید.
 • همچنین، می توانید از بازنشانی گذرواژه استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که هیچ کس نمی تواند به حساب توییتر شما نفوذ کرده و سپس شما را از آن خارج کند. برای بررسی این گزینه، هر زمان که بخواهید رمز عبور خود را تغییر دهید، باید آدرس ایمیل یا شماره تلفن خود را ارائه دهید.
افزایش امنیت توییر با احراز هویت دو مرحله ای.

2. برای امنیت بیشتر حساب توییت خود را خصوصی کنید

یکی از بزرگترین نقاط قوت توییتر احتمالاً بزرگترین نقطه ضعف آن نیز است. توانایی برقراری ارتباط با هر کسی در بستر، نه فقط با دوستان نزدیک شما، همه چیز را برای مکالمه گسترده تری باز می کند. این بدان معناست که شما در برابر افراد غریبه ای که به دنبال شما می آیند محافظت نمی شوید.

اگر نمی خواهید همه آنچه را که می نویسید ببینند، از توییت های خود محافظت کنید تا فقط دنبال کنندگان شما بتوانند آن ها را ببینند. در رایانه و تلفن همراه، به Settings and Privacy Privacy and Safety بروید و کادر کنار محافظت از توییت های خود (Protect Your Tweets) را علامت بزنید. در تلفن همراه، می توانید دکمه را به حالت روشن برگردانید.

از این لحظه به بعد، توییت های شما برای غیر دنبال کننده ها قابل مشاهده نخواهد بود. در جستجو ها نشان داده نمی شوند و نمی توانند دوباره توییت شوند. قفلی نیز در کنار نام شما ظاهر می شود و دنبال کنندگان جدید باید توسط شما تأیید شوند.

حساب توییت خود را خصوصی کنید.

3. مکان توئیت را غیرفعال کنید

شما این امکان را دارید که توییت هایی با داده های مکان متصل به آن ها ارسال کنید. این ویژگی می تواند به کاربران کمک کند جایی را که بوده اند به اشتراک بگذارند و با دیگران در همان مکان ارتباط برقرار کنند. اما، همان طور که قصد به اشتراک گذاری مکان را داشتیم، پخش آنلاین مکان فعلی شما برای برخی می تواند خطرناک باشد. خبر خوب این است که توییتر به شما امکان می دهد این ویژگی را در هر زمان غیرفعال کنید.

در دسکتاپ مسیر زیر را دنبال کنید و تیک افزودن اطلاعات مکان به توییت های من را بردارید.

.Settings and privacy Privacy and safety Location information

در اینجا، می توانید داده های مکان را از توییت های گذشته حذف کنید. اما، توجه داشته باشید که انتشار همه توییت ها کمی طول می کشد.

در تلفن همراه مسیر زیر را دنبال کنید و دکمه آن را خاموش کنید.

 .Settings and privacy Privacy and safety Precise location

مکان توئیت را غیرفعال کنید.

4. افزایش امنیت توییتر با کنترل برچسب زدن عکس

توییتر به کاربران خود اجازه می دهد تا یکدیگر را در عکس ها به عنوان وسیله دیگری برای به اشتراک گذاشتن تجربیات در سراسر پلتفرم برچسب گذاری کنند (تگ کنند). اما، برخی از آن ها برای آزار یا ارسال هرزنامه دیگران سوء استفاده کرده اند. بنابراین، توییتر برای حفظ امنیت به شما امکان می دهد کنترل کنید چه کسانی می توانند شما را در عکس ها نشان کنند.

برای کنترل برچسب زدن عکس (تگ)، مسیر زیر را دنبال کنید.

.Settings and privacy Privacy and safety Photo tagging

سپس می توانید این مورد را به طور کامل خاموش کنید یا افرادی را که می توانند شما را نشان کنند، انتخاب کنید. همه می توانند شما را برچسب گذاری کنند یا فقط افرادی که دنبال می کنید می توانند شما را برچسب گذاری کنند.

برچسب زدن عکس را کنترل کنید.

5. برای افزایش امنیت حساب توییتر خود، قابلیت کشف را ویرایش کنید

توییتر از مخاطبین تلفن و ایمیل برای پیدا کردن افرادی که ممکن است در توییتر آن ها را بشناسید استفاده کرده و آن ها را به عنوان افرادی که باید دنبال کنند، پیشنهاد می کند. این بدان معناست که شما برای افرادی ظاهر می شوید که اطلاعات تماس شما را دارند.

خوشبختانه، این به طور پیش فرض خاموش است. اما می توانید اطمینان حاصل کنید که همه چیز مطابق میل شماست. برای این کار مسیر زیر را دنبال کنید:

.Settings and privacy Privacy and safety Discoverability

 • با غیرفعال کردن آدرس ایمیل، شماره تلفن یا هر دو می توانید کاربران را در یافتن حساب خود متوقف کنید.
 • همچنین، اگر نمی خواهید مخاطبین خود را در توییتر ببینید، می توانید مخاطبین خود را مدیریت کرده و آن ها را از سوابق برنامه حذف کنید.
برای افزایش امنیت حساب توییتر خود، قابلیت کشف را ویرایش کنید.

6. تبلیغات و پیگیری داده ها

اگرچه توییتر مورد مناقشه های جمع آوری اطلاعات فیس بوک قرار نگرفته است، این پلتفرم همچنان فعالیت شما را به منظور ارائه تبلیغات شخصی پیگیری می کند. اگر به دنبال حفظ امنیت حساب و اطلاعات خود هستید، ممکن است بخواهید نحوه جمع آوری و اشتراک گذاری داده ها توسط توییتر را نیز کنترل کنید. برای این کار مسیر زیر را دنبال کنید.

.Settings and privacy  Privacy and safety Personalization and data

 • می توانید تبلیغات شخصی شده و شخصی سازی را بر اساس هویت، مکان و دستگاه خاموش کنید.
 • همچنین، می توانید از اشتراک گذاری اطلاعات جمع آوری شده توسط آگهی دهندگان در توییتر جلوگیری کنید.
 • در نهایت، با تغییر سوئیچ کنار سرفصل شخصی سازی و داده ها، همه این ویژگی ها را یک باره خاموش کنید.
تبلیغات و پیگیری داده ها.

7. DM های خود را خاموش کنید

اگرچه توییتر بیشتر یک برنامه پیام رسانی عمومی است. اما، برای امنیت بیشتر به کاربران اجازه می دهد تا پیام های مستقیم خصوصی (DM) را برای یکدیگر ارسال کنند. در ابتدا، DM ها فقط بین دو نفر که دنبال یکدیگر بودند قابل مبادله بود. اما در سال 2015، توییتر به مردم اجازه داد تا DM های خود را برای هر کسی باز کنند. این می تواند برای برخی مفید و برای برخی خطرناک باشد. وضعیت DM های خود را از مسیر زیر بررسی کنید.

.Privacy and safety Direct Messages

 • کنترل کنید چه کسانی می توانند به شما پیام دهند و آیا می توانند پیام شما را بخوانند یا خیر.
 • علامت دریافت پیام های دریافتی از هر کسی را بردارید تا مطمئن شوید افرادی که دنبال نمی کنید، نمی توانند برای شما پیام مستقیم ارسال کنند.
 • نمایش رسید های خوانده شده را خاموش کنید تا افراد را متوجه نشوند که پیام آن ها را خوانده اید.
 • همچنین می توانید یک فیلتر کیفیت را فعال کنید تا پیام هایی که توییتر به عنوان پیام های “با کیفیت پایین” تلقی می کند را از بین ببرید.
DM های خود را خاموش کنید.

8. بی صدا کردن کلمات

گاهی اوقات دیدن کلمات یا عبارات خاص می تواند برای کاربران مضر باشد. به همین دلیل است که توییتر به شما امکان می دهد کلمات را بی صدا کنید. با افزودن یک کلمه به لیست بی صدا، این بدان معناست که توییتر به طور خودکار هر توییتی را با آن کلمات از فید شما فیلتر می کند. برای بی صدا کردن مسیر زیر را دنبال کنید.

 • Settings and privacy Privacy and safety Muted Muted words
 • سپس، برای افزودن یک کلمه جدید، علامت بعلاوه (دسکتاپ) یا دکمه افزودن (تلفن همراه) را لمس کنید.
 • از آنجا می توانید مدت زمان بی صدا شدن خود را مشخص کنید.
  • 24 ساعت
  • 7 روز
  • 30 روز
  • برای همیشه
 • سپس، گزینه های
  • از کجا می خواهید کلمه را بی صدا کنید.
  • جدول زمانی
  • اعلان ها یا هر دو
  • و این که آیا آن را از طرف دیگران یا فقط افرادی که دنبال نمی کنید، بی صدا کنید.
 • برای حذف یک کلمه خاموش از لیست مسدود شده خود، روی آن ضربه بزنید و Delete word (تلفن همراه) را انتخاب کنید یا روی نماد بلندگوی بی صدا (دسکتاپ) کلیک کنید.
بی صدا کردن کلمات.

9. مسدود کردن و خاموش کردن حساب ها

مسدود کردن حساب ها یکی از راه های افزایش امنیت توییتر می باشد. این کار به شما اطمینان می دهد که دیگر در جدول زمانی شما نشان داده نمی شود و مانع از مشاهده فعالیت شما توسط آن کاربر می شود. با این حال، کاربران می دانند که آیا آن ها را مسدود کرده اید. وقتی یک حساب را بی صدا می کنید، توییت های آن ها از فید شما حذف می شود. اگر آن ها را دنبال کنید، باز هم پاسخ ها و نام هایی را در اعلان های خود خواهید دید. اگر آن ها را دنبال نکنید، ظاهر نمی شوند. 2 راه برای مسدود کردن یا خاموش کردن وجود دارد.

 • در صفحه نمایه حساب، نماد سه نقطه را انتخاب کنید.
 • سپس، گزینه Mute یا Block را انتخاب کنید.
 • یا از داخل فید خود روی پیکان رو به پایین ضربه بزنید و صامت یا مسدود کردن را انتخاب کنید.

حساب های خاموش را از مسیر زیر بررسی کنید.

.Settings and privacy Privacy and safety Muted Muted accounts

حساب های مسدود شده را از طریق مسیرزیر دنبال کنید.

.Settings and privacy Privacy and safety Blocked accounts

 مسدود کردن و خاموش کردن حساب ها.

10. برای امنیت حساب توییتر، محتوای حساس را مخفی کنید

توییتر طیف گسترده ای از محتوا را در پلت فرم خود مجاز می کند، به این معنی که ممکن است برخی از توییت ها حاوی مطالب حساسی باشند که شما معمولاً نمی خواهید در جدول زمانی شما نمایش داده شوند. از مسیر زیر، مطمئن شوید که کادر کنار رسانه نمایش که ممکن است حاوی محتوای حساس باشد (Display media that may contain sensitive content علامت زده نشده است.

.Settings and privacy Privacy and safety

اگر شما کسی هستید که اطلاعات حساس را توییت می کنید، کادر کنار علامت گذاری رسانه ای که توییت می کنید را علامت گذاری کنید که حاوی مطالبی است که ممکن است حساس باشند. همچنین، می توانید از مسیر زیر تیک پنهان کردن محتوای حساس (Hide sensitive content) را علامت بزنید.

 .Settings and privacy Content preferences Search settings

 محتوای حساس را مخفی کنید.

11. فیلتر کیفیت را روشن کنید

فیلتر کیفیت توییتر از دیدن محتوای با کیفیت پایین مانند توئیت های تکراری و خودکار برای کاهش اسپم جلوگیری می کند. اگر نمی خواهید زحمت خاموش کردن و مسدود کردن کلمات و حساب ها را پشت سر بگذارید، این فیلتر ممکن است کمک کند. مسیر زیر را دنبال کنید تا مطمئن شوید فیلتر کیفیت روشن است.

.Settings and privacy Privacy and safety Notifications on

همچنین، در فیلتر های پیشرفته، به منظور حفاظت بیشتر می توانید اعلان های افراد زیر را بی صدا کنید.

 • افرادی که شما، آن ها را دنبال نمی کنید.
 • آن ها، شما را دنبال نمی کنند.
 • افرادی که عکس پروفایل پیش فرض دارند.
 • افرادی که ایمیل خود را تأیید نکرده اند.
 • همچنین، افرادی که شماره تلفن خود را تأیید نکرده اند.
فیلتر کیفیت را روشن کنید.

12. افزایش امنیت توییتر با گزارش حساب ها

اگر احساس می کنید حسابی قوانین را زیر پا گذاشته است، می توانید آن را گزارش دهید. مانند مسدود کردن و بی صدا کردن، شما می توانید یک حساب را از صفحه نمایه یا مستقیماً از طریق توییت گزارش دهید. برای این که بتوانید به توییتر اطلاع دهید که این محتوا توهین آمیز و/یا سوء استفاده کننده است، مراحل زیر را دنبال کنید.

 • روی نماد سه نقطه از صفحه حساب کلیک کنید .
 • گزارش را انتخاب کنید.
 • یا منوی کشویی را در یک توییت خاص باز کنید.
 • گزارش توییت را انتخاب کنید.

بسته به دلایلی که ارائه می دهید، ممکن است توییتر به شما این فرصت را بدهد که چندین توییت را به یک گزارش اضافه کنید.

افزایش امنیت توییتر با گزارش حساب ها.

منبع:

www.pcmag.com

Gerelateerde berichten

دیدگاهتان را بنویسید