آموزش

آیفون XS و آیفون XS MAX

رو نمایی اپل از گوشی هوشمند آیفون XS و آیفون XS MAX

 

تلفن های هوشمند اپل به جهت کیفیت ساخت بی نظیر و زبان طراحی متفاوت ، بسیار مورد توجه طرفداران این برند میباشد.

حدود 10 روز از رونمایی محصولات جدید اپل میگذرد که از جهت های مختلف مورد بررسی افراد فعال در بخش فناوری قرار گرفته است.

 

نویسنده‌ی وبسایت وِرج، نیل پاتل، اظهار دارد که حقیقتا آیفون 10 اپل متعلق به آینده بوده که سال گذشته رونمایی شد. آیفون با بررسی مجدد ساخت اپل روش تعامل با گوشی هوشمند را توسط سیستم ژست لمسی نوین، باز کردن قفل‌ با فیس آیدی و صفحه نمایش بدون حاشیه کاملا متحول کرد. حاصل این تحولات، طراحی مجدد نرم‌افزارهای کنونی شد.نیل پاتل بیان کرد، میزان نفوذ آیفون 10 و شکاف بالای نمایشگر آن در فناوری ساخت گوشی هوشمند سراسر دنیا، نشان از موفقیت مجدد اپل در این بخش میباشد. در واقع این مسئله سبب تحول شهرت اپل شده و آن را از یک شرکت تولید کننده‌ آیفون به شرکت تولید کننده‌ آیفون 10 مبدل کرد. اپل بالعکس سال قبل ، امسال اقدام به رونمایی آیفون بروزرسانی شده در دو مدل آیفون 10S رده‌بالا و آیفون 10R میان‌ رده کرد.

 

نیل پاتل بعد از یک هفته‌ استفاده از گوشی آیفون 10S MAX، وجود باتری بزرگتر برای مدل 6.5 اینچی گوشی اپل را یک ویژگی مثبت میداند. به نظر وی آیفون XS MAX حس بزرگی و کوچکی در اندازه را به کاربر میدهد.ظاهر این آیفون هم‌اندازه با آیفون 8PLUS اپل وPIXEL 2XL شرکت گوگل است و همچنان حس نگاه کردن به یک تخته‌ی موج سواری که در سری قبل آیفون‌های پلاس بود را به کاربر منتقل میکند. این ویژگی از نمای پشت گوشی، به وضوح نمایان است.

نیل بیان دارد که وجود صفحه نمایش بدون حاشیه آیفون 10S MAX، سبب کمرنگ تر شدن این مسئله شده است و آن را به گزینه‌ای موجه برای دوستداران این گوشی تبدیل میکند.صفحه نمایش بزرگ و باشکوه آیفون لذت بی نظیر  تماشای فیلم، بازی کردن و تجربه‌ی واقعیت افزوده را برای شما به ارمغان می آورد.

 

نتایج به دست آمده در مدت محدود یک هفته‌ اعلام میدارد که کیفیت و مقاومت بدنه‌ی آیفون 10S و آیفون 10S MAX به نسبت سری قبل پیشرفت داشته است که به دلیل استفاده از استیل ضد زنگ و شیشه‌ ی بادوام‌تر است.همچنین بازکردن قفل‌ فیس آیدی آیفون‌های سری 10S هم به نسبت آیفون 10 سال قبل مقدار کمی سرعت یافته است. افزون بر این ها، سیستم عامل iOS 12 هم قابلیت تعریف یک چهره‌ی ثانویه را به صاحبان این گوشی میدهد.

 

نیل پاتل معتقد است که دوربین سری جدید اپل به نسبت آیفون 10 سال قبل، بسیار بهبود یافته است،بطوری که، بعد استفاده از دوربین آیفون 10S، استفاده از دوربین آیفون 10 قابل تحمل به نظر نمیرسد. نیل پاتل ادعا میکند که بهترین دوربین در بازار گوشی‌های هوشمند به گوشی PIXEL2 GOOGLE تعلق دارد. دوربین گوشی PIXEL2 GOOGLE هم اکنون یک استاندارد محسوب میشود.

بزرگتر شدن اندازه‌ی فیزیکی هر یک از 12 میلیون پیکسل در حسگر دوربین از 1.22 میکرومتر به 1.4 میکرومتر باعث میشود نور بیشتری دریافت شود و نهایتا کیفیت تصویر نهایی افزایش خواهد یافت.عمق پیکسل‌ها از 3.1 میکرومتر به 3.5 میکرومتر تغییر یافته تا کیفیت فراتر از انتظار را در اختیارتان قرار دهد. پیکسل‌های فوکوس هم که اپل آن را سیستم فوکوس خودکار تشخیص فاز نام گذاری کرده، 2 برابر شده است.

 

هنوز هم عدم وجود جک هدفون یا USB C در آیفون مخصوصا به دلیل اکوسیستم لایتنینگ کنترل شده‌ ی ضعیف اپل متاثر کننده است.

همچنین مقاومت آیفون 10S در مقابل نفوذ مایعات به مدت نیم ساعت و در عمق 2 متری میباشد که نسبت به سری قبل خود بهبود یافته است.