آموزش, آی او اس, سیستم عامل, مجله تکنولوژی

آپدیت iOS 13.5 اپل شامل چه تغییراتی شده و چرا باید آن را دانلود کنیم؟

iOS 13.5

به روزرسانی جدید iOS 13.5 برای آیفون به تازگی ارائه شده است و راهی را برای آژانس های بهداشت عمومی محلی جهت توسعه برنامه های ردیابی تماس فراهم کرده است. این بروزرسانی نرم افزاری بر روی همه گیری ویروس Covid-19 تمرکز دارد.

این ویژگی از فناوری بلوتوث برای ردیابی تلفن هایی که در مجاورت یکدیگر قرار دارند، استفاده می کند و به مقامات بهداشتی اجازه می دهد تا هر کسی که با Covid-19 در ارتباط بوده است را به راحتی شناسایی کند.

یکی دیگر از مهم ترین تغییراتی که در این نسخه به آن پرداخته شده است، کاهش زمان نمایش صفحه وارد کردن کد ورود، در صورت عدم تشخیص چهره می باشد.

نکته مهمی که در دو ماه گذشته با آن سر و کار داشته ایم، عدم کار کردن صحیح فناوری تشخیص چهره، در صورت پوشیدن ماسک می باشد. با اینکه این فناوری در تمام گوشی های آیفون جدید که از آن پشتیبانی می کنند، بسیار قدرتمند و ایمن طراحی شده است، اما همچنان مشکل پوشیدن ماسک و عدم تشخیص چهره صحیح، وجود دارد.

iOS 13.5 برنامه ردیابی مخاطب را راه اندازی می کند

این فریمورک که با نام ” Exposure Notifications ” شناخته می شود به دولت ها و آژانس های بهداشت عمومی اجازه می دهد تا اپلیکیشن هایی را ایجاد کنند که در هنگام تماس با کسی که به تازگی تست کرونای او مثبت شده است به شما هشدار دهد. البته تمام این اطلاعات به صورت ناشناس بوده و داده ها در پایگاه داده ناشناس ذخیره می شوند.

با این که هنوز اپلیکیشن ردیابی مخاطب واقعی تولید نشده است، اما اپل و گوگل توجه دارند که 22 کشور در پنج قاره درخواست این API را کرده اند و دسترسی به API را نیز دریافت کرده اند. ضمن اینکه تأکید می شود که همه چیز برای محافظت از حریم شخصی کاربران انجام شده است.

iOS 13.5 برنامه ردیابی مخاطب را راه اندازی می کند

علاوه بر اینکه با این برنامه به طور ناشناس باقی می مانید، باید گفت که هشدارهای قرار گرفتن در معرض بیماری از بلوتوث با رده مصرف انرژی پایین استفاده می کند و همچون سایر اتصالات مثل وای فای، بازده باتری گوشی را کاهش نمی دهد.

ما iOS 13.5 را بر روی آیفون های خود دانلود کرده ایم و همچنان به بررسی سایر ویژگی های پنهان و رفع اشکال های دیگر که ممکن است اپل از زمان iOS 13.4 انجام داده باشد، می پردازیم.

سیستم عامل های iOS و اندروید، 98 درصد از تلفن ها و تبلت ها را در سطح جهان شامل می شوند و تلاش مشترک برای اجازه استفاده از دستگاه ها برای ردیابی مخاطب، مقامات را قادر می سازد افرادی را که در معرض کرونا ویروس قرار دارند را ردیابی کنند.

اپل می گوید نهادهای بهداشت عمومی مانند مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده قبلاً درخواست دسترسی به API را داده اند.

این چیزی نیست که برای بسیاری از کاربران آشکار شود و مرحله اولیه این فهرست، کاربران را مجبور می کند تا برنامه ها را از مراجع بهداشت عمومی دانلود کنند تا ردیابی مخاطب در دستگاه های آن ها امکان پذیر باشد.

“در ماه های آینده”، اپل و گوگل قصد دارند نیاز به برنامه های اختصاصی را برطرف کنند و “یک سکوی ردیابی مخاطب مبتنی بر بلوتوث گسترده تر” را مستقیماً وارد سیستم عامل خود کنند.

iOS 13.5

برنامه COVIDSafe توسط دولت استرالیا؛ مرحله اولیه API Notification Exposure را دریافت کرده که کاربران می توانند برنامه ها را از مسئولان بهداشت عمومی دانلود کنند.

Gerelateerde berichten

دیدگاهتان را بنویسید