آموزش, سخت افزار

آموزش نصب درایور پرینتر های HP

نصب درایور پرینتر های HP

همانطور که در مقاله آشنایی با پرینتر و انواع آن گفتیم پرینتر یکی از دستگاه های جانبی پر کاربرد، لپ تاپ ها و کامپیوترها است که اگر بخواهیم تعریف درستی از پرینتر را در اختیار شما قرار دهیم می توانیم بگوییم: دستگاهی که به کاربران کمک می کند تا اسناد مدارک ذخیره شده بر روی سسیستم خود را چاپ کند، پرینتر می گویند. ما در این مقاله قصد داریم نحوی صحیح آموزش نصب درایور پرینتر HP را به شما آموزش دهیم با ما همراه باشید.

قبل از استفاده کردن از پرینتر اچ پی باید درایور آن را بر روی سیستم خود نصب کنید. معمولا نصب درایور پرینترها در تمامی مدل های شبیه به هم است و دشواری ندارد. یکی از رایج ترین روش های نصب درایور این است که پورت یو اس بی را به سیستم خود متصل کنید و زمانی که به پرینتر احتیاج دارید ان را روشن کنید.

جشنواره پاییزه فروش ویژه پرینتر

در صورت تمایل به خرید پرینتر اچ پی شما می توانید با مراجعه به قسمت فروشگاهی سایت ما نسبت به بررسی قیمت انواع پرینتر و خرید اقدام کنید.

با کلیک بر روی گزینه خرید پرینتر وارد فروشگاه تک یک شوید.

اگر پرینتر خود را به تازگی خریدید و برای اولین بار آن را به سیستم متصل می کنید در ابتدا باید ویندوز را شناسایی کنید و سپس نسبت به نصب درایور اقدام کنید. شما با طی کردن این مراحل می توانید درایور پرینتر خود را نصب کنید. اگر دچار مشکل شدید و نتوانستید آن را حل کنید: 1. می توانید به سایت کمپانی سازنده پرینتر مراجعه کنید و مراحل نصب آن را مجددا مطالعه کنید 2. در صورت نصب نشدن مجدد بهتر است به مرکز تعمیر پرینتر مراجعه کنید.

آموزش نصب درایور پرینتر HP

مرحله اول: اتصال پورت یو اس بی به کامپیوتر.

مرحله دوم: وارد حساب کربری خود شوید و نصب درایور پرینتر خود را آغاز کنید. نصب درایور پرینتر بیار آسان بوده است و همانند نصب سایر برنامه ها کافی است بر روی گزینه Next کلیک کنید.

یکی از نکاتی که باید در این قسمت به آن توجه کنید این است که هنگامی پرینتر خود را روشن کنید که، پیغام اتصال یو اس بی بر روی سیستم شما صادر شده باشد.

مرحله سوم: پس از اتمام مراحل نصب وارد control panel لپ تاپ یا کامپیوتر خود شوید و با انتخاب گزینه device and printer پرینتر ود را مشاهده نمایید. و سپس با کلیک راست بر روی گزینه set as default printer ان را فعال نمایید.

نصب درایور پرینتر های HP

نکته1: اگر ویندوز 10 و یا 8 باشد در قسمت سمت راست مانیتور شما در پایین صفحه در قسمت نوار ابزار گزینه setting را انتخاب کنید و سپس بر روی change pc settings کلیک کنید. با باز شدن صفحه pc and device گزینه devices را انتخاب کنید. در این صفحه تمامی برنامه های نصب شده بر روی سیستم شما قرار دارند که در صورت موفقیت شما در زمینه نصب درایور باید گزینه printers نیز موجود باشد. اگر این گزینه وجود نداشت شما می توانید بر روی گزینه add a device کلیک کنید و مجددا مراحل نصب را طی کنید.

نکته 2: اگر بعد از طی کردن مراحل بالا مجددا پرینتر نمایش داده نشد، بهتر ایت که از روشن بودن پرینتر خور اطمینان حاصل کنید و یا کابل اتصالات ان را بررسی کنید.

اگر تمامی مراحل بالا را به طور کامل انجام دادید پرینتر شما آماده انجام کار می باشد و کافی است تا از اسناد ومدارک خود پرینت بگیرید. در ضمن تمامی مراحلی که برای شما گفتیم جزو اصول نصب صحیح درایور پرینتر اچ پی است که اگر به طور دقیق انجام شود قطعا شما با موفقیت درایور پرینتر خود را نصب خواهید کرد.

مطالعه این مطالب نیز به شما پیشنهاد می شود:

ناکام ماندن در نصب درایور پرینتر HP

هرچند که نصب درایور پرینتر کار بسیار آسانی است اما ممکن است، گاهی اوقات شما در نصب درایور پرینتر ناکام بمانید. بیشتر پرینتر ها با اتصال به درگاه و یا انتخاب گزینه Add printer نصب می شوند اما درصورتی که نتوانستید آن را نصب کنید شما می توانید به مراکز تعمیر پرینتر مراجعه کنید و درایور پرینتر خود را نصب کنید.

در مراکز تعمیر پرینتر معمولا افراد متخصص و حرفه ای کار می کنند که با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات و ب دانش بالایی که دارند در کسری از ثانیه مشکل سیستم شما را با بالترین سطح کیفی حل می کنند و نیازی نیست شما نگران شوید.

البته امروزه با توجه به پیشرفتی که جامعه بشری در زمینه ارائه خدمات داشته است دیگر نیازی نیست کاربران دستگاه های خود را با خود حمل کنند و به مراکز تعمیر ببرند. کاربران می توانند با شماره گیری مراکز تعمیر و درخواست خدمات از این مراکز در منزل خود سیستم خود را تعمیر کنند. زیرا امروزه اکثر مراکز تعمیر کارشنانسان خود را به محل مورد نظر اعزام می کنند و کلیه عملیات تعمیر و خدمات در محل انجام می شود.

البته خدمات در محل امروزه بسیار مورد استقبال افراد جامعه قرار گرفته است زیرا مزایای بسیار زیادی دارد. یکی از مزایای ان این است که از اتلاف وقت و نیز بروز اتفاقات حین نقل و انتقال سیستم ها جلوگیری می شود.

Gerelateerde berichten