آشنایی با مانیتور های اسپیکردار و معرفی چند مورد از بهترین ها

راهنمای خرید مانیتور

آشنایی با مانیتور های اسپیکردار و معرفی چند مورد از بهترین ها

اسپیکر های مانیتور برای فرکانس های صاف (پایین) طراحی شده اند تا سیگنال های صوتی با اعتماد به نفس یا به عبارتی دیگر تا سیگنال های صوتی با کیفیت بهتری، در محدودیت هایی که در دستگاه و بلندگو وجود دارد، بازتولید شود. تمرکز طراحی مانیتور برای جلوگیری از افزایش باس، فرکانس و یا فرکانس های دیگر مصنوعی می باشد و گروه طراحان در تلاش هستند تا برای ایجاد بلندگو “خوب” و برای جلوگیری از رزونانس از بلندگو و کابینه بهترین ایده های خود را روی کار پیاده و در نهایت در خدمت مردم قرار دهند. به عنوان مثال می توان از مانیتور اسپیکر دار مدل X.Vision XL2020AI یاد کرد.

مانیتور اسپیکر دار ایکس ویژن
مانیتور X.Vision Xl2020AI

به عنوان تولید کننده، شما ابتدا باید بدانید که دقیقا چه چیزی را مخلوط کنید، بدون بلندگو، رنگ خود را به صدای اضافه کنید. به عنوان مثال، سخنرانان، خود می گویند که باس خوب نیست. شما با اضافه کردن باس به ترکیب با EQ، احتمالا این نقص در باس را جبران می کنید. هنگامی که کسی به این ترکیب در یک سیستم خوب گوش می دهد، باس خیلی زیاد خواهد بود. به عبارت دیگر، اشتباهات بلندگو یا اسپیکر مانیتور باعث محو شدن اشتباه شما می شود، زیرا اشتباهات بلندگو را با ترکیبات مخصوصی ترکیب می کنید و باس اشتباه را کم رنگ جلوه می دهید.

به طور کلی می توان گفت بلندگوهای مانیتور (اسپیکر مانیتور ها) شامل برد تقویت کننده ای است که در درون بدنۀ دستگاه تعبیه شده و به عنوان (مانیتورهای فعّال) شناخته می شوند. این مانیتور ها معمولا به طور مستقیم به کارت صدا (با آداپتور صحیح) یا رابط صوتی ارتباط برقرار می کنند. برخی از اسپیکرهای مانیتور “غیرفعّال” هستند و نیاز به تقویت کننده ی خارجی دارند.

برای یک مانیتور اسپیکردار چه مقدار باید پرداخت کنیم؟

اسپیکر مانیتور نیاز به خط تولید دقیق، مواد با کیفیت و تلاش های تحقیق و توسعه قابل توجهی دارد. شما می توانید انتظار داشته باشید که هر چه بیشتر بابت خرید مانیتور پرداخت می کنید، مانیتوری که به دست می آورید با کیفیت بالاتر و آپشن های بیشتری می باشد.

به عنوان مثال این که:

  • میزان بازده و توان بالای مانیتور
  • مدل طراحی،ساخت و ظاهر مانیتور
  • آیا می توانید از هدفون برای این دستگاه استفاده کنید یا خیر؟
  • در پرداخت های بیشتر می توانید ببینید که توان مصرفی در این نوع مانیتور خا بیشتر می باشد.

نکته: در بسیاری از آگهی های بازاریابی درباره ی اسپیکر مانیتور و عملکرد آن ها وجود دارد. بلندگو های مانیتور های ارزان قیمت، احتمالا همان ضعف هایی دارند که آن ها را به عنوان بلندگو های ارزان قیمت صدا می کنند. بلندگو هایی که به خوبی طراحی شده، مهندسی شده و تولید شده اند یک ابزار دقت به حساب می آیند که هزینه های معقول را به همراه خواهند داشت. برای ساخت مانیتور های اسپیکردار، قوانین فیزیک دخیل هستند و نمی توان آن ها را فریب داد.